wandering312
wandering312 (üye)
İstanbul / Meraklı

2017 Ayakkabı Modası Görüşleri


Ayakkabı her kadının tutkusudur. Kadınların çeşit çeşit ayakkabaları olsa bile yine de gördüğünü almak ister. 2017 yılının ilkbahar yaz sezonunda püsküllü, büyük kurdeleli, şıkır şıkır boncuklarla süslenmiş modeller revaçta.

Kadınlar için ayakkabı seçenekleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.Özellikle yazlık ayakkabı modelleri zengin çeşitler içermekte. Mesela babetler hem rahatlığı hem de hemen hemen her kıyafete uyum sağlayan kullanımı ile çok rağbet görmektedir. Desen ve renk çeşitliliği açısından babetler kadınların vazgeçilmezidir diyebiliriz.

Bu senin öne çıkan ayakkabı modellerinden olan kalın topuklu ayakkabı da sıkça rastlayacağız. Tabiki dolabınızın en nadide parçalarından olan ince topuk stilettoların her zaman yeri ayrıdır, doğru kombinle kullanacağınız stilettolarınızı yaz kış kullanabilirsiniz.
Ayakkabı modası hızla gelişen bir sektör olduğu için, bazı firmalar tek model bir ayakkabının farklı renklerini yapıp piyasaya sürüyor. Bu akımın başlamasında new balance öncülük etmiş olsa da kadınları çeşit çeşit ayakkabı sahibi olma tutkusunu önleyememektedir. Yazın en büyük kurtarıcılarından olan terlikleri de pas geçmemek lazım. Herkesin evinde olduğu tahmin edilen erkek terliklerinin bir gün gelecek moda olacak desek herhalde kimse inanmazdı ama dünyaca ünlü starların ayaklarını süsleyen bu tarz terlikler şu anda satış rekorları kırmakta. Rihanna’nın sıkça kullandığı terliklerine Gucci’nin 2017 defilesinde de yer verildiği görüldü.

2017 ilkbahar/yaz sezonu metalik renklerin en sık görüldüğü sezonlardan biri olmaya aday. 2017 yazında başta altın ve gümüş tonları olmak üzere metalik tonlu ayakkabılar bizleri bekliyor.
Moda dünyasında bir kaç sezondur önemli bir yeri olan sivri burun ayakkabılar 2017 ilkbahar/yaz sezonunda trend olmaya devam edecekler.
Sezonun en fazla görülecek ayakkabı modeli kesinlikle bol atkı ve bağcık kullanılan modeller olacak. Ayakkabıda korse etkisi yaratan Lace-up trendi de hız kesmeden popüler olmaya devam edecek.
Topuklu, topuksuz ya da sandalet hiç fark etmez. Bilekten bağlı her tür ayakkabı yeni sezonunun gözde ayakkabıları arasında yerini alıyor.
Yazın olmazsa olması sandaletler yeni sezonda biraz daha şık biraz daha süslü… Zımba, toka ve etnik desenlerle süslenmiş sandaletler sezonun en fazla tercih edilecek modellerinden olacak.
Bu sezon fiyonk detayının ayakkabılarda bol bol kullanıldığına tanık olacağız. Fiyonkların en fazla görüleceği yer ise ayak bilekleri olacak.
Bu sezonun hit ayakkabı deseni kesinlikle yılan derisi! Stiletto’dan sandalete hemen her modelde yılan derisini göreceğiz.

Tarih: 30 Haziran 2017, 01:59 - İp: 188.***.**8.35
fotobeno
fotobeno (üye)
İstanbul / Amatör

Ayakkabılar alışveriş yaptığımda olmazsa olmaz benim için

 

Tarih: 18 Temmuz 2017, 21:36 - İp: 149.***.**9.47
  • 1