okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Kablosuz Modem Alma Sorunsalları

Cümleten meraba.

Kablosuz modem almam lazım acil. DraftN modemlerden mi almak lazım, yoksa normal 811 b/g modemlerden mi ?

Büroda kullanmak için alacağız inşallah. Parasını biriktirdik gibi birşey.
Modemin bulunacağı yer ile modeme en uzak bilgisayarın bulunduğu yer arasında yaklaşık 15 metre mesafe var. Laptoplar hariç 4 bilgisayar kullanacak. Arada sırada bir iki tane de laptop girebilir hatta.

b/g modemler 15 metre mesafede sorunsuz çalışır mı ? Az çekme sorunsalı falan olur mu ? Hiç sorun olmayacaksa bu modemler ucuz olduğu için cazip.

draft n modemlerin usb adaptörleri biraz pahalı. Draft N modem alıp, normal eski (b/g standardı ) usb adaptörlerle kullanabilirmiyiz ?

Draft N modem kullanan var mı hiç içinizde ? Kapsama alanıyla birlikte veri transfer hızı da farkedilir oranda yüksek mi ?

Aşağıdaki iki modemden birini almayı düşünüyorum.

Normal (b/g) standardı modem olursa

ZYXEL P660HW-T1 V2 4 PORT WIRELESS MODEM

Draft N Modem olursa da ZYXEL P-660HN ADSL2+ 4 PORT 300MB KABLOSUZ MODEM

Sen Zyxel e neden kafayı taktın derseniz. Bu iki zyxel modemde de MBM var. Başka modemlerde yoktur. Şimdi siz MBM de nedir dersiniz büyük ihtimalle. Şudur, her bir kullanıcının internet hızını veya download miktarını ayarlayabiliyorsun. Hızını istediğin hıza düşürebiliyorsun veya download miktarına limit koyabiliyorsun. Anahtar kelimelere göre site yasaklayabiliyorsun vs. gibi bir sürü özellik.

Bizim elemanları sık sık okey oynarkene yakalamaktan bıktım bir gün elimden bir kaza çıkacak. O açıdan bu zyxelleri uygun gördüm.

Derin bilgi verecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkürü bir borç ve vazife bilirim.

Tarih: 22 Nisan 2009, 16:01 - İp: 78.***.**8.86
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Emmi temin dediğinde haklısın. Bu kadarcık millet nasıl oluyorda hep en iyileri çıkarmakta içinden. İnanılır gibi değil. Sanırım herşeyi mübah görme etkili büyük oranda.
Birde çok yakın akraba evliliklerinde ya korkunç birer mahlukat ortaya çıkabilmekte imiş yada aynştayn, şipilberg, falan gibi dahiler.

Tarih: 1 Nisan 2010, 00:03 - İp: 88.***.**2.136
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Filmlerde genelde başroldekiler hep senaryoda konu içeriğini kazanıyor mesela.. Pek kaybeden de yok hani..

Taytanikte battı ama kız kurtuldu gali o buzlu suda..

Tarih: 1 Nisan 2010, 00:15 - İp: 88.***.**8.220
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Oğlan köpekleliklarına yem oldu emme.
Ha unutmadan bizim güccük olanı ben yatarken çişe kaldırdımdı. Tam klozete oturtcem eşofmanını indirdim, böğrümde bi ıscaklık hissettim. Len bizim oğlan daha oturtmadan başladımı çiş yapmaya , üstüm başım her yannım çiş oldu emmiler. HEmen hanımı uyandırdım yanlış anlamalara mahal vermemek içün. Dedim bak bizim oğlan çiş yaptı üstüme.

Tarih: 1 Nisan 2010, 04:36 - İp: 88.***.**2.136
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Demekki ona sebeb istinaden gece geç saatta banyo yaptın mecburen,de mi ..

Üzerinde yara bere varsa çabuk iyileşir,daha ne istiyorsun işte,,amonyak gibi gali..

Bir baktır bevliyeye bir ara bari..Emme sen korku filmi seyrettin herhal,çocukta etkilendi,üzerine koyuverdi zati..

Tarih: 1 Nisan 2010, 15:07 - İp: 88.***.**6.198
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

emmi tam böyle klozete oturcektikine....

Tarih: 1 Nisan 2010, 18:35 - İp: 88.***.**2.136
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

bilinçaltı çövdürme olmuştur belki.

Tarih: 1 Nisan 2010, 19:53 - İp: 85.***.**0.103
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Çocuk rüyasında tarambabayı görmüştür,bizimemmide onu kucağına alıp taşırkene çocuk onu tarambaba zannedip koyuvermiş bigüzel..

*tarambaba taratım çocukları ararım,,haaarrr zak zak zakk..

Emmi açıksüt kaç paraki senin kırsalında,

Tarih: 1 Nisan 2010, 21:54 - İp: 78.***.**5.56
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

uyur çöydürür emmi,
açık süt almam ben keza. en pahalısı hankısı ise onu alırım. kapalı mukabili.
yapılan araştırmaya göre avrupa kutu süt, amerika pastorize şişe süt kullanır imiş emmiler.

Tarih: 2 Nisan 2010, 22:53 - İp: 88.***.**2.136
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Bende arasıra üşenmeyip gidersem tam da sağılıp sonrasında On Lt'lik şiylere doldurtup arabada devirmeden eve getirme gayretindeyim emmi,o en doğal ve sağlıklısı zati..
Senin orada deniz yokki tabii sütler iyi değildir,,tembel hayvanların sütü makbul olmaz,, [ tembellik şu: hayvanlar hani hep ahırda durur ve önüne gelişigüzel saman bırakılır onlarda onu yer kapalı rutubetli ahırda] hayvan dediğin gezecek denize metrelerce yakın alanlarda otlayacak,,bak o sütler nasıl lezzetli oluyor,sağıldıktan sonra..

Pastörize olarak 750 Ml cam şişelerden alır diker içerdik emmi,kapağı alimünyum gırmızılı olandandı..

Tarih: 3 Nisan 2010, 00:13 - İp: 78.***.**8.210
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

varmı onlardan hala istanbul makibilinde. 500 mm lik vardı sanırsam.

Tarih: 3 Nisan 2010, 11:15 - İp: 88.***.**2.136