pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Aşağılık Kompleksi

Milliyet gazetesinde çıkan şu habare bakın. BÖyle haber olurmu. Adamlar bizi küçük görüyor Milliyette bunu haber yapıyor. Bu kadar kendi milletini küçük gören başka bir basın varmıdır acaba. Bunu habar yapma gereği duymanın anlamı nedir Allah aşkına. Ayıp vallahi.
Türk devletine sen kimsin demeye getiren bir haberi yayanlayacak kadar yabancı hayranı Türk düşmanı bu insanların bulunması üzüntü vermekten ziyade beni çılgına çeviriyor. İstiklal harbinde kurtuluş yerine manda isteyen ahmaklar gibi bunlar. Türk Milletinin gerçek gücünü görmezden gelen küçümseyen bir avuç ahmak.

Tarih: 22 Kasım 2010, 15:58 - İp: 78.***.**7.58
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

Konu AKP olunca neden sürekli " Allah, kitap ,hepimiz müslümanız elhamdülillah" benzeri savunmaya geçiyor insanlar anlamıyorum ki ben ..

Çok komik ya...

Keza CHP mevzu olunca da, " hepimiz Atatürkçüyüz, hepimiz laikiz" diye başlar olduk cümleye....

Psikolocimizi bozdular....

Tarih: 6 Ocak 2011, 15:38 - İp: 88.***.**5.163
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 6 Ocak 2011, 15:55 - İp: 78.***.**9.108
zonguldak
zonguldak (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

ak p liler sadece kendilerini müslüman zannettiği için diğerleri dinsiz oluyor kardeşim . zaten burası türkiye aziz kardeşim güleriz ağlanacak halimize çok komik değilmi

Tarih: 6 Ocak 2011, 17:17 - İp: 78.***.**0.8
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

geçen başbakanı tv de dinledim.dinsel milliyetçilik[ümmetçilik],bölgesel milliyetçilik,etnik milliyetçilik yapmayacağız akp nin anayasası budur diyordu.eğer yapan varsa akp nin anayasasına uymuyordur.fakat bazı kafaların içlerini değiştirmek zordur.önce topluma akıl veren hocaların kafasını değiştirmek lazım.

tayyip erdoğana oy vermiyorum fakat çalışan kişiyide takdir ederim.geçen 2002 senesi öncesi yapılan bölünmüş yolları ve 2002sonrası yapılan bölünmüş yolları gösterdi takdir ettim.

biz atamızın dedği gibi islam öncesi büyük bir millettik, islam sonrası gene büyük millettik.bazı topluma yanlış tefsir yapan hocalar yüzünden geçmişte geri kaldık,onlar islamı çıkarlarına alet ettiler. fakat çalışarak hızla bu açığı kapatacağımıza inanıyorum.biz gene dünya arenasında sözüne itibar edilen dinlenen bir millet olacağız.yeterki yaşadığımız zamanı ve çağı ve teknolojiyi idrak edebilelim.

o zaman kimse bu milletle oyun oynayamaz.

Tarih: 6 Ocak 2011, 22:40 - İp: 88.***.**9.75
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Haklısın emmi Türkler islam öncesi de büyük bir millet idi. Hatta daha büyük bir millet idi.
Lakin din toplumu sosyal ekonomik ve bilimsel anlamda ilerleten bir unsur değildir. Dinin öyle bir misyonu da yoktur, keza öyle bir iddiası da yoktur.
İranlılar da ateşe tapar iken daha büyük bir millet idi.
Keza budist çinliler tarihin her döneminde en büyük millet olagelmiştir.
Netekim öküze onu da bulamaz ise buzağıya tapan hintliler de tarih boyunca büyük uygarlıklar kurmuş bir millettir.
Mamafih adını sanını bilmediğimiz dinlere mensup uzak doğulu milletler de büyümekte gelişmekte.

Tarih: 6 Ocak 2011, 22:59 - İp: 85.***.**2.47
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili okyonus bu işler çok ince işler. kim olursa olsun çalışanı takdir edeceksin.

bir hırka bir lokma diye mantıkla yüzyıllarca islam milletini kandırdılar.devlet işlerinde entrikalar döndü,islamı buna alet ettiler. oyüzden atamız din ile devlet işlerini ayırdı.yunus emre gibi aydınlar bak ne demiş.

gezdim diyarı islamı
viraneler gördüm
gezdim diyarı rumu
kaşaneler[saraylar] gördüm

atamız mevlana için olsun bunlar için olsun bu kimseler büyük adamlardı demiş

kerdeşim bana bir lokma bir hırka yetmez.yunusun bu sözünü bügün biz anladık diğerleride anlar inş.dünyanın bir kazanma yeri,kazanç yeri olduğunu bilelim bu bize yeter.yaşadığımız çağı idrak etmek anlamanın başlangıcıdır.

türk öğün çalış güven

Tarih: 6 Ocak 2011, 23:13 - İp: 88.***.**9.75
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

sadece türkler mi çalışsın . kürtlerde çalışsın keza. kaçak alekterekte gullanmasınlar keza.

Tarih: 6 Ocak 2011, 23:38 - İp: 88.***.**2.101
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

emmi senin kafaya tezek yahut kerpiçmi düştü son zamatlarda ?
( kırsaldasın emmi belki tuğla bulunmaz diyende tezek yahut kerpiç alternatifi sundum sana )

Tarih: 6 Ocak 2011, 23:47 - İp: 85.***.**2.47
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

emmisel bey sarı üzümün yanında yatan veya topikte yazan (sakın bu espiriyide yapıpta rezil olma arkadaşlarına ) mukabili oldum keza.
benim ev yutonk mukabili. komşular şaşırmış idi. bu beyaz taşlar sovuk olmamı diyerekten.

Tarih: 6 Ocak 2011, 23:51 - İp: 88.***.**2.101
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

başarı sedece çalışana veriliyor.kim çalışırsa ona vereilecek.

biz türk milletiyiz.benim aslım balkan kökenli.arnavut olur.kürt olur.hepsi türk miletinin içinde.türkler türk asıllılardan ve türk milletinin içinde olan unsurlardan oluşur bizim kökenimizin aslı türk olmasada biz kendimizi türk sayarız. mesela adalar kızılay başkanı ermeni asıllı hristiyan bir türktür ve kendini türk milletine adamış birisidir.

Tarih: 6 Ocak 2011, 23:53 - İp: 88.***.**9.75