okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Kablosuz Modem Alma Sorunsalları

Cümleten meraba.

Kablosuz modem almam lazım acil. DraftN modemlerden mi almak lazım, yoksa normal 811 b/g modemlerden mi ?

Büroda kullanmak için alacağız inşallah. Parasını biriktirdik gibi birşey.
Modemin bulunacağı yer ile modeme en uzak bilgisayarın bulunduğu yer arasında yaklaşık 15 metre mesafe var. Laptoplar hariç 4 bilgisayar kullanacak. Arada sırada bir iki tane de laptop girebilir hatta.

b/g modemler 15 metre mesafede sorunsuz çalışır mı ? Az çekme sorunsalı falan olur mu ? Hiç sorun olmayacaksa bu modemler ucuz olduğu için cazip.

draft n modemlerin usb adaptörleri biraz pahalı. Draft N modem alıp, normal eski (b/g standardı ) usb adaptörlerle kullanabilirmiyiz ?

Draft N modem kullanan var mı hiç içinizde ? Kapsama alanıyla birlikte veri transfer hızı da farkedilir oranda yüksek mi ?

Aşağıdaki iki modemden birini almayı düşünüyorum.

Normal (b/g) standardı modem olursa

ZYXEL P660HW-T1 V2 4 PORT WIRELESS MODEM

Draft N Modem olursa da ZYXEL P-660HN ADSL2+ 4 PORT 300MB KABLOSUZ MODEM

Sen Zyxel e neden kafayı taktın derseniz. Bu iki zyxel modemde de MBM var. Başka modemlerde yoktur. Şimdi siz MBM de nedir dersiniz büyük ihtimalle. Şudur, her bir kullanıcının internet hızını veya download miktarını ayarlayabiliyorsun. Hızını istediğin hıza düşürebiliyorsun veya download miktarına limit koyabiliyorsun. Anahtar kelimelere göre site yasaklayabiliyorsun vs. gibi bir sürü özellik.

Bizim elemanları sık sık okey oynarkene yakalamaktan bıktım bir gün elimden bir kaza çıkacak. O açıdan bu zyxelleri uygun gördüm.

Derin bilgi verecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkürü bir borç ve vazife bilirim.

Tarih: 22 Nisan 2009, 16:01 - İp: 78.***.**8.86
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

emmin senin gibi bir adak için biraz fazla değilmi parası. bence alma. sonra kredi kartı mağduru mertebesi olursun.

Tarih: 5 Nisan 2010, 00:41 - İp: 88.***.**2.136
okyanus.
okyanus. (üye)

emmi 1 yıl sonra alabileceğim bir alet için 1 yıl öncesinden topic açmışım.
geleceği görmek diye buna denmezse neye denir peki ?
ireli görüşlülük mukabiliyim %100 mertebesinde.

Tarih: 5 Nisan 2010, 00:45 - İp: 85.***.**8.251
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

tebirk ederim takdire şayan bir durum.
bende çektiğim fotoları kontrol ettim. iyiki etmeşim çift kart slotu mukabilinde olmaması gereken bir foto 1 kart mukabilinde imiş. hemen temizlemidm emmi.

Tarih: 5 Nisan 2010, 00:50 - İp: 88.***.**2.136
okyanus.
okyanus. (üye)

yüklede görelim emmi keza.
sildin boşa gitti o zaman niye çektin.

Tarih: 5 Nisan 2010, 00:51 - İp: 85.***.**8.251
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

emmi sana özel mukabili gönderirim belki.
yetiş ve ben. deha kilolu olan ben.

Tarih: 5 Nisan 2010, 00:54 - İp: 88.***.**2.136
okyanus.
okyanus. (üye)

emmi sen nerdesin. hani pembe gömlek ??

kot pantolonu nerden aldın keza güzelmiş.
20 tl ye collezionedenmi aldın.

kot pantolon alma sorunsalı açsana emmi bizde nasiplenelim. bana da lazım bi tane.

Tarih: 5 Nisan 2010, 00:56 - İp: 85.***.**8.251
okyanus.
okyanus. (üye)

emmi söylemesi ayıp rejim mukabiline girmeden 84 kilodan 76 kg ya düşürdüm kendimi.

4 kilo daha verir isem yeni aldığım iki tane slim fit must.sarıgül tarzı takım elbiseleri giyebileceğim keza. bilerek dar aldım emmi zayıflama motivasyonu kapsamında. şimdilik olmuyor.

Tarih: 5 Nisan 2010, 00:59 - İp: 85.***.**8.251
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Pazaremmi on dolar mı takmış ne yetiş'e orada,, ..Baksana parada saklana saklana epey eskimiş biraz da ..

Tarih: 5 Nisan 2010, 01:14 - İp: 88.***.**9.163
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

ayıp emmiler çeyrek mukabili taktım.
emmi kot u elsivaykikiden aldım keza. laken 20 tl mkabilini tututrdun. lakin bütün içdonlarım maviye boyandı keza. ilk yıkamada beyaz mukabili olabilir.

Tarih: 5 Nisan 2010, 20:16 - İp: 88.***.**2.136
okyanus.
okyanus. (üye)

kotu beğendim lakin 20 tl ise giymem emmi.
200 tl olsa alırdım bi tane.

Tarih: 5 Nisan 2010, 21:18 - İp: 85.***.**8.251