panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Eğitim Kimlere Lazım?

Herkese lazım..
Doğuya değil sadece..
Üst makamlardaki kişiler de böyle yapıyorsa, balık baştan kokmuştur.

Bir savcı ve hakim eşi, otoyolda anormal yavaş bir şekilde araçlarıyla gidiyorlar.
Otoyolda belli bir hızın altında gitmek yasaktır, güvenliği tehlikeye sokabileceği için..
Polis arkasından selektör yapıyor ama onlar aynen devam..
Sonra polis onları durduruyor ve ehliyet ruhsat istiyor.
İşte burada film kopuyor.
Olmadık laflar işiten polis, olanları cep telefonuna kaydetmeye çalışıyor.

Ve kısa süre sonra polis, başka bir savcının talimatıyla kelepçeleniyor. Silahı vs alınarak sorgulanıyor, suçlu muamelesi görüyor.
ve başka bir hakim tarafından, akıl almaz, gurur kırıcı cezalar alıyor! Ve polis sinir krizleri geçiriyor.

Şimdi bir polis görevini yaptığı için bu muameleleri gördü. Şimdi bir daha görevini aynı şevkle nasıl yerine getirir? Bu olay insanın beynini kasacak derecede bir haksızlıktır.

Doğuya eğitim diyoruz ama.. Üniversite bitirmiş olan savcı ve hakimlerimizin bile eğitime ihtiyacı yok mu?

işte haberin detaylı linki:

http://haber.mynet.com/sayfali/yasam/Polisi-bayiltan-ceza/07Mayis2009/X1241696661343/0

NOT: Konuyu lütfen siyasi alanlara taşımayalım.
Ayrıca, haber detaylarının doğru olduğunu varsayarak yorumladım. Ama polisin sinir kriziyle hastanelik olması, bana doğru olduğunu düşündürüyor.

#panctom' tarafından 08.05.2009 17:13:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Mayıs 2009, 16:28 - İp: 88.***.**6.168
alman
alman (üye)
İstanbul / Meraklı

eeee burası türkiye...

Tarih: 2 Temmuz 2009, 19:17 - İp: 88.***.**5.3
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Yasemin çongar okumuyorsun da kimi okuyorsun merak ediyorum.

Mesele o değil de. Demokratik ülkelerde askeri mahkemeler yok diyen sahtekar zır cahillerin sözlerini tekrarlayıp duruyorsunuz. Sanki anasını satıyım kaç tane demokratik ülke görüp iyice incelediyseniz. Sahtekar zırcahil takımı.

Demokratik ülke merak eden ingiliz terörle mücadele yasasını bir okusun. Alman Anayasayı Koruma teşkilatının ne işe yaradığını ve yetkilerini bir incelesin.

Şöyle bir olay da anlatmadan geçemeyeceğim. Bunu Almanya da psikiyatr olarak çalışan bir Türk doktorun kitabından okumuştum.

Almanyada bir olay oluyor. Polis te gencin birini sokakta yakalarken şiddet kullanıyor. Sonra genç polislerden şikayetçi olunca, mahkemeye çıkıyorlar. 8-10 tane şahit de gencin polise birşey yapmadığını fakat polisin ona saldırdığına dair tanıklık yapıyor mahkemede. Ve en son olay yerindeki bir polis tanık olarak, polisin gence değil gencin polise saldırdığını söylüyor.

Mahkeme o diğer 8-10 kişinin tanıklığına rağmen gence cezayı veriyor. Tanıklık yapan 8-10 kişiye de yalancı tanıklıktan ayrıca ceza veriyor.

Keza ingiliz özel kuvvetler mensupları yargılanamıyor. Dava açılmış olsa bile adamın özel kuvvetler mensubu olduğu bildirilince dava görülmeden kapatılıyor.

Demokrasi demokrasi diyorsunuz da. Nerenin demokrasisi bu allah aşkına.
Rejim ve devlet düşmanlığının kisvesinin adı demokrasi olmuş.
En iyisini yalçın küçük söylüyor. Bana demokratmısın diyene bende senin .... diyorum diye.

Tarih: 2 Temmuz 2009, 19:34 - İp: 88.***.**0.120
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Sevgili okyanus
Dikkatle bir daha bak yazdıklarına
Farkındamısın bilmiyorum ama yine beni haklı kılıyorsun
Almanyada veya İngilterede polisin böyle davranması bizimkilerinin davranışlarını haklı kılmaz ki..
Almanyada insan hakları ihlalinin olup olmaması değil konumuz...
(Amerikadaki kızılderili katliamı bizim Trenin geç gelmesini açıklamaz ki)
Soru basit;
Herkes gibi Askerler de sivil mahkemelerde yargılansın mı yargılanmasın mı?
Hukukçu olarak ne diyorsunuz buna?
Kısa ve net..
Amasız...
Fakatsız...

Tarih: 2 Temmuz 2009, 19:59 - İp: 78.***.**4.156
okyanus.
okyanus. (üye)

Askerler sivil mahkemede yargılanmasın.
Bu da bu kadar basit.
Siz neye dayanarak sivil mahkemede yargılansın diyorsunuz anlamamdım ?

Tarih: 2 Temmuz 2009, 20:03 - İp: 88.***.**0.120
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Gevurlarda askeri mahkemeler sadece disiplin suçlarını yargılıyomuş.
Gerçi bizimkilerde yargılıyo sayılmaz. Takipsizlik verip kapatıyo.
Yandaş sivil mahkemelerde tutukluluk halini galdırıveriyo.

Tarih: 2 Temmuz 2009, 23:38 - İp: 78.***.**5.179
okyanus.
okyanus. (üye)

Askeri mahkeme guantanamo da tutuklu türklere afganlılara da disiplin cezasımı veriyormuş.

Tutukluluğu kaldıran hakim 13.Ağır cezanın hakimi. Yani herkesi tutuklayan mahkemenin hakimi.
Tutukluluk kararını veren de 14 Ağır ceza idi. Yani sözde şener eruygur un karısının güya bizden dediği mahkeme.

Samanyoluhaber e kapak olsun. Gerçi zaman gazetesi kıvırmaya başlamış. Anadolu ajansı yanlış bilgi verdi ondan çuvalladık diye.

Samanyolu habercilerinin yatacak yeri yok. Bu kadar yalan çarpıtma da olmaz. Müslümanlıkta yalan söylemek gıybet günah değil herhalde. En iyi müslüman bunlar olduklarına göre.

Tarih: 2 Temmuz 2009, 23:48 - İp: 88.***.**0.120
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

SEn cumhuriyet gazetesi ile karıştırıyon herhal.

Tarih: 3 Temmuz 2009, 00:35 - İp: 78.***.**5.179
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tanrım yine yürüsün Sincan'da tanklar.

“Topyekûn Savaş” manşetleri atılsın gazetelere.

Balans ayarı yapmakla yetinilmesin bu sefer.

Sökülsün ön takımları demokrasinin.

Onuncu Yıl Marşı söylensin her yerde.

Kurulsun yine darağaçları gerekirse.

Menderes'e yapıldığı gibi prostat muayenesi yapılsın Gül'e, Tayyib'e…

Tanrımıza hamdolsun! (Dikkat: Son cümle duaya dahil değildir; müstakil söylenecek – s.t )

Tarih: 3 Temmuz 2009, 00:53 - İp: 78.***.**5.179
okyanus.
okyanus. (üye)

Sen bugünkü zaman ile bugünkü samanyolunu bir oku.
Zaman diyorki hakim konusunda zırvalamışız biz. Anadolu ajansı yanlış haber yayınladı o yüzden diye özür diliyori.
Sapsamanyolu hala yeni hakim atandı tahliye etti diye sara krizi geçiriyor.

Sizin sivil yargıya bile güvendiğiniz yokki. Tayyip söyledi zaten biz mahkemelere güvenmiyoruz onun için dokunulmazlığımızı kaldırmayız diye.

Önce şu kalpazanlıktan sanık tayyiple evrakta sahtecilikten sanık abdullah bir yargılansada görsek sivil yargıyı ne kadar sevdiğinizi.

Müslüman yalan söylermi ? Yalan söyleyen müslüman olur mu ?
Başbuğ tespit etti zaten kimin ne mal olduğunu. Mutlaka not almıştır bir yerlere bu son tertibi. Gereğini de hukuk içinde yapacaktır. Altını çiziyorum hukuk içinde. O hukuk cumhuriyeti koruma ve kollama görev ve yetkisini de veriyor kendilerine.

Amin.

Tarih: 3 Temmuz 2009, 01:01 - İp: 88.***.**0.120
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

O önce kendi askerini mayınlarla öldüren generallerine ne yapacaksa yapsın. TÖbe töbe bak şimdi gece vakti gene sinirlendim. BÖyle beceriksizlerle iyi mücadele etmişiz geene biz.

Tarih: 3 Temmuz 2009, 01:04 - İp: 78.***.**5.179