panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Eğitim Kimlere Lazım?

Herkese lazım..
Doğuya değil sadece..
Üst makamlardaki kişiler de böyle yapıyorsa, balık baştan kokmuştur.

Bir savcı ve hakim eşi, otoyolda anormal yavaş bir şekilde araçlarıyla gidiyorlar.
Otoyolda belli bir hızın altında gitmek yasaktır, güvenliği tehlikeye sokabileceği için..
Polis arkasından selektör yapıyor ama onlar aynen devam..
Sonra polis onları durduruyor ve ehliyet ruhsat istiyor.
İşte burada film kopuyor.
Olmadık laflar işiten polis, olanları cep telefonuna kaydetmeye çalışıyor.

Ve kısa süre sonra polis, başka bir savcının talimatıyla kelepçeleniyor. Silahı vs alınarak sorgulanıyor, suçlu muamelesi görüyor.
ve başka bir hakim tarafından, akıl almaz, gurur kırıcı cezalar alıyor! Ve polis sinir krizleri geçiriyor.

Şimdi bir polis görevini yaptığı için bu muameleleri gördü. Şimdi bir daha görevini aynı şevkle nasıl yerine getirir? Bu olay insanın beynini kasacak derecede bir haksızlıktır.

Doğuya eğitim diyoruz ama.. Üniversite bitirmiş olan savcı ve hakimlerimizin bile eğitime ihtiyacı yok mu?

işte haberin detaylı linki:

http://haber.mynet.com/sayfali/yasam/Polisi-bayiltan-ceza/07Mayis2009/X1241696661343/0

NOT: Konuyu lütfen siyasi alanlara taşımayalım.
Ayrıca, haber detaylarının doğru olduğunu varsayarak yorumladım. Ama polisin sinir kriziyle hastanelik olması, bana doğru olduğunu düşündürüyor.

#panctom' tarafından 08.05.2009 17:13:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Mayıs 2009, 16:28 - İp: 88.***.**6.168
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Lafı sağa sola çekmenin bir anlamı yok.
Herkes gibi askerlerde siviller tarafından yargılanmalıdır
Ve bence bunu en çok da hukukçular savunmalıdır

Tarih: 1 Temmuz 2009, 10:03 - İp: 78.***.**1.119
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Ayrıca
arkana 36 generali alarak
tüm basını karşına dizerek açıklama yapmakda bir tür darbedir..
Hukukun hakim olduğu hiç bir ülkede böyle bir şey olmaz olamaz..

Tarih: 1 Temmuz 2009, 10:07 - İp: 78.***.**1.119
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Orduya laf yok. Yobazların liboş faşistlerin korkulu rüyası.

Tarih: 1 Temmuz 2009, 12:05 - İp: 88.***.**0.120
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

kumköy abinin yeni avatarı beni bitirmiştir..
ne darbesi, ne yobazı.. hepsi tırı vırı

Tarih: 1 Temmuz 2009, 12:16 - İp: 88.***.**4.85
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Ahmet Çiçek al sana hukukun hakim olduğu ülke. Sizin gibi dönek faşistlerin yeni kabesi Abd den. Eski kabeniz de rusya idi muhtemelen. Hiçbir zaman bu memleketin içinde bir fikir aramadınız. Eskiden rusya uşağı şimdi de abd uşağı.

Askerin sivil mahkemelerde yargılanması yasası ve "kağıt parçası" tartışmasını başlatan Taraf Gazetesi’nin Yazıişleri Müdürü-yazarı Yasemin Çongar, TSK mensuplarının sivil mahkemelerde yargılanması için bayraktarlık yapabilir.

Ama 15 sene çalıştığı ABD’de askerin neden olduğu en büyük skandal olan Irak'taki Abu Ghraib Skandalına imza atan işkence gören Irak’lı askerlerle fotoğraflar çeken Lenny England’ın sadece askeri mahkemede yargılandığını, dava sonunda askerlikten atıldığını ve sosyal haklarını tamamen kaybettiğini okuyucusundan saklar.

Yine aynı Yasemin Çongar, şimdiye kadar görülmedik büyüklükte bu skandalın hiçbir şekilde sivil mahkemeye götürülmesine ABD yönetiminin izin vermediğini, gözaltında işkence gören Irak’lıların bile ABD Ordusu nezdinde dava açamadığı gerçeğini yazamaz.

Tutukluları üst üste yığıp üzerlerinde sigara söndüren Lynndie England’ın o akıl almaz resimlerden sonra sadece 3.5 yıl hapis cezası aldığını onun da sadece yarısını cezaevinde geçirdiğini gazetesine yazamaz.

2007 yılında sonuçlanan en son davada ABD Askeri Yargıtay’ının (Court Martial) Abu Ghraib’le ilgili son şüphelinin davasını da tamamladığını ve kimsenin suçlu bulunmadığını yazamaz.

Çongar, ABD’de bütün bu soruşturmaların bir kere bile sivil mahkemeye götürülemediğini, askeriyede işlenen suçun tamamen Askeri Mahkemelerde yargılandığını ya cahilliğinden bilmez ya da...

Tarih: 1 Temmuz 2009, 18:40 - İp: 88.***.**0.120
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Rokomet buyur, avatar yap istersen..

Darbe marbe hikaye,anlamam ben..

Tarih: 1 Temmuz 2009, 22:31 - İp: 88.***.**2.148
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Rokomet gelmeden şuradan şuraya adımımı atmam diyor bu kız da..,,darbeli matkap gürültüsünden kaçmış evden keza.., gece de olmuş binaley,,,....
[Roko çubuk yolu gidişi yapıldı mı bari ..?]

Tarih: 1 Temmuz 2009, 23:52 - İp: 88.***.**2.148
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Sevgili Okyanus;
"Orduya laf yok. Yobazların liboş faşistlerin korkulu rüyası"
diyorsun ya sorun tam da burası;
Bir ordu yobaz da olsa liboş faşistte olsa kendi vatandaşının korkulu rüyası olmamamlıdır...

Tarih: 2 Temmuz 2009, 09:09 - İp: 78.***.**4.156
ahmetçiçek
ahmetçiçek (üye)
Kırşehir / Amatör

Yasemin Çongar'a gelince kendisini tanımam okumam da
Amerikalıların yaptığını ya da nerde yargılandığını yazmaması diğer yaptıklarını yanlışlamaz ki
Bu tipik bir (Özür dileyerek yazıyorum) demogoji örneği
Tam da bu fıkradaki gibi
LİNK

Tarih: 2 Temmuz 2009, 09:22 - İp: 78.***.**4.156
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ahmet çiçekin sonuna kadar arkasındayız. Kahrolsun okyanus ve emperyalist düşünceleri.

Tarih: 2 Temmuz 2009, 12:36 - İp: 88.***.**4.235