lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Dallar Meyveye Durdu

Durağandaki bu 7.ci yılımda bir öğretmenin yaşayabileceği güzel anlardan birini yaşamakta olduğum için o kadar mutluyum ki..

Yıllardır Durağanın köylerindeki yoksulluğun boyutunu anlatmakla ve duyurmakla uğraştım..ve şimdi bu bayrağı idealist, yardımsever ve yenilikçi yine o köylerden birinden çıkmış olan öğrencilerimden birisi devraldı : Faruk KALAYCI...

O bir imamın oğlu..O anadolu kültürü ile yetişmiş , yaaşadığı topluma vefa borcu olduğunu düşünen , teknolojiyi de bu amaçla kullanabilecek şekilde geniş düşünebilen genç bir arkadaşımız..Sizin arkadaşınız benim ise eski "öğrencim"..
Gurur duymamak mümkün mü?

Şu an açıköğretim okuyor..Ve bir yandan da kurduğu sitesi ile hem köyünün tanıtımını yapıyor hem de çevresine bir "mum" olmaya çalışıyor..

Gurbete gitmmiş ama içi öz topraklarının hasreti ile yanan köylülerini hergün köyleriyle, evleriyle buluşturan Faruk sitesi sayesinde en son da bir yardım kampanyası düzenledi..

Köyündeki anaokulunun ihtiyaçları için düzenlediği bu kampanya ile bize gelecek adaına umut verdi..

Teşekkürler Faruk..

Ayrıntılar http://www.sarikadi57.com/index.php/haberler/155-yardim-kamnayasi

#lazut' tarafından 29.12.2009 21:21:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Aralık 2009, 21:23 - İp: 88.***.**4.131
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ona bi şey deme emmi..Belki haciz çıkarsa ancak o zamn..Başka mümkünatı yok...

Tarih: 31 Aralık 2009, 16:19 - İp: 88.***.**0.212
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Evet lazutemmi adam yemin etmiş, kırsalından dışarıya sınır ötesine çıkmam da çıkmaaamm diyor zati,baksana..
Öyle değilmi Pzremmi..

Tarih: 1 Ocak 2010, 19:01 - İp: 88.***.**1.25