mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Biz Ne Yapıyoruz?

#mechul75' tarafından 10.09.2009 21:41:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Eylül 2009, 21:30 - İp: 88.***.**1.18
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Fotoğraflardanda anlaşılacağı üzere burası Türkiye
İki gün arayla terörle mücadelede şehit düşen sel felaketinde yaşamını yitiren kırka yakın insan için memleketin her köşesinden ağıtlar yükseliyor gözyaşları akıyor.
Bebekler doğmadan babasız ve evsiz kalıyor.
BİZ İSE!....
SAHİDEN BİZ NE YAPIYORUZ?

Tarih: 10 Eylül 2009, 21:39 - İp: 88.***.**1.18
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

valla izliyoruz... tüh tüh, vah vah diyoruz... arada bi ,ağlıyoruz.... iki gün sonra ,unutup, normal hayatımıza dönüyoruz.

Kanalizasyon geçişleri, genişletileceğine, yol yapılacak diye, üstleri kapatılıyor... sonra ilk yağmurda olay bu...

Ama 3.köprüyü yapılıyor, alkışlıyoruz... E tabi, altyapını düzeltsen, kurdale kesemeyecen, haklısın...Kurdale dediğin, köprü yaparsan kesilir, ozaman havası olur....

"Allah'ın takdiri, elimizden ne gelir ?" yorum da bu...
Böyle diyen kula, Rabbim demeyecek mi , " Tebirin neydi a kulum " diye....

Tarih: 10 Eylül 2009, 21:47 - İp: 88.***.**4.98
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

yağma yapıyoruz...
sorumlusundan hesap sormuyoruz,allahın takdiri diyoruz..

ya neyapacağıdık?

Tarih: 10 Eylül 2009, 21:51 - İp: 78.***.**0.70
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Yok yoluna ölen askerlerimize hiiiç birşey diyemiyorum....

DTP açıkladı zaten, bize laf düşmez... Sözümüzü tutmamışız, o yüzden ceza olarak , saldırıya geçmişler yine...

Böyle giderse, terbiye edecekler bizi... iyi gidiyoruz..

Tarih: 10 Eylül 2009, 22:01 - İp: 88.***.**4.98
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

yağma yapıyoruz...

Vali bey ''YAĞMA YOK'' diyor
Gaijin sen sayın validen iyimi biliyon?

Tarih: 10 Eylül 2009, 22:05 - İp: 88.***.**1.18
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Sevgili mechul bu tablolar 35 yaşındayım tam otuzbeş yıldır var..

Ve kendi adıma düzeltmek için elbette bir şeyler yapıyorum...

Ama demekk ki hiç bir şey BAŞARAMADIM..

Eleştirmek, laf salatalığı yapmakta üstümüze yoktur..

Sövmenin de en alasını yaparız..

Haklı olduğumuzda karşı tarafın imüğünü öyle bir sıkarız ki cihan şaşar..

Ama desinin dediği gibi yarın unuturuz..

Gider elimizdeki üç kuruşla bir dere yatağından yer alırız..Ruhsat vermeyen belediyeyi sıkıştırı allem eder kullem eder zarfın arasına iki yeşil koyar alırız ruhsatımızı..

Sonra da savunuruz kendimiz..Ne yani ben bu ülkenin evladı değil miyim? ..Nereye yapacaktım evimi parkımı...

Sonra bir de böyle zamanlarda fırsat kollarız..

Sakarya depreminde yaşadığımız bir olay gibi..Orda ev altında kalna bir kadının bilekleri kesilmişti bileziklerini almak için..Dün de aynısını yaptık..

Batan geminin mallarını kovaldık birileri canlarını kurtarmaya çalışırken..Ha bir de ölen birinin cüzdanını bulduk içinde ne var ne yok diye de iyice bir baktık..

Akşam olunca da ne yaptık biliyor musun ..Gittik oruçlarımızı açık..Ve haberleri izledik..

Orda gördük ki yine askerlerimiz şehit olmuş...Vah vah vah..Yazık..Allah sabırlık versin dedik zap yaptık..Ama daha dün doğuya gitmemek için on takla atan da bizdik..Yani zaten kafalarda doğuyu el diyarı diye bellemiiz..Ölümün kol gezdiği pekakanın yurduna gitmekten tırsmışız..Geleceğimiz var demişiz..

Gerçi ben şahsım adına öyle demedim gittim cudi dağlarında bir yılımı verdim..ki sizler de eminim ki bir şeyler yaptınız ama genelimiz yol aradık batıda kalmak için..Kalınca da sevindik tabi..

Sonra oğullarımızı yurt dışına gönderdik..öyle ya paranın açmadığı hangi kapı vardı ki..Ve bu otuzbin şehit içerisinde ne gariptir ki ne bir paşanın oğlu, ne bir siyasinin oğlu ve ne de bir ünlü işadamının oğlu vardı..

orada düşenler için methiyelr dizerken hayranlığımızı dile getirirz ama bu üstün şehitlik makanıa kendi oğlumuzu çok görürüz..

İşte bunları yaptık..

Ve biliyorum ki her birimiz gibi senin de yüreğin yandı.bu topiği onun için açtın..Ama ne olur rica ediyorum bunların sorumlusu iktidar partisidir deyip acımıza acı ekleme..Bunların sorumlusu hepimiziz.İktidara oy veren benim..Muhalefete oy veren sensin.belediyeye zarf içinde yeşillik veren pazaremmidir..Yer etütü yapmak için sadece cihazı yere serip bir fotoğrafını çekip ahanda yaptım yer etütünü iyimiş diyen jeoloji mühendisleridir..

Tarih: 10 Eylül 2009, 22:07 - İp: 88.***.**0.99
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

SAHİDEN BİZ NE YAPIYORUZ?

güzel bir soru. Kafamızı kuma gömüyoruz. rüşvet verip işleimizi yaptırıyoruz. insanlığı ve çevreyi gözetmiyoruz. salla başını al maaşını yapıyoruz. tepki göstermiyoruz. yaptığımız yanımıza kar kalıyor. zenginleri dahada zengin ediyoruz. kaçak işleri şikayet ederek başımıza belayı alıyoruz o yüzden ses etmiyoruz. yolda baygın yatana hesabını bize sorarlar diye yardım etmiyoruz. kavga dövüş olduğunda polis torpil geçtiği için kendi yöntemlerimizi uyguluyoruz bu durumda alan veren memnun oluyor (salla başını al maaşını-bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantalitesi)

Bu rezillikleri ülkemde gördüğüm için utanıyorum. yapanların ve bu olaylarda ihmalleri olanların allah cezasını verir inşallah.

HERKES SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRSİN.

Tarih: 10 Eylül 2009, 22:08 - İp: 88.***.**3.72
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Hemen hemen her 10 yılda bir müteakkiben ülkemde yaşamaktan,bazı zevatlarla aynı havayı teneffüs etmekten utanç duyuyorum.

Adam sele kapılıp telef olan koyunları yağmalamaya çalışıyor.Muhtemelen de kesip kasapta satacak.

Öteki bir yandan yağmaya devam ederken bir yandan da 'oruç tutmadıkları için böyle oldu'' diyor.
Tüh sizin sıfatınıza...

Tarih: 10 Eylül 2009, 22:25 - İp: 78.***.**4.10
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Bu olayların yaşanmasının üzerinden iki gün geçti.
İki gün boyunca burada toplumsal olaylara karşı duyarlı olduklarını söyleyerek olmadık konular için topik açan DEĞERLİ nf üyelerinden bir kaç ismin bu konuları buraya taşımasını bekledim. Nede olsa yaşananlar toplumsal olay onlarda toplumsal olaylara karşı duyarlı ÇOK DEĞERLİ insanlar.

Fakat tahminlerimde yanılmadım o çok değerli insanların duyarlılıkları nemalandıkları çevreyle sınırlıydı. Bu olaylarda onların nemalandıkları çevrenin sınırları dahilinde olmadığı için bu konuları göz ardı etmeleri kaçınılmazdı.

Onların umrundamı ki 2 yaşındaki DİLA bebeğin sel suları arasında kaybolması!..
Onların umrundamı ki sel sularıyla dolan bir kamyonet kasasının 7 kadına 7 eşe 7 anneye ve anne adayına mezar olması!...
Onların umrundamı ki 20 li yaşlardaki vatan evlatlarının vatan toprağıyla kucaklaşıyor olması

Onlar için bu saydıklarımızın ne değeri var uğruna topikler açtığımız birilerinin yırtık papucunun yanında!...
Onlar için bu saydıklarımızın ne değeri var vatana ve millete küfretmedenlerle aynı safta olmadıkça!...

Gider elimizdeki üç kuruşla bir dere yatağından yer alırız..Ruhsat vermeyen belediyeyi sıkıştırı allem eder kullem eder zarfın arasına iki yeşil koyar alırız ruhsatımızı..

Lazut abi bu sözlerine hak vermemek mümkün değil!
Zira bize hep madalyonun görünen yüzüne bakmak öğretildi!..
Bizler olaylara sadece madalyonun görünen yüzünden baktığımız için!!!
Oy uğruna çarpık yapılaşmaya nasıl göz yumulduğunu,
Her seçim öncesi dere yataklarına, hazine arazilerine, kat ittifakını hiçe sayarak yapılan seçim (gece) kondulara kaç oy uğruna göz yumulduğunu
Hatta beş para etmez araziyi trilyonluk rant uğruna imara açanları görmedik.

#mechul75' tarafından 10.09.2009 22:47:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Eylül 2009, 22:43 - İp: 88.***.**1.18
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Bu yaklaşımın doğru değil mechul..

Buuradakilerin böyle bir konu açmamalrı onların duyarsızlıklarını göstermez..

Bence sözlerin anlamını aşan sözler

#lazut' tarafından 10.09.2009 22:49:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Eylül 2009, 22:48 - İp: 88.***.**0.99