ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Fenerbahçe Cumhuriyeti

Bu şike skandalı çıkalıberi her akşam TV kanallarına bakın. Uğur Dündar başta olmak üzere, Gerek haber kanallarında, gerekse spor proğramlarında bütün yorumcular seferber olmuşlar Fenerbahçeyi aklamak için yarış halindeler.

Ben Fener yöneticileri suçludur demiyorum. Herkes kanun önünde suçu ispat edilene kadar masumdur. Konu yargıya intikal etmiştir. Bütün delilleri inceleyip kararı verecek olan hakimlerdir.
Sadece Fener değil, hangi takım olursa olsun, şike suçtur. Suçu olan varsa cezasını çekmelidir. Bu kadar basit ve açık...

Önümüzdeki pazar günü Kadıköy'de Fener taraftarlarının büyük bir kalabalıkla protesto yürüyüşü yapacakları söyleniyor. Sayı da yaklaşık 500 bin olarak veriliyor.
Memleketin onlarca büyük sorunu varken, güneydoğu bölünmek üzere iken ve hergün şehit cenaeleri kalkarken, Fener taraftarı bu olaylara fransız kalıp hiç kılını bile kıpırdatmayacak, bana dokunmayan yılan bin yaşasın misali keyfine bakacak.
Ama kendi spor klüplerinin şike yapması sözkonusu olunca protestolarla yürüyüşlerle birilerine hesap sormaya ve gözdağı vermeye kalkacak.

Nasıl Cumhuriyetmiş bu böyle?
Bu cumhuriyet vatandaşları Türkiye cumhuriyeti vatandaşı değiller herhalde...

#ercan43' tarafından 08.07.2011 21:30:53 tarihinde düzenlendi.

#ercan43' tarafından 08.07.2011 21:31:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Temmuz 2011, 17:19 - İp: 92.***.**6.100
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

tatarbey

Tarih: 11 Temmuz 2011, 01:59 - İp: 94.***.**6.43
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Tatar emmi bir geldi çok fena geldi.....

Tarih: 11 Temmuz 2011, 01:59 - İp: 78.***.**5.105
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Şoruşturmayı yürüten fenerli savcı krize grip, Yıldırım tutuklanıyorsa Fener küme düşmüştür!!!

Yaşanan gelişmelere rağmen çıkacak aksi bir karar sezonun bitimine 5-6 hafta kala başvekilin hakemlere yaptığı uyarıyla kamuoyunda oluşan başvekil istedi fener şampiyon edildi fikrini zihinlere perçinler sökebilene aşk olsun!!!!

Tarih: 11 Temmuz 2011, 03:52 - İp: 176.***.**9.224
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Tatarbey,
Yukarıdaki yazımı lütfen biraz daha dikkatli okursan içeriğini anlarsın.
Ne demişiz? suçlu olan kim olursa olsun cezasını çekmeli demişiz.
Şimdi soruşturma genişletiliyor. Bakın bu sabah Trabzon başkanı da gözaltına alındı.
Daha da genişleyecek. Belki Beşiktaşa kadar veya Anadolu takımlarını da içine alacak bir sahaya yayılacak.

Gelelim size,
Fanatik Fenerli olduğun malum da bu kadar akl-ı selimden yoksun olduğun bizce malum değildi.
Şike ile kazanılmış bir şampiyonluğu içine sindirebilen, haketmediği bir şampiyonluğun üzerine oturan, ona yapışan bir camiayı ve taraftarı kamuoyu takdir edecektir. Bundan şüphen olmasın...
Ülke sorunlarına fransız kalacaksın ama Fener'in menfeatlerine dokununca ayaklanıp, sağa sola saldıracaksın, devletin polisiyle çatışacaksın...

Bana imla dersi vermeye kalkmışsın ama sen bir gazetenin ismini daha doğru dürüst yazmaktan acizsin.
Ayrıca yazdığın saçma sapan şeyleri üzerime bile alınmadım...

Tarih: 11 Temmuz 2011, 09:48 - İp: 217.***.**7.27
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Sizin denge sorununuz var sanırım, önce denge sorununuzu halledin ondan sonra asırlık camilara dil uzatmaya kalkarsınız.

Hem diyeceksiniz ki "Herkes kanun önünde suçu ispat edilene kadar masumdur."
ardından da;
"Şike ile kazanılmış bir şampiyonluğu içine sindirebilen" diyeceksin. bu ya tatlısu demokratlarının yapabileceği bişey, ya dengesiz bir insanın yapabileceği birşey ya da yılların getirdiği kuyruk acısı ile zayıf düşmüş haketmediği uygulamalara maruz kalmış bir camiaya fırsat bu fırsat diye saldıran zavallıların yapabileceği bişey.

Fanatik Fenerbahçeli olduğumu da hemen anlamışsın bravo.

gözümde tuvalet kağıdı kadar bile değeri olmayan Taraf gazetesinin adını telaffuz etmek istemediğim için bilerek "Tarak" gazetesi olarak yazdım. ama aciz olmuşuz.

Senin "ACİZ" liğin neydi de "Cumhuriyet"i ufak yazdın.

Tarak la cumhuriyeti mi bir tutuyorsun.

Son cümlem: Dil uzattığın camialara dikkat et. Meydanı boş zannetme.

Ülke sorunlarına fransız kalma kısmına girme altında kalırsın. Sen önce kendine bak. Sen ülke sorunları için ne yaptın? İnternette yazmaktan başka?

Tarih: 11 Temmuz 2011, 11:23 - İp: 78.***.**4.92
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

ortam ısınmış... gereksiz.... birbirinizi kırmayın...

ben niye en başa siyasi, dini, vicdani, toplumsal olaylara yazı yazmayacağım dedim...
İşte bunun için... herkesin fikri, vicdani, düşüncesi var, doğru ya da yanlış eksik ya da fazla... Siyaset, Din ve Spor Türk toplumunda en son tartılacak konulardır... Herkes en iyisini bilir herkesin bildiği en doğrusudur... Bunu hepimiz biliriz ama yine de hepimiz bu konularda tartışmaktan hem zevk alır hem de birbirimizi kırar dökeriz.....

Filler tepişip çimler ezilir, bu çimlerden olmamanız dileğiyle...

Tarih: 11 Temmuz 2011, 11:49 - İp: 46.***.**7.245
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Trabzonsporun başkanı gözaltına alınacaksa baştan alınmalıydı. Yürüyen binlerce insanın, evlerindeki milyonlarca Fenerbahçelinin isyanı, bir pislik var ise herkesin bulaşmış olması gerekiyordu ama sadece Fenerbahçe yapmış gibi lanse edildi bugüne kadar.

İsyan onaydı. Adalete olan inancı azalan insanların tepkisiydi.

Başka gözaltılar olacaksa eğer hepsi beraber yapılsaydı insanların tepkisi en aza indirgenirdi.

Biz demiyoruz ki. Suçlu olanlar cezalandırılmasın.

Cezalandırılsın ama eşit ve adil bir biçimde. Tek taraflı değil. Bataklıktan çıkmak için bir camianın üzerine basarak yükselmeye kalkmasın kimse.

Bir haftalık görüntü, herkes sütten çıkmış ak kaşık bir tek Fenerbahçe şike yapmış. Şikeci Fenerbahçe. Şike yapıyorsak eğer 28 senedir maskara olmak için mi Türkiye kupasını almıyoruz, son hafta da 2 tane şampiyonluk veriyoruz.

Bu kadar mı basit çamur atmak.

Asırlık bir camiayı kimse madara etmeye çalışmasın.

Tarih: 11 Temmuz 2011, 12:04 - İp: 78.***.**4.92
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tataremmi 407 nasıl gidiyo. Bendemi alsa idim acep.

Tarih: 11 Temmuz 2011, 18:48 - İp: 88.***.**0.32
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Gayrimenkul olayına girdik finansman için satmak zorunda kaldım 407' yi pazarbey. sana bi test sürüşü yaptıramadık ona üzülürüm.

Valla almanı tavsiye ederim ben sana.

1 yıl falan alamam yeni araba zaten benim vosvos işimi görüyor ama 1 yıl sonra falan peugeot 508 almayı düşünüyorum olmadı alamazsak 407 nin 2.0 dizel otomatiğini alıcam inşallah.

Tarih: 11 Temmuz 2011, 19:18 - İp: 78.***.**4.92
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

şikeciler sizi

Tarih: 11 Temmuz 2011, 21:42 - İp: 46.***.**0.64