ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

İnternetteki Terbiyesizliklere Ceza

Hukukçu arkadaşlarımız daha iyi bilirler ama duyduğuma göre artık internet üzerinden yapılan terbiyesizlikler, onur kırıcı, küçük düşürücü sözler Türk Ceza Kanunu'na göre 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılıyormuş. Artık teknolojinin geliştiğini de hesaba katarsak suç işleyen kişiye rahatça ulaşılabiliniyor. Herhangi bir terbiyesizlikle karşılaşanlar bunu hukuki mercilere taşıyabilirler. Ayrıca site yönetimini de sorumlu tutacak bazı konular yakın bir gelecekte karşımıza çıkabilir.

Şu an için biraz saçma gibi gelse de çok yakın bir zamanda bu yüzden ceza çekenlerle karşılaşabiliriz.

Tarih: 23 Ekim 2005, 15:00 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bence sacma degil, ki olmasi da iyi olur..
tabii bu durumda ne soyledigimize iyice dikkat etmemiz gerekecek..

Tarih: 23 Ekim 2005, 16:14 - İp: yok
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

ewet ya bak bu siteyi buldum çok iyi oldu kpt6 öğrendim sorunlaruım çözüldü.neden terbiyesizlik yaparlarki türk milleti olarak faydasını gördüğümüz seyleri istemeyiz bu şu anlama geliyo yanyana 2 fotoğrafçı gelde anlaş arayada bir koaför .

Tarih: 26 Ekim 2005, 21:15 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Evet ceko var.Dediğin gibi.Yetkili yer mahkemeleri mesajın ulaştığı yer.Yani hakaret edilenin ikamet ettiği yer.Bu nedenle şikayet edecek kişi açısından büyük kolaylık.
Ben düşünüyordum.Ama bir cinayet oldu burda. Onunla uğraşıyorum.
fotoser yazdıklarından maalesef birşey anlayamadım.Tekrar yazarsan sevinirim.
Bundan sonra herkes söylediğine dikkat etmek zorunda kalacak.cezaların ertelenme sınırı düştü.Hapis bile yatabilirsiniz.Ona göre konuşun.Tazminatlar cabası.

Tarih: 27 Ekim 2005, 00:11 - İp: yok
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

ne oldu yasa..

Tarih: 24 Nisan 2007, 09:51 - İp: 81.***.**5.139
hocha
hocha (Subjektif)
Yurtdışı / Amatör

sallandırceksin mausenin ipiyle bikaç tanesini, bak bidaha yapabiliyolar mı.

Tarih: 24 Nisan 2007, 12:40 - İp: 88.***.**2.120
  • 1