harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Glnksl Türk Eğitim Sistemi/yrtcılık

Konunun tam adı Geleneksel Türk Eğitim Sisteminde Öğretmen Yaratıcılığı ve Sonuçları olup başlığa sığmamıştır.

Topik altında ''Geleneksel Türk Eğitim Sisteminde Öğretmen Yaratıcılığı ve Sonuçları'' adı altında analizlerimi belirsiz zaman aralıklarıyla sunacağımı kamuoyunun bilgisine arz ederim.

Tarih: 5 Aralık 2008, 23:30 - İp: 88.***.**1.214
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Namazı da öğretiriz sorun değil....

diyelim ki sınıf ortamında namaz öğretiyorsunuz...evladımızın birini masaya çıkarıp uygulama yapıyorsunuz... hemde tamamen iyi niyetlerle....

tak kapı açılır içeriye böyyük biri girer...

hadi bakalım hesap ver şimdi...

yafta da hazır " irticacı öğretmen sınıfı mescide çevirdi"

Tarih: 6 Aralık 2008, 01:35 - İp: 81.***.**6.33
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

.

vazgeçtim yazmayayım... hele atanayım, ben de sistemin adamı olacağım nasıl olsa... büyük konuşmayayım...

#fujisever' tarafından 06.12.2008 05:06:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Aralık 2008, 01:54 - İp: 78.***.**2.239
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

tıkla

bu fotoğrafın altında yazanları okumak bile yeterli.. sorunun ne kadar anlaşıldığı, anlaşılmadığı.. önemsenmediği... hatta sevimli bir simge olarak akıllarda kaldığı...

benim bir tespitim var nacizane, eğitim hiçbir şeydir, basın her şeydir... sen istediğin kadar eğit.. bu ülkede basın toptan eğitim yapıyor, özellikle tv ler... boşa gidiyor tüm çaban, çok local kalıyor.. basın tümden yönlendiriyor insanı...

istediğin kadar trafik dersi ver, tv de cmylzm çıkıyor, alırım anahtarını diyor.. işi bitiriyor...

vesaire.

Tarih: 6 Aralık 2008, 05:14 - İp: 78.***.**2.239
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Ben her zaman demişimdir.

::::::::EĞİTİM ŞART:::::::

Tarih: 6 Aralık 2008, 06:24 - İp: 78.***.**8.247
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

Ben de bir öğrenci olarak söylüyorum eğitim sistemimiz berbat aslında değindiğiniz konu çok iyi bir konu. Çoğu kişinin gözardı ettiği bir konu. Çoğu eğitimci inkar etsede sonuçta eğitim sistemimiz ezberciliğe dayalı oluyor, çoğu eğitim kurumunda ki bunun en belirgin göstergesi de öss sınavı. Keşke bireysel özelliklerimize ve yeteneklerimize dayalı bir sınav sistemi veya eğitim sistemi olsa daha iyi olurdu bence...

Tarih: 6 Aralık 2008, 10:58 - İp: 88.***.**1.118
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

iyi eğitim olması için fikir üretmeye de korkuyoz
sonra konu rejim sorununa dönüşüyor

Tarih: 6 Aralık 2008, 12:42 - İp: 88.***.**1.236
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

diyanet , hacca gidenlere bedava ilaç dağıtıyor.. millet sıra olmuş... hacca gidenler bu ülkenin zenginleri olduğuna göre, benim vergimle zengin hacılara kimbilir daha ne dağıtıyorlardır oralarda... burada insanlar ilaç bulamazken, artık yeni kanunla memurlar da para vererek ilaç alacakken.. midem bulanıyor artık bu imam hatip mezunu insanlar tarafından yönetilmekten... bu zihniyeti silip attığımız zaman değil eğitim, tüm sistem rahatlayacak, yobazlar başımızdan gidecek...

dedem bir cumhuriyet imamıymış.. Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu diyanetin, yani modern çağdaş bilim adamı vasfında din adamlarının yetiştirilmeye çalışındığı ve başarılı da olunduğu yılların imamı... babama ve amcama vasiyet etmiş. sakın hacca gitmeyin... hac artık suutların turizm aracı oluyor, büyük büyük oteller, lüks mekanlar inşa ediliyor arabistana demiş.. sakın paranızı gidip de bu araplara vermeyin , çocuklarınızı okutun, daha büyük sevap kazanırsınız demiş... ve ekelmiş, bu ülkede artık, imamlar siyaset yapar oldu, kültürümüz araplaşıyor, dinimiz, arap kültürünü icra etmek haline geliyor... sakın çocuklarınızı bu hengamenin içinde bırakmayın, gerekirse evinizde eğitin, Kuran daki dini vermeye çalışın, Kuran ın arapçasını asla ezberletmeye çalışmayın, manasını öğretin demiş... eğitimiin çok önemli olduğunu, eğer eğitimi önemsezlerse hakkını helal etmeyeceğini söylemiş son sözlerinde... ne mübarek adammış, şimdi yaşasa, muhtemelen, dinsiz imansız hoca diye yaftalarlardı... ama o bu sözleri 70 lerde söylemiş...

üstelik bir divan şair idir dedem, köyde ilk takım elbiseyi giyen , ilk radyoyu alıp dinleyen 45 lerde... o zamanlar yavur icadının köye bela açacağı düşünülürmüş.. şapka giymenin , cehennemde yanmak olduğu... şimdi bir imam çıkıp tv de diyor ki, efendim sarığı sakalı kaldırdınız, hepimiz münafık olduk, ne olurdu yani dini kıyafetlerle dolaşsak , imanımızla... tüylerim diken diken oluyor bunları duydukça... düşünün cumhuriyet imamları nasıl aydın yetiştirilmişler, köylerde nasıl devrimler yapmışlar... ama Atatürk ten uzaklaşmak çağdaşlık sayılıverilmiş ve hemen din kitapları değiştirilmiş bu ülkede, hümanist din eğitiminin yerini hemen ideolojik arap emevi din kültürü yerleştirilmiş.. üstelik inönü de alt olmuş buna.. kınıyorum onu da......

işte eğitimin önemi, şimdi hacı hoca yetiştirilen okulların bu ülkeyi nasıl ileriye değil geriye götürdüğü malum... köy enstitülerini ideolojik korkuları ile kapatan, tüm chpli dp li vekilleri kınıyorum, mezarlarında dört dönsünler...

çok dolmuşum, çok yazdım, ama içimde daha neler var, yazmak istemedim....

Tarih: 6 Aralık 2008, 13:50 - İp: 78.***.**2.239
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

harmancı sen sendikalımısın?

Tarih: 6 Aralık 2008, 14:01 - İp: 78.***.**0.33
makara
makara (üye)

araplar para kazanmasın endişesi ile 'allahım emirlerinden biri olan hac' farizasının farziyetini kaldırmak allaha alternatif olmak mıdır ?

araplar para kazanmasın diye naralar atan günümüz aydın! insanları söz konusu tatil paris yada herhangi bir amerikan şehri olduğunda neden patilerini indirip sakin bir kedi oluverir ?

acaba tatilini hristiyan dünyasında yapanlar kültür erozyonuna uğramamak için özel kremlermi sürüyorlar ? yoksa oranın kültürleri bizi etkilemez mi ?!

kültümüzü araplaşçak diye korkan insanlar acaba haccın büyük toplanmanın provası olduğunu düşünmezler mi ? hacda her renkten müslümanın birlik olması ile bizi diğer cahil toplumlardan ayıran en güzel özelliğin farkına varmazlar mı ?

Tarih: 6 Aralık 2008, 14:09 - İp: 88.***.**1.236
makara
makara (üye)

bildiğim kadarı ile bitlis li olması lazım
biiliyorum iğrencti

Tarih: 6 Aralık 2008, 14:12 - İp: 88.***.**1.236