gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

Fıkra Köşesi

Buraya Herkez Fıkra yazsın,,okulayım keyiflenelim..Arkadaşlarımıza anlatalım onlarda gülsünler..İlk fıkra benden..

Çocuk dedesine sormuş:
-Dede ninem ile kaç yıldır evlisin?
-40 yıldır evlat
-Peki ama dede, ben sizi hiç kavga ederken görmedim bunun sırrı nedir?
-Otur evlat anlatayım... Nikahımız kıyıldı. Benim at arabasına ninenin üç-beş eşyasını attık ve bizim köyün yolunu tuttuk. Yolda atın ayağı tökezlendi. 'Bu bir' dedim. Yola devam ederken bir daha tökezlendi, ben yine 'Bu iki' dedim. Köye de epey yolumuz vardı. Bizim atın ayağı bir daha tökezleyince 'Bu üç' dedim ve çektim piştovu, atı orada vurdum. Ben atı vurunca başladı bana söylenmeye:
Biz nasıl gideceğiz. Niye durup dururken atı vurdun. Sende hiç akıl yok mu? Bu eşyaları nasıl götüreceğiz?
Ben de döndüm ninene:
"Bu biiirrr" dedim.
O gündür bu gündür, gül gibi geçinip gidiyoruz....

#gordi' tarafından 02.07.2008 17:41:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Eylül 2007, 12:10 - İp: 88.***.**6.74
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Akıl hastanesinde bir gün delilerden biri koşarak doktorun yanına gelmiş:
"Doktor bey çabuk bizim koğuşa gelin", demiş.
Doktor gitmiş, delilerden bir tanesi kendini ayaklarından tavana asmış öylece duruyor.
Doktor, "ne bu" diye sormuş.
Doktoru çağırmaya giden deli cevaplamış:
"Doktor bey bu zır deli kendisini ampul sanıyor".
Doktor kızmış:
"Olur mu öyle şey hemen indirin onu aşağıya".
Yine aynı deli:
"Doktor bey o zaman da biz ışıksız kalırız".

Tarih: 21 Eylül 2007, 12:37 - İp: 81.***.**3.185
bushidoka
bushidoka (üye)
İstanbul / Meraklı

atakan yazacaksan yaz be nazlanma ark.ım!!!

Tarih: 21 Eylül 2007, 12:37 - İp: 88.***.**4.109
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Kör bir adam yanlışlıkla Bayanlar Barına girer. Bara doğru ilerler ve bir içki ısmarlar. Biraz oturup, içkisini yudumladıktan sonra barmene seslenir: Hey, bir sarışın fıkrası duymak ister misin? Birden bar, bomba düşmüş gibi sessizleşir. Kör adamın yanında oturan kadın, tok bir sesle: Hey bayım, der bu fıkrayı anlatmadan önce bilmeniz gereken beş şey var. Birincisi, barmen sarışın bir kız. İkincisi kapı görevlisi sarışın bir kadın. Üçüncüsü, ben 1.90 boyunda karatede siyah kuşaklı bir sarışınım. Dördücüsü, sağınızda oturan kadın profesyonel bir halterci ve sarışın. Beşincisi, benim yanımda oturan kadın profesyonel güreşçi ve sarışın. Yine de bu fıkrayı anlatmak istiyor musunuz? Kör adam bir kaç saniye düşünür, sonra başını sallar: Hayır, hiç sanmıyorum. Beş defa anlatamam.

Tarih: 21 Eylül 2007, 12:39 - İp: 81.***.**3.185
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Sultan en güvendiği adamını Arabistan a hünkar göndermiş.
Hünkar, Arabistan da gezerken bakmış, Araplar entari giyiyorlar ama alta donları yok. Bir rüzgar esti mi, manzara felaket! Haber salmış, altına don giymeyenler kadı huzuruna çıkartılıp, hapsedilecek. Aradan günler geçmiş Arabın bir tanesi don giymemiş ve ilk rüzgarda olay fark edilmiş. Kadı huzuruna çıkartmışlar. Kadı sormuş:

- Adın?
- Aptülmecit
- Baba adın?
- Aptülleziz
- Evli misin?
- 5 tane karım var!
- Kaç çocuğun var?
- İlkinden 15, ikincisinden 17, üçüncüsünden 16, dördüncüsünden13, beşincisinden 18 tane.

Kadı kararını vermiş ve söylemiş: - Aptülleziz oğlu,Abdülmecit?in,don giymeye vakti olmadığından beraatine karar verilmiştir!

Tarih: 21 Eylül 2007, 12:41 - İp: 81.***.**3.185
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Adam kızına Barbie almak ister ve bir oyuncakçıya girer
- Vitrindeki Barbie bebek kaç para diye sorar
Satıcı;
- Hangisi efendim ve devam eder;
- Barbie spora gidiyor 19.95 usd .
- Barbie alışverişde 19.95 usd .
- Barbie discoda 19.95 usd .
- Barbie hede hodo yapıyor 19.95 usd .
- Barbie boşandı 265 usd .
Adam şaşırır;
- Neden hepsi 19.95 de boşanmış olan 265 usd? .
Satıcı cevaplar;
- Çok basit, boşanmış Barbie ile birlikte Ken in evini, arabasını, donuna kadar herşeyini de alıyorsunuz ...

Tarih: 21 Eylül 2007, 12:42 - İp: 81.***.**3.185
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Akıl hastanesinde bir gün bir hasta bakıcıyı yanına çağırır. Bana çabuk 5 şişe kola getir der. Hasta bakıcı buna kızar ve hastaya beş tokat atar ve al işte kolalarını der. Aradan zaman geçtikten sonra yine aynı hasta, bakıcıyı yine çağırır. Bu sefer hasta bakıcıyı tokatlar.Bakıcı ne oluyor? der. Hasta cevap verir. Şişeleri getirdim abi.

Tarih: 21 Eylül 2007, 12:46 - İp: 81.***.**3.185
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Uçak New York a yaklaşırken iki pilot konuşmaktadırlar. Ne var ki mikrofon açık kalmıştır ve konuşulanlar bütün yolcularca dinlenmektedir.
- New York a iner inmez, önce ılık bir banyo yapacağım. Sonra buzlu bir duble viski içeceğim, sonra da o sarışın saçlı, uzun bacaklı hostesle...
Bunları duyan sarışın saçlıi uzun bacaklı hostes hemen pilot kabinine doğru koşmaya başlar. Yaşlı bir yolcu, hostesin yolunu keser:
- Acele etme kızım. Bırak da rahat rahat viskisini içsin.

Tarih: 21 Eylül 2007, 12:48 - İp: 81.***.**3.185
gordi
gordi (üye)
Antalya / Firma

dur yavaş yaz,,yetişemiyoum..

Tarih: 21 Eylül 2007, 12:52 - İp: 88.***.**6.74
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Çok güzel bir kadin eczaneye girip bir sise kolonya istemis. Tezgahtar siseyi
sarmis, kadin da parayi uzatmis... Tezgahtar paraya bakmis :
- Maalesef bu parayi alamam, sahte!