mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

3 Mayıs Milliyetçilik Günü

DEVLETIN GUCUNU ELINDE TUTANLARA KARSI DA TURK MILLETI'NI KORUMA IRADESININ TURK MILLIYETCILERI'NDE OLDUGUNUN BEYANIDIR 3 MAYIS.GUNUMUZ KUTLU OLSUN.

#mechul75' tarafından 03.05.2011 10:03:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mayıs 2011, 10:02 - İp: 78.***.**9.241
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

hoca çık topiklerden ya. hankı çağda yaşıyon sen.

Tarih: 4 Mayıs 2011, 23:55 - İp: 88.***.**0.172
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

ya emmi anlamadım..okuldaki internetten bile yutuba girebiliyorum ama burdan giremiyorum..
oysa bildiğim kadarıyla mahkemece engelli de değil

Tarih: 4 Mayıs 2011, 23:57 - İp: 78.***.**4.176
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

senin yaptığını okyanus yapmaz .

Tarih: 4 Mayıs 2011, 23:59 - İp: 88.***.**0.172
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ya bu adam halen daha silivridekileri kurtarmak için plan mı yapıyor..Gelmedi gitti..

Tarih: 5 Mayıs 2011, 00:11 - İp: 78.***.**4.176
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Sn. biologus
Bir ülke hakkında fikir sahibi olmak için illaki o ülkenin sınırları içerisinde bulunmuş olmanın pek bir önemi olmamalı. Sorarım size şu forum dahilinde kaç kişi abd, Libya, Mısır vb ülkelerde bulnumuş olabilir. İyimser bir tahmin yürütecek olursak üç aşağı beş yukarı iki elin parmaklarını geçmeyecek kadardır. Ama gelin görünki ismini saydığım ülkeler hakkında az buçukta olsa fikir sahibi olmayan yok. Sizin anlayacağınız bütün mesele gerek ülke gerekse dünya gündemine Fransız kalmamaktan ibarettir.

Bu Millet TURK degil Devlet-i Ali Osmanli dir

Malesef son yıllarda Osmanlıcılık ön plana çıkarılarak sözde yeni Osmanlıcılığa temel oluşturulmaya çalışılmaktadır. Tarihsel gerçeklerden kopuk ve ideolojik bir yaklaşımla Osmanlıcılık ve Osmanlı imparatorluğu kavramlarıyla imparatorluğun Türk imparatorluğu olduğu örtülmeye çalışılmaktadır.
Orta asya kökenli en kalabalık Türk boylarında olan Oğuzların Kayı boyu mensubu Osman Gazi tarafından kurulan ve Türkler tarafından kurulmuş olan 16 büyük imparatorluktan biri olan Osmanlı imparatorluğu saray içerisinde ve saraya yakın çevrelerce Osmanlı olarak ifade edilirken uluslararası camiada Türk imparatorluğu olarak ifade edilmekteydi. İmparatorluk döneminde yapılan uluslararası anlaşmaların tamamında kullanılan Türk imparatorluğu ifadesiyle tarihsel metinlerde sıkça karşılaşılmaktadır. Bu konuda size Prof. Dr. Cemal Anadol ‘un ‘’Tarihe Hükmeden Millet Türkler’’ ve Taylan Sorgun’un kitaplarını önerebilirim.

Ne mutlu Turkum dersen
Sizin yazdığınız gibi değilde NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE dersek kimsenin rahatsız olacağı bir durum oluşmaz. Tıpkı benim bu topiğin başlığını ''3 MAYIS TÜRK MİLLİYETÇİĞİ GÜNÜ'' şeklinde değilde ''3 MAYIS MİLLİYETÇİLİK GÜNÜ'' şeklinde yazdığım gibi

Lazut hocca
Lazut hocca siz ön yargılarınızdan kurtulmadan sizinle anlaşmamız mümkün değil. Öylesine ön yargılısınızki okuduğunuz yazının başlığındaki anlamı idrak edememişsiniz. Sizce tartıştığımız topiğin başlığı neden ''3 MAYIS TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ GÜNÜ'' şeklinde değilde, 3 MAYIS MİLLİYETÇİLİK GÜNÜ olarak ifade edilmiştir?

Aleks konusunda Türk vatandaşı olmasına rağmen NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE sözünü söyleyemeyenleri nasıl görüyorsan Aleks efendiyide öyle görün derim.

#mechul75' tarafından 05.05.2011 01:01:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mayıs 2011, 00:27 - İp: 78.***.**0.56
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ön yargı konusunda maalesef kendi özelliğini bana yüklemişsin ama sorun değil..Ben ayna karşısna geçtiğimde orda seni de görüyorum başka vatanseverleri de..Aama sen görmüyorsun o başka..

Gelelim diğer meseleye..
Bak gözünü iyi aç yazdıklarımı iyi oku.

Türk'ün tarifini yapmış geride. "Türkiye Cumhuriyeti Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk'tür"

Yani sözün özü her Türkiye Cunhuriyeti vatandaşına Türk denir..Ben de bunun üzerine diyorum ki Alex amca da geçenlerde ürk vatandaşı olduğuna göre yani imdi Türk mü oldu?

Sorun şu.Ön plana bir ırk çıkarılmamalı.Daha çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı çıkarılmalı.Ne mutlu Türküm diyenden ziyade ne mutlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım diyene çıkarılmalı

Tarih: 5 Mayıs 2011, 01:01 - İp: 78.***.**4.176
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

İma ettiğiniz Türkiyelilik ifadesiyle yani kurucu unsuru ırk düzeyine indirmekle sorun çözülür diyorsunuz.

Bu gün bir alman almanyalıyım, bir yunan yunanistanlıyım, bir fransız fransalıyım ifadesini kullanmaz. Bilirki böyle bir ifade ile içerisinde barındırdığı etnik farklılıkları derinleştirmenin yolunu açar. Farlılıkların derinleştirilmesi halinde ise ortada millet diye bir kavram kalmaz. Buna örnek olarak yakın tarihten Yugoslavya'yı verebiliriz.

Bahsettiğimiz bu ülke bünyesinde barındırdığı farklılıkları derinleştiren politakalar izlediği için dağıldı içerisinden yeni milletçikler çıktı.

Tarih: 5 Mayıs 2011, 01:30 - İp: 78.***.**0.56
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Bozkurtu hayvan alarak nitelendiren başvekil 2006 yılında Antalya’da gerçekleştirilen 10. Türk Devlet ve Toplulukları Dostluk Kardeşlik ve İşbirliği Kurultayından kendisine takdim edilen Bozkurt figürlü ödülü almaktan onur duyduğunu ifade ediyordu.

#mechul75' tarafından 05.05.2011 01:39:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mayıs 2011, 01:33 - İp: 78.***.**0.56
lazut
lazut (Objektif)
Sinop / Amatör

Ama bir amerikalı amerikalıyım diyor....
Bence sorunu asıl derinleştiren ırka dayalı tanımlamadır..
Adam neden her gün Türk olmadığı halde Türk olmanın en büyük sevinç kaynağı olduğunu söylesin ki...

Tarih: 5 Mayıs 2011, 01:36 - İp: 78.***.**4.176
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Benim bahsettiğim ülkeler milletleşmiş olanlardır.
Oysa sizin bahsettiğiniz amerikanın beyni yahudi, dili ingiliz sorarım size dili ve beyni olmayan millet olabilirmi.
Bakın Alman Almanca konuşur
Yunan yunaca konuşur
Fransız Fransızca konuşur
Peki amerikalı AMERİKANCAMI KONUŞUR?

Tarih: 5 Mayıs 2011, 01:45 - İp: 78.***.**0.56