cibelle
cibelle (üye)
Rize / Amatör

Eski Bayramların Tadı Yok.

aslında bu soruyu sormak deil amacım.nedeen eski bayramların tadı yok derler hatta diyoruz.ve neden bizde o söyleyenlerin içine girdik.bi türlü anlamadım.acaba büyüdük mü?acaba bayram sadece çocuklara has bişey mi?ve ya o eskilerin abarta abarta anlattığı bayram sahneleri yaşanmıyo artık.

Tarih: 25 Ekim 2006, 12:05 - İp: 88.***.**8.176
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Katılmıyorum ben buna.YEni bayramlar eskilerden çok daha iyi bence. Birde işin çocukluk boyutu var.Pektabiki çocuklar için bayram daha güzel olacak.Büyüdükçe alınan tat azalmaya başlayacak. Bence mesele bu.

Tarih: 25 Ekim 2006, 12:58 - İp: 85.***.**5.169
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Eski bayramları arayan, 'eski ben'i aramakta aslında. Yoksa şimdiki bayramlar gene bayram ve daha zengin.

Tarih: 26 Ekim 2006, 08:09 - İp: 81.***.**0.34
cibelle
cibelle (üye)
Rize / Amatör

bence başka bi örnekle daha açıklamak gerekirse.saygı,sevgi,muhabbet bittiği için de bu duygular yaşanabilir.örneğin bi misafir evimize geldiğinde bayramde veyahut normal bi günde.ev sahibinin gözü t.v.de.misafir ağırlama değerlerimizi bile bazen oluyo ki kaybediyoruz.ve hem bu alışkanlıkla hem de t.v.den gördüğümüz alışkanlıkla topluma çıkıyoruz.ve sonra böyle biTürk insanın Avrupalı insandan ne farkı kalıyo ki.
rüzgar ekersen fırtına biçersin.misali
TOPLUMDAKİ DEĞERİMİZİ BİLMEK LAZIM..diyorum

Tarih: 28 Ekim 2006, 18:10 - İp: 85.***.**1.4
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Konuklarımla oturduğum odaya televizyon koymadım. Teknolojinin esiri olmak zorunda değiliz. Bazı uygulamalar hala bizim elimizde. Herkes şöyle davranıyor diye çoğunluk doğru yapıyor denemez. Zaten TV çıktı sohbet bozuldu. Gönlümüzce yaşamak elimizde. Modaya kurban gitmeyelim.

Tarih: 28 Ekim 2006, 18:17 - İp: 81.***.**3.181
cibelle
cibelle (üye)
Rize / Amatör

kesinlikle sesli bi kutunun değerlerimize engel olması engellenebilir bişiy.

#cibelle' tarafyndan 28.10.2006 18:20:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Ekim 2006, 18:20 - İp: 85.***.**1.4
denden
denden (üye)
İstanbul / Meraklı

hani benim için yaşın kaç başın kaç denilebilir ama
bencede herşey aslında bizim elimizde..
bayarmı bayram gibi yaşamak, yaşatmak...
sadece bazı şeyleri birer engel olarak görüyoruz o kadar..
çocuklar yeni elbise hevesiyle, eline verilen harçlıkla, şekerle BAYRAMI BAYRAM olarak yaşıyor .. büyükler ise büyüdükçe dertler çoğaldığı için onlar kadar mutlu olmıyorlar.. varsın olsun 3-4 gün herşey unutulup BAYRAm yaşansın..

Tarih: 28 Ekim 2006, 18:24 - İp: 85.***.**7.226
cibelle
cibelle (üye)
Rize / Amatör

katılıyorum "denden".akıl yaşta deil başta zaten boşuna denmemiş.öle olsa keşke nasılsa bayramdan sonra dertler yine başımızda.şu 3-4 günün keyfini hiç görmediğimiz akraba, arkadaşalrımızla paylaşalım ama olmuyo..

ACABA ESKİ BAYRAMLARIN TADI YOK NİYE DİYORUZ SORUSUNUN CEVABI BAŞIMIZDAKİ DERTLER Mİ?
ama eskiden dert yok muyduuu??

Tarih: 28 Ekim 2006, 18:34 - İp: 85.***.**1.4
denden
denden (üye)
İstanbul / Meraklı

eski insanlar 3-4 gününü bayrama feda edebiliyorlardı.. şimdiye göre daha çok fedakarlardı..
şimdi tv.ler falan insanı bencilleştiriyor.. hatta insan ilişkilerinin bir bölümü menfaatler ürezine temelini kurmuş..

Tarih: 28 Ekim 2006, 18:39 - İp: 85.***.**7.226
cibelle
cibelle (üye)
Rize / Amatör

kesinlikle teknolojiyi tabii ki de süpper bişi ama insanlar muhabbet yerine sesli kutuları seçiyorlar.yapılan hoş sohbetlerde bile yok siyaset tir yok gıybettir..aya deişim olmuş toplumdan topluma öle demi?

Tarih: 28 Ekim 2006, 18:42 - İp: 85.***.**1.4
fotomat
fotomat (üye)
Ordu / Meraklı

elma şekeri yedim geçenlerde ama tadı aklımda kaldığı gibi değildi ,
elma şekeri değişmemişti halbuki , bendim değişen
farklı bi bağlantı ama

Tarih: 28 Ekim 2006, 18:53 - İp: 85.***.**5.110