ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Fenerbahçe Cumhuriyeti

Bu şike skandalı çıkalıberi her akşam TV kanallarına bakın. Uğur Dündar başta olmak üzere, Gerek haber kanallarında, gerekse spor proğramlarında bütün yorumcular seferber olmuşlar Fenerbahçeyi aklamak için yarış halindeler.

Ben Fener yöneticileri suçludur demiyorum. Herkes kanun önünde suçu ispat edilene kadar masumdur. Konu yargıya intikal etmiştir. Bütün delilleri inceleyip kararı verecek olan hakimlerdir.
Sadece Fener değil, hangi takım olursa olsun, şike suçtur. Suçu olan varsa cezasını çekmelidir. Bu kadar basit ve açık...

Önümüzdeki pazar günü Kadıköy'de Fener taraftarlarının büyük bir kalabalıkla protesto yürüyüşü yapacakları söyleniyor. Sayı da yaklaşık 500 bin olarak veriliyor.
Memleketin onlarca büyük sorunu varken, güneydoğu bölünmek üzere iken ve hergün şehit cenaeleri kalkarken, Fener taraftarı bu olaylara fransız kalıp hiç kılını bile kıpırdatmayacak, bana dokunmayan yılan bin yaşasın misali keyfine bakacak.
Ama kendi spor klüplerinin şike yapması sözkonusu olunca protestolarla yürüyüşlerle birilerine hesap sormaya ve gözdağı vermeye kalkacak.

Nasıl Cumhuriyetmiş bu böyle?
Bu cumhuriyet vatandaşları Türkiye cumhuriyeti vatandaşı değiller herhalde...

#ercan43' tarafından 08.07.2011 21:30:53 tarihinde düzenlendi.

#ercan43' tarafından 08.07.2011 21:31:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Temmuz 2011, 17:19 - İp: 92.***.**6.100
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

seçimlerden sonra şöyle bir karar aldım;

sosyal paylaşım sitelerinde, siyasi, ahlaki, vicdani, dini yorum ve bilgilendirme mesajları yazmayacağım, bu halk uyanırsa ekime, uyanmazsa ....................e

Tarih: 8 Temmuz 2011, 18:17 - İp: 188.***.**6.214
mahmutm.
mahmutm. (üye)
Muğla / Doğa Fotoğrafçısı

Ellerine sağlık Ercan ustam konuyu çooook iyi özetlemişsin

Tarih: 8 Temmuz 2011, 21:29 - İp: 95.***.**7.23
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ergenekon Cumhuriyeti
Bu ergenekon skandalı çıkalıberi her akşam TV kanallarına bakın. Uğur Dündar başta olmak üzere, Gerek haber kanallarında, gerekse tartışma proğramlarında bütün yorumcular seferber olmuşlar ergenekonu aklamak için yarış halindeler.

Ben ergenekoncular suçludur demiyorum. Herkes kanun önünde suçu ispat edilene kadar masumdur. Konu yargıya intikal etmiştir. Bütün delilleri inceleyip kararı verecek olan hakimlerdir.
Sadece ergenekon değil, hangi örgütolursa olsun, örgüt kurmak suçtur. Suçu olan varsa cezasını çekmelidir. Bu kadar basit ve açık...

Önümüzdeki pazar günü Kadıköy'de ergenekon taraftarlarının büyük bir kalabalıkla cumhuriyet mitingi yapacakları söyleniyor. Sayı da yaklaşık 500 bin olarak veriliyor.
Memleketin onlarca büyük sorunu varken, güneydoğu bölünmek üzere iken ve hergün şehit cenaeleri kalkarken, ergenekon taraftarı bu olaylara fransız kalıp hiç kılını bile kıpırdatmayacak, bana dokunmayan yılan bin yaşasın misali keyfine bakacak.
Ama kendi yandaşları darbe yapması sözkonusu olunca protestolarla yürüyüşlerle birilerine hesap sormaya ve gözdağı vermeye kalkacak.

Nasıl Cumhuriyetmiş bu böyle?
Bu cumhuriyet vatandaşları Türkiye cumhuriyeti vatandaşı değiller herhalde...

Ercan abimin affına sağınarak

Tarih: 8 Temmuz 2011, 23:50 - İp: 88.***.**9.165
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Birde 2. Cumhuriyetçiler var. Onlarla ilgili bir şeyler yazmak isterim lakin terbiyem musade etmez

Tarih: 9 Temmuz 2011, 02:04 - İp: 46.***.**5.38
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

NE o meçul bu seferde efendiniz olan Amerika 2. cumhuriyetçilere mi takmanızı emretti.

Tarih: 9 Temmuz 2011, 10:32 - İp: 88.***.**9.165
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

qazarby senin gibiler sureti haktan görünmek hususunda sınır tanımaz.
Efendiniz abd nin kimlerin boynuna tasma takıp proje ortağı yaptığı ortada değilmi sence?
Gerçi proje ortağı diyerek boynuna tasma takılanların peşinden koşanlarda belli lakin adam at gözlüğüyle bakınca sadece burnunu görürmüş.

Tarih: 9 Temmuz 2011, 11:24 - İp: 46.***.**6.44
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ya ya sorma 80 öncesinde benzer bir halka sizin boynunuzda. İdi. Adamlar hem kendi kendinizi öldürttü, hemde darbe yaptırdı seyanizde.
Netekim bir sizden birde karşınızdaki salaklardan astılar sonra. Niye Amerika abiniz haksızlık olmasın dedi netekim.

Tarih: 9 Temmuz 2011, 12:31 - İp: 88.***.**9.165
goksungokhan
goksungokhan (üye)
İçel / Amatör

Yerinde bakis acisi.

Tarih: 9 Temmuz 2011, 14:42 - İp: 41.***.**0.34
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

qazarby tek yaptığınız laf üretmek 80 lerde eller cami duvarlarına haşa "Muhammed'in piçleri giremez ” yazarlarken bugün sen ve senin gibi dinci geçinenler nerdeydi? Neden sesiniz çıkmıyordu? Merak etmeyin dinci geçinipte "bir dönem dini kullandık” diyen zihniyetin sesinin kısılma vakti yakındır.

#mechul75' tarafından 09.07.2011 20:34:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Temmuz 2011, 20:16 - İp: 46.***.**6.199
raulgs21
raulgs21 (üye)
Adana / Meraklı

şike yaptıkları ortada,kanıtlar var.hâlâ bir aklama politikası ve fenersiz lig olmaz zırvalığı.ikinci lige düşürülmeliler aksi olursa burası da muz cumhuriyeti olur...

Tarih: 9 Temmuz 2011, 20:39 - İp: 92.***.**8.131