mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Biz Ne Yapıyoruz?

#mechul75' tarafından 10.09.2009 21:41:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Eylül 2009, 21:30 - İp: 88.***.**1.18
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Hassasiyetini anlıyorum MECHUL...
insanın Öfkesi, sorumlu olmayan insanlara da sıçrar bazen... sanırım sende de böyle oldu.
ama LAZUT HOCAM'a katılmak durumundayım ki ,konunun kastettiğin isimler kim bilmiyorum ama onlar tarafından açılmamış olması, onların duyarsız olduğunu göstermez.
Biz de kendi topiğimizde konuştuk, paylaştık mesela... özel konu açmadık ama..

Eminim ki ,senin kastın da yargılamak değil, paylaşmaktı ama konu diken olsun, birilerine batsın istemeyiz böyle hassas bir konu varken...

Edit : imla hatası vardı, onu düzelttim

#designwish' tarafından 10.09.2009 23:02:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Eylül 2009, 23:00 - İp: 88.***.**4.98
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Öncelikle birilerini yargılamak gibi bir eylem içerisinde olmadığımı ve böyle bir şeyin kimsenin haddi olamayacağı bilincine erişmiş bir kişiliğe sahip biri olduğumu belirtmek isterim.

Desingwing kastettiğim kişiler pek ortada görünmezler ancak ve ancak bu milletin değerlerine küfreden birinin burnu kanadığı vakit ortaya çıkarlar. Aslında toplumsal konulara duyarlı olduklarını söyleyerek açtıkları topikler altında işi sahip olduğumuz değerlere küfür etme derecesine taşıyan kişilerin bu konularda sessiz kalışları asıl amaçlarını gün yüzüne çıkarıyor.

Ülkemde onlarca ailenin ocağına ateş düştüğü bu günlerde yaşanan bu olaylar tam duyarlı arkadaşlarımızın aradıkları türden. İhmal mi arıyorlar çuval dolusu hatta kendine insan olduğunu söyleyen mahluklar tarafından yağmalanmak suretiyle kapışılıyor.

#mechul75' tarafından 11.09.2009 00:52:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Eylül 2009, 00:50 - İp: 88.***.**3.112
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Sel felaketi çok üzücüydü. Aynı yerde 95 yılında da bir felaket yaşanmış ama ders alınmamış. 95 yılından sonraki süreçte hiç bir önlem almayan belediyeleri eleştiricem ama lazut hocam kızar diye eleştiremiyorum.

Terör olayına gelince de ... Hala bu memlekette AKP'ye oy verdim diye gururlananlar var. Yani memlekin 7 yılda geldiği noktayı görmek çok mu zor? Hiç mi vicdan yok, hiç mi akıl yok sizde? Hiç mi düşünmüyorsunuz şu son 7 yılda başımıza gelenleri? Kalbi ve aklı mühürlü olanlar bu yazdıklarımdan yine birşey anlamayacaktır ama olsun..

Tarih: 11 Eylül 2009, 00:59 - İp: 88.***.**8.223
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Onların gözleri vardır göremezler, kulakları vardır duyamazlar.

Tarih: 11 Eylül 2009, 01:07 - İp: 88.***.**3.112
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

GİRGİN abi, 7 yıl önce herşey yolundaydı,bolluk, bereket,adalet,ahlak, herşey iyiydi de , 7 yılda oldu ne olduysa gibi konuşma yahu

Ben kendimi bildim bileli sürünüyor insanlar, evleri su basıyor, askerler yok yere ölüyor, maaş kuyruğunda yaşlı insanlar kalp krizi geçiriyor vs. vs....

birçok konuda hemfikiriz ama 7 yılda olmadı bunlar...

Tarih: 11 Eylül 2009, 01:11 - İp: 88.***.**4.98
mgirgin
mgirgin (üye)
Muğla / Amatör

Lafı nereden nasıl anladığınla alakalı o 7 yıl.. Vallahi şimdi yumurta yaptım onu yiyecem. O yüzden tarih dersi vemem şimdi sana son 7 yılda ne değiştiğini. Ama kısaca 1950'den 2002 e kadar olanların çok daha fazlası 2002 2009 arasında oldu diyeyim sen anla. Anlamak istemezsen de anlama. Sen bilirsin..

Tarih: 11 Eylül 2009, 01:20 - İp: 88.***.**8.223
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

ben napıyorum şu an üzülüyorum.karslı bir kürt kardeşim vardı siyasetle ilgili değidi ekmeğinle ilgiliydi.adı necati güneşlideki işyerimizde meydancılık yapardı,iki köpeğimiz vardı onlarla ilgilenirdi bekçilik yapardı.iyi insandı adam gibi adamdı.ikitellide oturuyordu sel felaketinin olduğu gün işe gelirken yolda sele kapılmış.cesedini bulmuşlar.bide ölen 7 kızcağıza üzüldüm,keşke böyle şeyle olmasa.sonra aklıma kuran dan bir ayet geldi.mana aynıdır ama değişik söyleyebilirim şöyleydi evini dere kenarınamıydı öyle birşeydi yapan insanların durumuna benzer diyordu.bir sel alır götürür geride bir şey bırakmaz.evet biz izin verdik bu insanlara orada biz ruhsat verdik şimdi bu niye oldu diyoruz.sel günü gelince yatağını alır ya büyük paralar harcayarak yatağını düzenleyeceksin.büyük kanallar yapıcaksın yerin altından yada herşeye hazırlıklı olucaksın.artık küresel ısınmadan dolayı iklim değişiklikleri ilerde fazlalaşacak.buna hazırlıklı olmamız lazım.ileriye göre çalışma yapıp uygulamamız gerekir.

Tarih: 11 Eylül 2009, 01:22 - İp: 88.***.**2.10
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

ne kadar ayıp GİRGİN abi, gençleri böyle mi aydınlatacaksın sen ?
"anlamazsan anlama" denir mi hiç
acıktın ondan gerginsin sen ben anladım...

Tarih: 11 Eylül 2009, 01:24 - İp: 88.***.**4.98
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Vallahi şimdi yumurta yaptım onu yiyecem.

---------
Remiyle sen aç ayında doğmuşun zati gülşen
http://forum.netfotograf.com/serbest_kursu.asp?msg_id=34806&syf=38
----------

Tarih: 11 Eylül 2009, 01:33 - İp: 88.***.**0.85
hayat_can
hayat_can (üye)
Kocaeli / Meraklı

iyi olmuş

ama topiği sulandırmayın..

Tarih: 11 Eylül 2009, 01:37 - İp: 78.***.**7.235