buffoon
buffoon (üye)
İstanbul / Amatör

Kıbrısta Lens Fiyatları

bidahaki ay kıbrıs'a tatile gidicem de,acaba orda lens fiyatları nasıldır bi sorıyım dedim,bide daha önce gidenler varsa,gidilcek,güzel kareler yakalanıcak nereler var ?

Tarih: 1 Temmuz 2007, 15:32 - İp: 85.***.**4.13
beks
beks (üye)
Malatya / Amatör

Kıbrıstaki lens fiyatlarının tr den dahha düşük oalcağını hiç sanmıyorum,kaldıki kıbrısta bir fotoğrafçıya gittiğinde lens istiyorsan onlarda türkiyeden getiriyorlar.tabi üstüne kar da ekleyerek yani daha ucuz olduğunu söyleyemem.
Girnedeki liamnda gzl kareler yakalayabilirsin,limanın hemen yanında ise zaten girne kalesi var.özüllikle geceleri kale ışıklandırıldığından mükemmel görüntü ortaya çıkıyor.manzara sitiyorsan dağın tepesinde sent hilarion kalesi var girne den yaklaşık 5 dk daha uzakta,bu kaleden Kıbrısın kuzaeyi olduğu gibi görünebilir ve gün batımlarıda çok hoş bir biçimde görünebilir amam emin değilim. Aslında kıbrısın her yerinde gzl kareler yakalamak olası her an karşına neyin çıakcağı belli olmuyor.Bu arada ben kıbrıslıyım.

Tarih: 1 Temmuz 2007, 18:58 - İp: 82.***.**0.220
buffoon
buffoon (üye)
İstanbul / Amatör

peki ikinci el falan satan yerler biliyomusunuz ?

Tarih: 1 Temmuz 2007, 19:00 - İp: 85.***.**4.13
beks
beks (üye)
Malatya / Amatör

Hayır bilmiyorum ama satacaklarınıda pek sanmıyorum çünkü burada slr malzemeleri satan yerler gerçekten çok sınırlı. sınırlı olmasıyla birlikte yeni lens bile satmıyorlar sadece tripod , çanta, hafıza kartı, makine ve belki bir iki şey daha satıyorlar o kdr, bunun dışındakilerini istek üzerine tr den getiriyorlar. Misal tr de 200 ytl olan bir lens i burada 300 ytl e satarlar,yani her halukarda dahha pahalıya geliyor.

#beks' tarafından 01.07.2007 19:08:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Temmuz 2007, 19:07 - İp: 82.***.**0.220
beks
beks (üye)
Malatya / Amatör

Oradaki fiyatları bilmiyorum ama sanna farkı böyle söyleyeyim, örnek olarak sony alpha100 + 18-70 + 75-300 (yani a100W) + tripod + çanta + 4gb hafıza kartı =2600ytl

Canon eso400d+18-55 kitlens = 1095 euro

#beks' tarafından 01.07.2007 19:13:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Temmuz 2007, 19:12 - İp: 82.***.**0.220
caganen
caganen (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşım Kıbrıs'ta arabalar ucuz ama fotoğraf makineleri değil

şaka bir yana bende bu yaz Kıbrıs'a seninle aynı beklenti içinde gittim. Bırak indirimi, doğru dürüst elektronik cihaz satan mağazaya rastlayamadım.

Sevgilerimle...

Tarih: 1 Temmuz 2007, 22:45 - İp: 88.***.**8.3
buffoon
buffoon (üye)
İstanbul / Amatör

neyse artık,bu yaz bişey almayalım bi dahaki yaz dubai'ye gidip bütün sony lens setini alırız

Tarih: 2 Temmuz 2007, 09:43 - İp: 85.***.**2.88
kaygisiz
kaygisiz (üye)
İstanbul / Meraklı

Kıbrısta Elktronık magazası bulmayı gectim. Bir çarşısı dahı yok dogru durust. aMA KÖŞE BAŞI BAKKAL GİBİ KUMARHANE VAR. gİTTİGİM ZAMN BENDE HAYAL KIRIKLIGINA UGRAMIŞTIM. en AZIDNAN BİR ÇARSI BEKLIYORDUM

Tarih: 2 Temmuz 2007, 13:45 - İp: 193.***.**0.5
bb75
bb75 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Selamlar buffoon,

Bir dahaki ay gideceğim dediğin için yazıyorum, umarım gitmemişsindir. Gerçi Kıbrıslıların yanında söz düşmez ama, 3 yıl yaşamışlığımız var Kıbrıs'ta...

Girne yakınlarında Bellapais Manastırı ve Karaoğlanoğlu sırtlarındaki Karmi köyünü oldum olası çok fotografik bulmuşumdur. Girne limanı ve St. Hillarion kalesine diyecek bir şey yok. Bir de, fırsat bulursan, altında araba da olacaksa, Dipkarpaz tarafındaki burunda en uca kadar git, hakkaten değer. Ben oradayken daha dijital icat edilmemişti, güzelliklerini yaşadık, kaydedemedik.

Kıbrıs'ta elektronik olmadığı doğru, çarşı olmadığı, çok kumarhane olduğu da öyle, ama güzelliği mutlaka beklentilerin karşılanmasına bağlamamak lazım. Eminim çok güzel kareler yakalayacaksın Kıbrıs'ta.

İyi tatiller...

Tarih: 2 Ağustos 2007, 23:56 - İp: 83.***.**8.105
  • 1