eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

Keşke Dediklerimiz

bilemiyorum insanları yaşamlarında keşşkeler olur
ama bu keşkelerin söylenişleri ve insanlar için ifade ettikleri farklıdır
paylaşmak isteyen olursa keşke dediğiniz konuları merak ediyorum
benim keşkelerimden biri keşke nenemle ana dilinde konuşabilseydim ve asimile olmadan özümü koruyabilseydim

Tarih: 5 Şubat 2006, 15:06 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Doğrusun doğuormanı. NEden unuttun nenenin ana dilini. KEşke konuşabilseydin. Nenen nece konuşuyordu merak ettim. Gerçi bunun bir önemi yok.Kürt, türk, Laz, çerkez, Rum,Ermeni, Arnavut, Bulgar, Yunan.Kim olursa olsun kimliği ile entegre olsun topluma. Asimile olarak değil.

Tarih: 5 Şubat 2006, 15:22 - İp: 85.***.**9.217
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

türkiye muhacirler cennetidir
nece konuştuğunun bir önemi yok ama onunla kendi dilinde konuşamamanın verdiği acı büyük
arada bir çevirmenle sevgi ve paylaşım yaşamak zor
ben sadece keşkelerimden birini söyledim sizin keşkeniz nedir

Tarih: 5 Şubat 2006, 15:40 - İp: 81.***.**2.30
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

dilini neden öğrenemedin bende merak ettim

benim keşkem

yaratılışımdan imkansız..çünkü yeteneğim yok

ama çok çok çok çok iyi bir müzik yeteneğimin olmasını isterdim....ama çoooookkkkkkk mozart gibi mesela...

keşkeeeeeee

Tarih: 5 Şubat 2006, 20:05 - İp: 85.***.**7.10
topraklı
topraklı (üye)
İstanbul / Amatör

Keşkelerle yaşamak istemezdim.
Hayat akarken o kadar çok şey için keşke diyerek, düşünürüz ki... Hangi birini yazmak lazım geldiğini bile sıraya koyamam.. Daha çok sahip çıkmak gerektiğine inanırım hatalarımıza ya da adına keşke dediklerimize..
Sizin nenenizle konuşamadığınızı da düşünmemekteyim.. Nedeni ise, sevgi.
Sevgi için söz gerekmez.. Kelimeler hatta kısır bile kalabilir çoğu zaman..
Nenenizi sevdiniz mi o sizi sevdi mi? Yeter bence..

Tarih: 5 Şubat 2006, 21:34 - İp: 81.***.**7.131
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

pekala ben bir soru sorayim.. birisiyle sevgi ve paylasim icin, diger kisinin dilini bilmemize gerek var midir?
bence kesinlikle yoktur..
ben ve esim, iki ayri kulturdeniz.. esimle tanistigimda ingilizcem hic de iyi degildi.. cat pat konusuyordum iste.. ama birbirimizi sevdik ve evlendik..
diger yandan esim halen daha turkce konusamiyor.. ama konusmadigimiz kalmadi.. o veya bu sekilde..
..............

erdem, mozart gibi muzik yetenegi gercekten cok hos bir kabiliyet olurdu.. ama ben daha cok, pele gibi iyi futbol oynayabilmeyi isterdim.. veya jordan gibi basketbol oynayabilmeyi..
tabii surasi bir gercek ki, harhangi bir alanda cok cok cok iyiysen, cok da zengin olabilir insan..

unutmadan, ben bir de cok iyi espri yapabilmeyi isterdim.. konik olmayan esprileri yaptiktan sonra, keske komik olabilseydi de insanlari guldurebilseydim derim.. ama kabiliyet iste.. olmayinca olmuyor..
bak sende de bu kabiliyet var erdem..
var degil mi?

Tarih: 6 Şubat 2006, 18:47 - İp: 62.***.**2.10
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili Dadanagast lütfen Fotografçılık üzerine serbest sallayalım

o yüzden soruna cevap veremiyeceğim

Tarih: 6 Şubat 2006, 20:53 - İp: 85.***.**7.178
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

haklisin.. ama fazla da abartma lutfen.. sadece esprileri, sakalasmalari dozunda birakmamiz gerekiyor.. yoksa kimsenin esprisiz veya sakalasmadan konusun dedigi yok..

Tarih: 6 Şubat 2006, 22:32 - İp: 62.***.**2.10
ozzyalp
ozzyalp (üye)
İzmir / Amatör

Herkesin keşkeleri vardır mutlaka. Kaçınılmaz birşey belki de. Ama ben her zaman şunu derim:
Keşke bu kadar çok keşkeye muhtaç olmasaydık.

Tarih: 7 Şubat 2006, 12:32 - İp: 85.***.**0.153
eastwood
eastwood (üye)
İzmir / Amatör

bende sana katılıyorum keşke dediğimiz hiç bir konu kalmamalı

Tarih: 7 Şubat 2006, 12:45 - İp: 212.***.**2.168
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

''Keşke bu kadar çok keşkeye muhtaç olmasydık''Ah KEŞKE : Ama olmuyor işte İnsanlar hata yapıyor, her istediğini olamıyor veya yapamıyor (istinalar hariç) o zamanda keşkeler hep oluyor.Sevgiler.

Tarih: 7 Şubat 2006, 13:49 - İp: 139.***.**1.101