saadetsa
saadetsa (üye)
İstanbul / Meraklı

Istanbulda Evime Ev Arkadasi Ariyorum

Merhabalar,

Seri ilan sayfasi olmadiginin farkindayim ama hayatin icinden oldgunu dusundugum icin yaziyorum ...

Sanayi Mahallesinde, kendimize ait, ful esyali, kombili, uc yildir kullandigim evime sigara kullanmayan bayan ev arkadasi ariyorum. Evimiz iki tanesi buyuk bir tanesi kucuk 3 odadan olusuyor. Mutfak 7-8 kisinin rahatlikla yemek yiyebilecegi buyuklukte. Bir aile apartmanindayiz, bu yuzden guvenlik sorunu yoktur. Evde ben kaliyorum, ailem memlekette, 24 yasinda sayilirim, ingilizce ogretmenligindem mezun oldum, fotograf ile ilgilenmeyi, gezmeyi severim.
Daha onceki ev arkadaslarimla bir sorunum olmamis, bir tanesi hakim olup, bir tanesi evlenip gitmistir. En son evimizde oturan iki kiz kardesten bir tanesi evlenip, bir tanesi tezini bitirip, ayni zamanda karsimizdaki apartmandan ev alip tasinmislardir. Sakayla karisik, evin ugur getiridigi girgirini yapip reklami artirmaya calisiyoruz.
Istanbul Teknik, Yildiz Teknik ve Bogaz icine ulasim acisindan kolay bir mevkidedir. Otobus minubus duraklarina 7-8 dakika, Sanayi ve 4. Levent Metro istasyonlarina yuruyerek yaklasik 15 dakika civarindadir.
Olurya; forumdan birileri , yada onlarin yakinlarindan,
Istanbulda ogrenci olan, tayini cikmis yeni ogretmen olan, yada esyali bir eve ve ev arkadasina ihtiyaci olan ve anlasabilecegimiz birileri cikar dedim..

#saadetsa' tarafından 21.09.2009 23:04:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Eylül 2009, 22:57 - İp: 88.***.**6.180
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

öğrenci sitelerine ilan bırakkabilirsin. turkstundent.com mesela..

Baylarla aynı koridoru paylatıgını soylemişin. Bende gayet normal. Bende şu ana kadar bayanlarla ancak aynı şehri paylaşabildim

Tarih: 25 Eylül 2009, 08:07 - İp: 212.***.**9.195
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Yıllarca ve hatta asırlarca süzülerek vede büzülerek gelmiş kültürümüzü bir kenara bırakarak, modern avrupai bir duruşla karşı cinsten ev arkadaşı aramak ancak beyhude çabalar olarak yazılır tarihe..
bi kere karşı cinsten iki insan bırakın ev arkadaşı olmayı arkadaş bile olamazlar..
doğalarına ters...
eşyanın tabiyatına aykırı..
bir erkeğin ev eşyalarına yaklaşımıyla bir bayanın yaklaşımları farklıdır.
erkeğin mutfağında bulaşık vede küf tutmuş çeşitli yemek ve kap kacaklar bulunurken normal boyutlardaki bir bayan mutfak eşyalarını gün aşırı çamaşır suyuna yatırır.
Bir erkeğin çamaşırları evde sürrealist bir çalışma ile sergilenirken bayanın çamaşırlarını arasan bulamazsın..
Bir erkeğin yattığı "çek-yat"da bulca fındık fıstık cips ile zengin dururken bayanın kullandığı kanepe kanaviçe işlemeli örtü ile her daim bal dök yaladır.

işte bu gibi "eşyanın tabiyatına aykırı" durumlardan ötürü "ev arkadaşı" olarak kalmak neredeyse imkansızdır. Bu gibi anlaşmazlıklardan dolayı evde kavga çıkar.. Kavgalar olgunlaşarak nefrete dönüşür. Nefret evrimleşerek kendini aşk olarak göstermeye başlar. Aşk kendini ya çek yatta yada kanepede kendini gösterir. Yine tabiyatın kanunları geregi belli bir süre sonra evde üçüncü kişiye yer hazırlanmaya başlar. Ultrason durumuna göre mavi yada pembe renk hakim olur. Eşyaların bu rengi üniversite yıllarına kadar hakimiyetine devam eder.
Üniversite yılları gelip çattığında başka bir şehirde ev ihtiyacı doğar. Eşyanın tabiyatına karşı duramayan ve bu durumun yegane sorumlusu olan "ev arkadaşları" bu üniversitelininde evini karşı cinsle paylaşması konusunda edindikleri tecrübeyi üniversiteliye anlatamazlar. Döngü bu şekilde işler. Kazanan tek taraf "eşya" olur..

Tarih: 25 Eylül 2009, 11:04 - İp: 88.***.**4.188
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

rokomet ben senle aynı koridoru paylaşamam,ısrar etme...

Tarih: 25 Eylül 2009, 23:17 - İp: 78.***.**0.57
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

bırakın bu kafayı, neymiş koridor paylaşılmazmış şehir paylaşılmazmış site paylaşılmazmış. paylaşımcı olun biraz. bazı şeyler paylaşıldıkça çoğalır diye bi laf var. bi alakası vardır heralde bu konuyla da. paylaşım için teşekkürler +rep.

Tarih: 25 Eylül 2009, 23:24 - İp: 81.***.**4.72
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

güzel bir gece hoş sürprizler : harmancıhocam "aydında oturan varmı" yazmamış , hondurastan misafir var , rokometin devinim-tepinim yazısı..

Tarih: 25 Eylül 2009, 23:28 - İp: 78.***.**6.71
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

aydında bir koridoru paylaşmaktan ne çıkar.
masum küçücük bir paylaşımdan ne çıkar. Kimden ve neden saklanacak..

eraydan aldığım bir ilhanla yeni bir şiir güfteledim..

Doymadım doyamadım paylaşımlara ben
kimseyi koyamadım koridora yeniden
Saymadım sayamadım ev arkadaşlarını
ne inkar ne itiraf bu yalnızca doğal selleksiyon

Tarih: 26 Eylül 2009, 10:56 - İp: 88.***.**4.188
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

çok güzel bir güfte! köfte gibi olmuş, harikulade! yüreğine sağlık üstadım...

Tarih: 26 Eylül 2009, 15:38 - İp: 81.***.**7.8
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

büyüksün, yeni polonun sloganı...

ama harbiden yapmış adamlar be...

Tarih: 28 Eylül 2009, 11:11 - İp: 81.***.**3.185