makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Evde Çıkan Karınca Sorunu

eczaneye gidip karınca yemi istedim adam harbi karınca yemi verdi. yok dedim karınca gelmesin diye bişeler yokmu ?
beyaz eroin gibi bir toz verdi. köşelere serptim iki gün bekledim işe yarıyo bitane karınca gelmedi
bir kaç saat önce bir tabak çilek aldım üst kattaki komşumdan. şeker serptim üstüne az önce film takıp izlerken yicektim ki allahtan ışığı açtım
karınca kaynıyo tabaaaaak !!!
başka napabilirim bunlardan kurtulmak için

Tarih: 26 Haziran 2009, 22:51 - İp: 85.***.**2.158
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Okyanusun zeki olduğunu biliyodum emme bu kadar ını tahmin bilem edemezdim. MAğara sana garınca yiyen tavsiye ederim bende.bKomodo ejderi keyik ve benzeri mahlukatları ağzındaki bir baktari mukabili ısdırması neticesinde gan zehirlenmesine sebebiyet vererekten den zehirleyip öldürür. SAnıde ısdırması muttemeldr. Emme garınca yiyen sadece garınca yir.YAlınız bi sezonluk kullanımı var.Niye diyecek olursan kışın karınca bulunmıycaandan keser yirsin.SEneye bi daha alırsın.

Tarih: 27 Haziran 2009, 17:47 - İp: 85.***.**4.104
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

hep atasözlerinde 'karınca gibi çalışkan, karınca gibi bereketli,

karınca gibi yakışıklı ve sevimli..eee ummm karınca gibi seksi vs.' diyerek karıncalara bir

kutsiyet kazandırdık şimdi de o kutsallığı yıkamıyoruz. gözümün

önünde evimi yağmalıyolar aman günahtır bilmemnedir diye

dokunamıcam ??? hahayyyt

sigarayla yakarım bile.

bi gün beni ısırıp örümcekadam mukabili karınca adam olursam toplumun başına

büyük bir bela oluveririm. baştan söyliyim

Tarih: 27 Haziran 2009, 17:52 - İp: 85.***.**2.158
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Emme garınca yiyen sadece garınca yir.

Tamamen yerinde bir tespit. Yüzde seksen nisbetinde katılıyorum.

Tarih: 27 Haziran 2009, 18:14 - İp: 88.***.**0.120
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

bu karınca yir'in soğuklama ihtiyacı kaç saat..

oki.. sanırsam devletten arazi kiralayacam..
bu işlerde bana bi hukiki danışmanlık yapabilecek nispette yanımda olurmusun yoksa desteğin fikr-i cyber mertebesindemi kalacak

Tarih: 27 Haziran 2009, 18:17 - İp: 88.***.**7.14
okyanus.
okyanus. (üye)

bilader şu arazi kiralayacam olayını uluorta konuşma heryerde.
keza benimde aynı fikrim var. temmuz ayında sırf o iş için memlekete gidecem.
işin detaylarını yapan birilerinden de öğrendim keza.
özel ağaçlandırma sahası tahsisi isteyeceksin. haritalı maritalı proceli bir iş ama teknik püf noktaları da yok değil. o zaman 100 dekar değil 99 dekar istersen bazı ortamlardan yırtıyorsun.
ben memleket derneği yönetim kurulunda olduğum için kaymakam felan biraz hızlandırır gibi geliyor bizim işleri. ayrıca bizim dernek olarak bugüne kadar memlekette ağaçlandırdığımız hesaba kitaba gelmez büyüklükte dağlar tepeler oldu. keza benim köyün muhtarı da amcam oluyor. talip olduğun araziyi köyden biri isterse öncelik onun oluyor. muhtar amcan olursa belki şansın olur ama zor ve karmaşık süreç gerektiren çeşitli işlemleri içeren bir süreçten bahsediyoruz ağaçlandırma adına.

Tarih: 27 Haziran 2009, 18:24 - İp: 88.***.**0.120
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

yannız o ağaçları vakti gelince mobilyacıya verememe durumu var..
şu an o konuda bir boşluk var..
çünkü uygulanmış bir örneği yok..
ağaçlar araziye dolayısıyla devlete ait olma durumu var..

senin memleket dediğin yer nere ?
bu konuda ciddi bir istişare yapsak... gerçek bir tedrisatından geçsem..

hadi sen bana cebini ver burdan bütün sapık bayanlar arasın..
yoksa ben sana cebimi vermem çünkü cebim boş malum.. ama bi freebagim var onu veririm..
veriyim mi ?

Tarih: 27 Haziran 2009, 18:35 - İp: 88.***.**7.14
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

haa doru diyosun... kiralama falan diyince ben şey demek istedim..
kiralık kalpler kulübu..
öyle bi kulübümüz vardı bizim..
futbolla alakamız yoktu..
sonra fayt külüp yaptık.. kulup rakı ile şey yaptık..
gençlik işte..
gençtim o zamanlar..
bir zamanlar gençtik.. güzel bi filmdi.. mel gibson oynuyodu..
mel gibsonun bide oryantal sevgilisi vardı oda iyi oynuyodu..
neydi adı unuttum..
..
neyse iyi toparladım sanırım..
biz gsm den devam edelim..

Tarih: 27 Haziran 2009, 18:45 - İp: 88.***.**7.14
okyanus.
okyanus. (üye)

ürünün herşeyi sana ait. tomruğu kerestesi dahil.proje süresince elde edilecek ürünler ile kesim çağında elde edilecek tüm ürünler hiçbir izne tabi olmaksızın talep sahibince istenildiği gibi değerlendirilir.
süre 49 yıl ancak ağaçların ömrü boyunca uzatılır.
artı taban arazide kekik kapari biberiye vs. gibi ürünler yetiştirme hakkında baki.
keza ceviz yerine kestane, antepfıstığı, badem, iğde, menengiç, harnup v.b. türler vs. gibi ağaçlarda ekebilirsin daha doğrusu dikebilirsin.
Ancak badem ağacı kanaatimce yönetmelikteki ağaç tanımına uymuyor. kanuni ağaç için en az 8 boy olması gerekiyor.
Benim memleket meke gölünün yirmi km doğusu. Büyük bir kısmında geçirgen toprak yapısı var. Eski lavw wolkanı püskürtmesi hadiselerinden mütevellit. Ceviz için gayet uygun toprak yapısı. Rakım 960-1020 arası. nisan ayında -2 sıcaklık yıllardır görülmemiş. soğuklama ihtiyacını karşılıyor. eylül ayında don riski sıfır.

yalnız bu işler kiralık arabayla olmuyor işte.

#okyanus' tarafından 27.06.2009 19:01:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Haziran 2009, 19:00 - İp: 88.***.**0.120
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bak okyanus ağa; burak bu işleri. Anladığın işe bak. Onuda anladığın yok ama. Eğitimini aldığın iş diyelim. Gerçi konya mertebesinde ne eğitimi olur oda ayrı ama. BAk mesela ben İstanbul üniversitesini bitirdim. İyi anlarım bu işlerden. İdialist olduğum için köyde avukatlık yapıyom.Eksternde değildim ayrıcana.
BAtacan bak. Sonra para mara istersin buz gibi soğurum senden.

Tarih: 27 Haziran 2009, 23:40 - İp: 85.***.**4.104
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

işte tam bu sıralarda usd /jpy paritesi devreye giriyor son işlem gününde 95.135 - 95.165 al sinyali veriyor hafta içi kısa vadde 97.000 üst seviye 94.900 alt seviye belirlenebilir.

Tarih: 27 Haziran 2009, 23:50 - İp: 81.***.**2.4