mucahid-i
mucahid-i (üye)
Bursa / Amatör

Kıbrıs Harekatı (1974)

TARİHTE BUGÜN (1974)

Kıbrıslı Rumlar 3 Türk köyünü işgal etti.
Türk jetleri Kıbrıs Rum mevzilerini bombaladı.
2 Rum hücumbotu batırıldı.
Bir Türk jet uçağı düştü.
Pilot Cengiz TOPEL şehid oldu.
Allah Tüm ŞEhitlerimize Rahmet Eylesin...

Onların ve Garb'ın zihniyeti hiç bir zaman tarih boyunca değişmedi.Her fırsatta düşmanlıklarını kustular...

#mucahid-i' tarafından 14.09.2007 19:00:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ağustos 2007, 07:53 - İp: 88.***.**4.249
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

bunları yaptıkta noldu elimize ne geçti kıbırs yine elden gidecek az bi zaman sonra.gitmesini bırakın kıbırsdaki bu dönemi görmüş olanlar dışında insanlar türkleri sevmiolar artık orda bizlerdn nefret eder olmuşlar.onun içinmi şehit verdik.onun içinmi namuslarına bekçilik yapıoruz orda?

Tarih: 8 Ağustos 2007, 11:18 - İp: 88.***.**0.144
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

1974..

Tüm Şehitlerimizin ruhu şad olsun..

Tarih: 8 Ağustos 2007, 12:50 - İp: 85.***.**1.55
ufukhai
ufukhai (üye)
Eskişehir / Meraklı

1974

Şehit Cengiz TOPEL'E çok kötü işkenceler yapılmıştır.

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=cengiz+topel

#ufukhai' tarafından 08.08.2007 13:34:12 tarihinde düzenlendi.

#ufukhai' tarafından 08.08.2007 13:35:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Ağustos 2007, 13:25 - İp: 85.***.**7.231
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

1974..ufak bır klavye surcmesı olmus sanırım..
allah sehıtlerımıza rahmet eylesin..

Tarih: 8 Ağustos 2007, 13:49 - İp: 85.***.**9.17
mucahid-i
mucahid-i (üye)
Bursa / Amatör

Malesef şimdi durum böyle.Düne kadar topraklarımızdan atmaya çalıştığımız İngiliz Fransız İtalyan ve Yunanların olduğu Avrupa Birliği(HAÇLI BİRLİĞİ)ne girmek uğruna bir çok oyun tezgahlanarak halkıda bize kışkırtarak Kıbrısın neslini çürütmüşlerdir.
Hayim Nahon (İsmet İnönü'nün Yaveri)Zamanında Lozanı imzalatarak zemini güzelce hazırladı.
Şu an içinde bulunduğumuz sürecin bir parçası.
Bizleri öldürerek bitiremeyeceğini anlayan GARB neslimizi çürüterek bitirmeyi 100 sene evvel uygulamaya koymuştur.

Bizlere düşen görev örf ve adetlerimiz yitirmeden batıya özentiyi bırakarak güzel nesiller yetiştirmektir.
TEK VAZİFEMİZ BU...!

Tarih: 8 Ağustos 2007, 17:23 - İp: 88.***.**2.108
mehmet06
mehmet06 (üye)
Ankara / Amatör

maalesef yakın zamanda bu toprakları peşkeş çekecekler,tıpkı miras yediler gibi kolayca satılacak.dökülen kanlar düşünülmeden.biz daha sonra askerlerimizi nasıl inandıracağız savaşmaya?nasıl olsa verilecek bu topraklarda demiyeceklermi?hiç miras yedi olmadım hiç bir şeye hazırdan konmadım.kolayca ülkeyi satanlara eminim hesabının sorulacağı günde gelir.

Tarih: 14 Eylül 2007, 18:37 - İp: 88.***.**1.208
mucahid-i
mucahid-i (üye)
Bursa / Amatör

Neslimizi şu anki durumunu sorgulamak lazım?
Biraz objektif olupta dışarıya bakın.
Nasıl bir gençlik yetişti sizce?
Özenti uğruna vatan sevgisi azalmış bir nesil bizleri beklemekte.
Umulurki ilerde daha kötüsüde olmasın...

Tarih: 14 Eylül 2007, 18:59 - İp: 88.***.**8.142
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

"cyaxar" demiş ki "onun içinmi şehit verdik.onun içinmi namuslarına bekçilik yapıoruz orda?"

Bildiğiniz üzere Türkiye'nin Ege'deki Yunanistan'a olan deniz sınırı ne yazık ki vakti zamanında İsmet İnönü tarafından Yunanistan'a verilen adalardan dolayı daraldı. Karadeniz zaten bir iç deniz, güneyde yani Akdeniz'deki sınırımız olan Kuzey Kıbrıs'ı Rumlar'a terkedemeyiz.Eğer Kıbrıs' Rumlar'a verirsek güneydeki sınırımızda daralacak.
Türkiye'yi bölüp parçalamak isteyenlerin ekmeğine yağ sürmek için mi vereceğiz Kıbrıs'ı.

Türkiye stratejik açıdan Kıbrıs'ı her daim elinde bulundurmak zorundadır.Başka türlüsü düşünülemez bile.

Tarih: 17 Eylül 2007, 11:03 - İp: 85.***.**1.184
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Şu an yaşları 25-30 civarı olan genç kesimden bazıları Kıbrıs'ın Türkiye için önemini tam kavrayamamış olabilir.Çünkü onlar benim çocukluğumda yaşadığım Kıbrıs Harekatını görmediler.Kıbrıs Harekatında Antalya'da yaşadığımız için karartma uygulanmıştı.Geceleri ışık yakamazdık.Ya da ampulleri o zamanlar var olan lacivet kağıt defter kaplarıyla sarardık iyice fazla ışık vermesin diye.Bir zaman böyle yaşadık.Hergün tepemizden sürekli savaş uçakları geçerdi.Baktı ki olmadı babam rahmetli bizi Korkuteli'ye babaannemlerin yanına götürüp bırakmıştı.
Çocuk kalbimde yaşadığım endişeyi ve korkuyu ne benim çocuklarım ne de başkalarının çocuklarının yaşamasını istemem.

Tarih: 17 Eylül 2007, 11:54 - İp: 85.***.**1.184
tararseven
tararseven (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kıbrıs ve harekat sözcüklerini bir arada gördüm hemen topicin içeriğine baktım...

Rahmetli babamda Kıbrıs Harekat'ından gazi... 1. Bölük komutanı olarak oraya ilk ayak basanlardan... Hep anlatır anlatır dil dökerdi, vatanım milletim, bayrağım askerim diye... Şimdi hepsi tek tek elden gidecek, kemikleri sızlıyor babişkomun... Hala o namus uğruna temizlediklerinin fotoğrafları duruyor albümün içinde...

Tarih: 17 Eylül 2007, 13:14 - İp: 88.***.**8.49
  • 1