lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Dallar Meyveye Durdu

Durağandaki bu 7.ci yılımda bir öğretmenin yaşayabileceği güzel anlardan birini yaşamakta olduğum için o kadar mutluyum ki..

Yıllardır Durağanın köylerindeki yoksulluğun boyutunu anlatmakla ve duyurmakla uğraştım..ve şimdi bu bayrağı idealist, yardımsever ve yenilikçi yine o köylerden birinden çıkmış olan öğrencilerimden birisi devraldı : Faruk KALAYCI...

O bir imamın oğlu..O anadolu kültürü ile yetişmiş , yaaşadığı topluma vefa borcu olduğunu düşünen , teknolojiyi de bu amaçla kullanabilecek şekilde geniş düşünebilen genç bir arkadaşımız..Sizin arkadaşınız benim ise eski "öğrencim"..
Gurur duymamak mümkün mü?

Şu an açıköğretim okuyor..Ve bir yandan da kurduğu sitesi ile hem köyünün tanıtımını yapıyor hem de çevresine bir "mum" olmaya çalışıyor..

Gurbete gitmmiş ama içi öz topraklarının hasreti ile yanan köylülerini hergün köyleriyle, evleriyle buluşturan Faruk sitesi sayesinde en son da bir yardım kampanyası düzenledi..

Köyündeki anaokulunun ihtiyaçları için düzenlediği bu kampanya ile bize gelecek adaına umut verdi..

Teşekkürler Faruk..

Ayrıntılar http://www.sarikadi57.com/index.php/haberler/155-yardim-kamnayasi

#lazut' tarafından 29.12.2009 21:21:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 8 Aralık 2009, 21:23 - İp: 88.***.**4.131
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

ne sonu ne başı var valla.

Tarih: 27 Aralık 2009, 16:47 - İp: 88.***.**7.43
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Lazut hâla yok ortada emmi,,

Tarih: 28 Aralık 2009, 23:57 - İp: 88.***.**8.76
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Emmiler selamun aleyküm..

Sormayın gitsin..4-5 gündür upuzun yatıyorum..Sankim ibrileri bacaklarımı birileri kollarımı tutumuş çekiyor..Bütün kaslarım bütün eklemlerim sızım sızım sızlıyor..Ateşi de çabası..

Bu domuzun gribi fena yakaldı beni..emme bugün biraz eyiyiym..Yarın inşallah okula gidecem..

Tarih: 29 Aralık 2009, 09:07 - İp: 88.***.**9.139
nehirden
nehirden (üye)
İstanbul / Amatör

cok gecmis olsun sevgili lazut

acil sifalar diliyorum

cocuklar ozlemistir

Tarih: 29 Aralık 2009, 09:47 - İp: 85.***.**8.98
nehirden
nehirden (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili kumkoy!!

editorluk yapmasina yaparim da doverim onlari ben..

Tarih: 29 Aralık 2009, 09:48 - İp: 85.***.**8.98
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili nehirden hanım valla öyle..Az önce bi yakaldırlar dışarda..Bırakmadılar ..Çok üşüdüm deyince ancak koy verdiler..

Tarih: 29 Aralık 2009, 13:58 - İp: 88.***.**6.139
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

*lazutemmi çok geçmiş olsun diyeyim sana,,yeni yıla hasta girme aman dikkat et bak..

Nil; editöriyel kıstası merak etme dövmezsin seversin onları,, o işin raconu da var elbette..Ama zevkli iştir..İkibinon yılında o işe başlaman gerek ivedi..
Hem nerde necdetin [kökeş'in] foturafları bakem.?

Tarih: 29 Aralık 2009, 19:52 - İp: 88.***.**7.56
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Mustafa abi gördüğüme göre kızılderililer seni ziyarete gelmiş..Hayırdır yoğsam yeni yurt falan mı arıyorlar..Seni ziyareti sebepleri yoğsam coninin olmadığı bir yer bilip bilmediğin midir?

Tarih: 29 Aralık 2009, 20:01 - İp: 88.***.**4.124
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Dumanla işaretleşiyoruz lazutemmi,, gelip dans edelim mi dedüler gelin dedük onlara,, dus dum tas-tam tama tam tam tabashka sanuta dansı,, karaayak kabilesinden,istermisin sinopa da gelsinler mi teyyare ile,,he.?

Tarih: 29 Aralık 2009, 20:06 - İp: 88.***.**7.56
nehirden
nehirden (üye)
İstanbul / Amatör

ANKA nin telefonu var,,vereyim cagirin gelsin

ve sevgili kumkoy!! okkes i gonderecegim ama adres olmadigindan kaybolur diye korkuyorum

bir mail adresi alirsam okkes kestirmeden gelir emin olun...cok da artistik pozlar

Tarih: 29 Aralık 2009, 20:19 - İp: 85.***.**0.136