hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Sigarayı Bıraktım !!!

Bugün 6. gün ve ben sigara içmiyorum artık.
İnşallah bir daha içmeyeceğim de...

"Kendi özel sorunun için niçin topic açtın, topic kirlenmesi yapıyorsun" diye düşünülür diye önce açmak istemedim. Ancak şu sebeplerden dolayı açmaya karar verdim.

1. Sigarayı bırakmayı düşünenlere en azından canlı örnek olarak destek olmak,

2. Sigaranın zararlarının hatırlanmasını sağlamak.

3. Sigarayı bırakmanın artık hiçte zor olmadığını göstermek,

4. Sigarayı bırakmanın yararlarını gösterebilmek,

5. Sigaralı ve sigarasız hayatı karşılaştırmak,

6. En önemli sebeplerimden birisi de, Sigara bırakmayı gündemde tutabilmek,

7. Ve sigarayı yendiğim için kendimle övünebilmek

Tarih: 10 Aralık 2006, 03:42 - İp: 85.***.**0.2
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

bu olayın üstüne bi cigara iyi giderdi

inş. devamını getirmen dileklerimle

Tarih: 10 Aralık 2006, 04:08 - İp: 85.***.**4.10
hdm
hdm (üye)
Yozgat / Amatör

yahu bu sigarra muhabbetleri yüzünden hayatında hiç içmemiş (ben) birisinin sigaraya başlamasına sebep olacaksınız...biri bırakıcam der, biri bıraktım...yarın ben bıraktım hiçbirşey olmadı yeniden başlıcam diyenler çıkacak bir doktor gelecek vücuda zararları diye bir konu açacak...bu sigara muhabbeti böyle uzayıp gidecek anlaşılan herhalde 21 yıl içmemiş birisi neymiş ulen bu merakı ile sigara içmeye başlar...

nasıl birşey olduğunu bilmiyorum da ağızda uzun bir çucuk olarak pek sevimli durmuyor...bazen gülüyorum da dumanı çıkan ve 5 dakikada biten yarısını rüzgar içiyor zaten...birşeye insan nasıl ağzını sokar diye ( buradaki insan lafını bakıp, içenler biz hayvanmıyız densiz, demesin lafın gelişi )...

bırakmana sevindim...sevinilcek, övünülcek birşey ki konu açma lüzumu duyulmuş....

Tarih: 10 Aralık 2006, 04:12 - İp: 85.***.**4.10
demoon
demoon (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Hocha tebrik ederim, nasil basardiysan. Ben alti gun sigara icmeyeyim varya...vahh ah cevremdekilerin haline. Bir deneyeyim bakalimm, bugun son paketimi iciyorum. Bakalim ne olacak

#demoon' tarafından 10.12.2006 10:35:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Aralık 2006, 10:35 - İp: 85.***.**9.42
atlantis35
atlantis35 (üye)
Manisa / Amatör

İnşallah tekrar başlamazsınız.Ben 6 ay dan sonra tekrar içmeye başlamıştım.Bundan kurtuluşa artık inancım kalmadı.

Tarih: 10 Aralık 2006, 11:32 - İp: 88.***.**2.214
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Bugün 7. ( y e d i n ci ) gün. B i r hafta oluyo sigara içmiyorum.

İştahım açıldı, her şey daha tatlı, daha lezzetli geliyor. Way bee, bunca yıl yiyiyp içtiklerimden ancak %40 ı kadar tad alabiliyomuşum. Her şey ne kadar da tatlıymış...

Tarih: 11 Aralık 2006, 01:19 - İp: 85.***.**2.119
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

demkki son sıgaranı beraber içtik ha

hadi bakamıl allah sonun hayır etsin.

birdaha sana sığara ikrma etmiyeceğim.

Tarih: 11 Aralık 2006, 21:22 - İp: 81.***.**6.136
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

Evet flassv, sondan önceki sigarayı burnumu çeke çeke senin yanında içmiştim. Hatırlıyorsan benim pakette bir sigara kalmıştı. Onu da gece içtim. İçiş o içiş. Bi daha içmedim çok şükür.
Bir hafta oldu şaka bri yana. Tam geçen hafta bugün içmiştim son sigaramı.

Herkes bırakabilir arkadaşlar bu mereti!

Tarih: 11 Aralık 2006, 23:55 - İp: 88.***.**6.72
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

umarım, bır daha baslamazsınız sıgaraya..kendinize nekadar buyuk bir iyilik yaptıgınızı anladıktan sonra iş sadece iradeye kalıyor..bir sure sonra bambaska bir insan oldugunuzu farkedeceksiniz ve aylar once kendinizin nasıl oldugunu gorunce birdaha donmeyeceksiniz..nerdenmı bılıyorum..babamdan..şimdi sigara içilen yerde on dakika dursa ustune sınen kokudan nefret ediyor..sizi kutlarım..bu hafta kendinize cok buyuk bir iyilik yapmıssınız

Tarih: 12 Aralık 2006, 00:01 - İp: 88.***.**0.127
myc
myc (üye)
İçel / Stüdyo Fotoğrafçısı

tebrikler bence hayatınızdaki en güzel şeylerden birini yapmışsınız.ben hayatımın en güzel kararını 2003 mayıs ayında sigarayı bırakarak verdim sizi tebrik ediyorum darısı diğer içenlerin başına.saygı ve sevgiyle

Tarih: 12 Aralık 2006, 17:55 - İp: 88.***.**7.81
sergen10
sergen10 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

ii yapmıssında keşke paketi benim tükkanda bıraksaydın

Tarih: 12 Aralık 2006, 19:13 - İp: 88.***.**7.1