pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Rezalet ; Hyundai Almayın !

Bu gün hyundai matriks crdi styl marka aracımı hyundai i30 cw ile değiştirmek için Kütahya Hyundai satış noktası Erdan Plazaya gittik. Satarken 2. elde avantajlarını öve öve biteremedikleri şu anki fiyatı 37.000 lira olan 2009 model matriksime 20.000 verdiler. nerede ise yarı yarıya.
Neymiş efendim matriks böyle imiş ancak diğer huyundailer böyle değilmiş. yesinler huyundaiyi. Diğer araçlar olsa çok az bir değer kaybedermiş. toyata bile benim araca 23.000 verdi. bunlar 20.000 veriyor.
Demekki neymiş hyundai alırsanız 1-2 yılda yarı yarıya zarar edermişsiniz. Toyota, opel, vw, reno dan vazgeçmeyin sakın.
Yoksa her tarafı takırdayan , mucurlu yolda taşlar iç ire giriyormuş hissi veren, her tarafı dökülen, vantilatör kayışı ve gergisi 45.000 km de kopan bir aya yakın kayış bekleten bir araç sahibi olmuş olursunuz.
ayrıca arka tekerlerden gelen taş sesleri için tespit yaptırıp, bu ayıbın giderilmesi için gereken masrafı hyundaiden talep edeceğim. Tüm Türkiyedeki onbinlerce huyundai matriksinde bu parayı talep edebilmeleri için gerekini yapacağım. Ki akılları başlarına gelsin.
Aman arkadaşlar sakın hyundai almayın. Birde utanmadan toyatayı kötülüyorlar. toyota nerde siz nerde.

#pazarbey' tarafından 13.12.2010 23:18:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Mayıs 2010, 21:57 - İp: 78.***.**2.163
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

ya hata boşversene Sürekli sorun üreten, çözüm üretemeyen, alma satma işlerini bitürlü beceremeyen ama her markanın tutulmayan modellerini bulmakta üzerine olmayan, millet açlıktan kırılırken kendisi şatoda oturan bi insandan ne bekliyorsun?

çamur at izi kalsın mantalitesi ile açılmış bu topik silinsin.

ayrıca pazarbeye laf söyleyen karşısında beni bulur. baştan sölim.

Tarih: 4 Haziran 2010, 10:18 - İp: 212.***.**8.38
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tatar emmi sağol desteğin gözlerimi yaşarrttı. Sürdüğüm kolonyadanda olabilir. Kolonya sürünce gözü ovuşturmamak lazım. Anam yandım.
Hata opılın neyi varkine. Fıstık gibi marka. Allah LAlah.
Bakınız bugün hundayiye şunu gönderiyom.

HYUNDAİ ASSAN YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

1-
2009 model Huyndai Matrix crdi styl marka araç sahibiyim. Bir hafta kadar önce i30 cw crdi mode ile takas etmek istedim. Kütahya Erden plazaya giderek aracımın 2. el değeri ve alacağım model için ne kadar fark vereceğimi sordum. Aldığım cevap ile tam anlamı ile şok oldum. Zira birbuçuk yaşındaki aracıma verdikleri rakam sadece 20.000.00 Tl idi. Ben bunu şaka olarak telakki ettim ancak satıcı son derece ciddi idi. Oysa aracımı alırken çok yüksek 2. el değerinden söz ediliyor idi.
Bu amaçla markanızı protesto amacı ile ekte sunduğum metni A3 ebatlarında arabamın tüm camlarına yapıştırdım. Aylarca bunlarla Kütahya trafiğinde gezeceğim. Zira sıfırı 37.000.00 Tl olan aracın birbuçuk yılda 17.000.00 Tl değer kaybetmesi inanılması güç bir durumdur. Bundan sonra matrix ve huyundai almak isteyen tüm yakınlarıma ve ulaşabildiğim herkese almamaları tavsiyesinde bulunacağım. Üyesi bulunduğum ve 150.000 üyesi bulunan netfotograf.com sitesinde de protestomu sürdüreceğim.
2-
Aracımı alirken periyodik bakımları 15,000 km de bir olmasına rağmen Erden plaza servis noktası tarafından bakımların 10.000 Km ye düşürüldüğü ve her 10.000 km de gelmemiz istenmiştir. Sebebini sorduğumda Huyundai Asansın böyle bir karar aldığını yapacakları bir şeyin olmadığını söylemişlerdir.
Bu bakımdan da, eğer yaptı iseniz ! yapılan uygulama marka imajınızı zedeler niteliktedir.
3-
Yolda kopan vantilatör kayışını yerli bir araba olmasına rağmen 25 gün beklemek zorunda kaldım. Başka yerli arabalarda hatta yerli olmayan vw, opel, ford, gibi arabalarda ise böylesi parçaları anında temin etmek mümkün. Bu amaçla ulaşmaya çalıştığım halkla ilişkiler bölümünüz ve yedek parça bölümünüzden cevap dahi alamadım. Defalarca aramama rağmen tatmin edici cevap alamadığım gibi arayacağız demelerine rağmen aramadılar.
Ayrıca yol yardım hizmetiniz ve çalışanlarınızda hiçbir şekilde Hyundai nin marka imajına uygun değiller. 2 sefer aracımın kapıları kilitlendi ve aracın dışında kaldım. Yol yardımını aradığımda benden şaşe numaraı istediler. Aracın kilitli olduğunu bu sebeple ruhsata ulaşamadığımı söylememe rağmen yardımcı olmadılar. Bu sizin için büyük bir ayıptır.
4-
Son olarak matrix marka aracımın arka tekerlek veya davlumbaz tabir edilen kısımlarından mucurlu yollarda veya küçük taşların bulunduğu kesimlerde korkunç sesler geldiğini anlamış bulunmaktayım. Bunu tesadüfen yol yapım çalışmasının olduğu bir kısımda mucurlara girdiğimde fark ettim. Araştırmalarım üzerine pek çok kişinin aynı dertten muzdarip olduğunu hatta her matrix sahibinin bundan şikayetçi olduğunu ve bunu çözmek amacı ile değişik çözümlere başvurduğunu öğrendim. Ancak yapılacak bu yalıtım işi oldukça pahalıya mal olabilmektedir.
Tarafımdan mahkemece ehil bilirkişilerden aldırılacak bir rapor marifeti ile söz konusu hatanın normal bir araçta olup olmayacağının ve olmaması gerekiyor ise tamiri veya standartlara uygun hale getirilmesi için gereken masraf miktarının hesaplanması istenecektir. Bilirkişi raporunda çıkan miktar üzerinden tarafınıza tazminat davası tarafımdan şirketiniz aleyhine açılacaktır.
Bundan sonrada Öncelikle yakın çevremde bulunan onlarca matrix sahibi ve sonrasında tüm Türkiye’deki matrix sahiplerine bir şekilde ulaşılarak söz konusu tazminatları almaları için dava açmaları sağlanacaktır. Türkiyedeki onbinlerce matrix sahibinin başvurusu halinde bunun hyundaiye neye mal olacağının hesabını satılan matrix sayısını bilen sizler takdir edebilirsiniz.
Zira Tüketicinin korunması hakkındaki kanun bu hakkı kullanıcılara vermektedir.
Arz ettiğim hususlar hakkında olumlu bir yanıt alamamam halinde Hyundai Kore ye yazacağım. Hyundai nin yönetim kurulu başkanının marka imajı hakkındaki hassasiyetini sizler bizden çok daha iyi bilmektesiniz. Türkiyede yaşadığımız bu sorunlardan kendilerinin haberlerinin olduğunu sanmıyorum.
Gereğini tarafınıza ihtar ederim. 04,06,2010

Avukat Beytullah Pazar
Adliye Karşısı Altıntaş Kütahya
Cep:05423619420
Tel:02743113734
Faks:02743113664
[email protected]

Ek:
Arabamda bulunan protesto yazısı.

protesto yazısıda şu.
DÜNYANIN ENÇOK ZARAR ETTİREN ARABASI
HYUNDAİ MATRİX
SIFIR FİYATI:37,000,00 TL.
2009 MODEL 2. EL FİYATI:20,000,00 TL *
BİRBUÇUK YILDAKİ ZARAR:17,000,00 TL
BU BİR DÜNYA REKORU
*KÜTAHYA ERDEN PLAZANIN VERDİĞİ FİYAT

bu yazı ile aylarca dolaşacağım.

Tarih: 4 Haziran 2010, 14:13 - İp: 78.***.**7.44
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Dosta güven, düşmana korku salan bi yapın var.

Tarih: 4 Haziran 2010, 14:19 - İp: 212.***.**8.38
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Pazarbeyi onun aldına birde "BU ARABADA DÜNYANIN EN PAHALI BENZİNİ KULLANILMAKTADIR" yazıp assana

Tarih: 4 Haziran 2010, 14:19 - İp: 81.***.**9.191
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

YAzamam hata. Zira mazotlu. HEm sahibi yandaş.
Tatar teşekkür ederim.
Bu arada benim babamın lakabıda tatar.

Tarih: 4 Haziran 2010, 14:21 - İp: 78.***.**7.44
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

daha bi kanım kaynadı sana şimdi

Tarih: 4 Haziran 2010, 14:38 - İp: 212.***.**8.38
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Kayakka karaysın kışgene pazarakay .., cürset maşinganı ..

Tarih: 4 Haziran 2010, 19:09 - İp: 85.***.**6.2
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Pazarbeyi hemşehrim, Mitsubishi'lere baktın mı? Yeni Lancer' harika. 100 km de 5.2 litre benzin yakıyor. Taş gibi araba. Tam Türkiye koşullarına göre yapılmış. Kütahya'da bayii varsa gidip bir incele.

Tarih: 4 Haziran 2010, 20:18 - İp: 217.***.**8.132
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Önce elindeki mevcudu satması gerek,satarsa da 17 milyar zarar edecek,,üstüne de 15 milyar verecek,,en az otuz kâât zararda,nasıl alsın ki bu devirde .

Öro'suda düşüyor habire..

Tarih: 4 Haziran 2010, 20:31 - İp: 85.***.**6.2
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

tatar emmi sana dayı diyebilirim mi.
ercan ağabey mitsubici iyi ama 2. eli olmayan alternatif.
kumköy abi zararda olmıyciim işte.
kuruz kontrol şartmıdır. kullanışlımıdır.

Tarih: 4 Haziran 2010, 22:06 - İp: 88.***.**0.153