mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Karbon Testi

http://yesil.ntvmsnbc.com/CevreTesti/Test.aspx

Bildiğiniz gibi küresel ısınma,yeşilin azalması,kirlilik vesaire dünyanın geleceği açısından çok önemli linkteki testi yaparak ne kadar ağaç dikmeniz gerektiği yazıyor lütfen yapın YAPTIRIN ve en önemlisi gerçekleştirin.

28 ağaç dikmem gerekiyormuş benim.

http://yesil.ntvmsnbc.com/CevreTesti/Test.aspx

Tarih: 9 Ocak 2009, 12:51 - İp: 78.***.**0.130
potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

walla yalan buuuuuuuu :D en çevreci cevapları verdim :D genede

Bu durumda yaklaşık 46 ağaç dikmeniz gerekiyor. dedi

Tarih: 9 Ocak 2009, 15:40 - İp: 78.***.**2.11
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Tayfun biraz toplu taşıma aracı kullanman lazım

Sultan;
O zaman akşam arabayla eve geldikten sonra en az 2 saat otobüse binecem söz Nasıl faydası olur mu dersin

Şaka bir tarafa geçen sene Almanyaya bir fabrikaya gitmiştim, etrafı ormanlarla çevrili. Fabrika kendisi dikmiş hepsini. Otoyolların kenarları hep sık ormanlarla çevrili, kıskandım resmen.

Tarih: 9 Ocak 2009, 15:40 - İp: 78.***.**5.148
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Potera ne alakası var çevrecilerle asgari ücretlilerin ablacığım.

Biraz bilinçli olmak gerekiyor.
Mesela naylon poşet az kullanma konusu, mesela elektrik eşyaların fişinin çekilmesi, TV'nin stand by'da bırakılmaması gibi örnekleri çoğaltabilriz.

Tarih: 9 Ocak 2009, 15:42 - İp: 78.***.**3.86
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Tayfun senin için söylemiyorum ama iki adım öteye araba ile giden o kadar insan tanıyorumki.

Adam nerdeyse tuvaletede arabayla gidecek.

Biraz yürüme alışkanlığı elde edilmesi lazım.

Tarih: 9 Ocak 2009, 15:45 - İp: 78.***.**3.86
potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

Sultan abla :D özel uçağımla gezmek gibi zevklerim var diye şık var :D bence en çevreci ülkelerden biriyiz... Halkın büyük bir çoğunluğu açlık sınırının altında :D

Tarih: 9 Ocak 2009, 16:04 - İp: 78.***.**2.11
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

özel uçağımdan inmediğimi söyledim, bana ağaç dikmene gerek yok dedi
acaba sarkastik bi tavır mı bununki

Tarih: 9 Ocak 2009, 16:35 - İp: 81.***.**7.8
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

DAHA AZ TÜKETİN, SİZ AMERİKALI MISINIZ?
Amerikalılar gibi yaşıyorsunuz ama unutmayın onlar kadar kazanmıyorsunuz. Yaşam standardınız endüstrileşmiş ülke vatandaşlarıyla hemen hemen aynı. Küresel ısınmanın artmasında endüstrileşmiş ülkelerin payının çok daha fazla olduğunu biliyor musunuz? Hayat tarzınıza dikkat etmelisiniz. Yapacağınız birkaç temel değişiklik zararınızı azaltacak. Çok büyük fedakarlıklar yapmanıza da gerek yok. Benzinden elektriğe birkaç kalemde tasarruf etmeniz yeter.

GÜNAHINIZI KAÇ AĞAÇ KURTARIR?
Küresel ısınmaya olan etkimizi azaltmanın bir yolu da ağaç dikmek. Ağaçlar atmosfere bıraktığımız karbondioksiti ürettikleri oksijenle dengeliyor. Ve ne kadar çok ağaç dikilirse, küresel ısınmanın etkileri azalıyor. Peki siz ne kadar ağaç dikeceksiniz? Testi çözdünüz, sonucu biliyorsunuz.

Bu durumda yaklaşık 71 ağaç dikmeniz gerekiyor.

Tarih: 9 Ocak 2009, 16:45 - İp: 88.***.**9.63
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Herşeyin en kötüsünü girince 356 ağaç dikmen lazım diyor. Hatta bir de "oo David Becham la mı yarışıyorsunuz" yazmış Önerdiği çözüm de "çevreci bir sevgili bulun" şeklinde.

Tarih: 9 Ocak 2009, 16:45 - İp: 78.***.**5.148
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

BU test iyi de bazı sorular da iki şıkkı birden işaretleyemiyorsunuz.

Mesela ben hem et-balık yerim hem de sebze-meyve,
Gerektiğinde arabayla dışarı çıkarım, onun dışında toplu taşıma aracı kullanırım.

İki şıkkı birden işaretleyemediğime göre bu test biraz adaletsiz bir test gibi geldi bana.

52 ağaç dikmem gerekiyormuş..

Tarih: 10 Ocak 2009, 00:48 - İp: 85.***.**8.200
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

56 ağaç..

Oysa en az ben çıkacam diye düşünyordum..

Hemen işe koyulmalı..

Tarih: 10 Ocak 2009, 00:57 - İp: 88.***.**6.209