alisam
alisam (üye)
İstanbul / Amatör

Sensörde Toz

merhaba arkadaşlar.550D sensörün üzerinde toz var,f29da beyaz kağıdı çekiyorum,sağ tarafta küçük bir nokta görünüyor.bende fırça falan yok,sadece pompa var..acaba tek pompayla o tozu yok ede bilimiyim?yardım ederseniz sevinirim

Tarih: 19 Ağustos 2012, 22:40 - İp: 94.***.**1.87
vieworld
vieworld (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhaba, denemedim ama araştırdım ona göre konuşuyorum. Biliyorsun ki sensör çok hassas bir nokta, temizleyim derken iyice berbat da edebilirsin. Ben bunlara aldırmadım kolonya ve kulak çöpü ile deneme yaptım. :D sonuç tabiki hüsran ama kolonya uçunca sensörden gidiyor. çok hassas davranmama rağmen temizleyememiştim. Bende de ufak bir nokta var. Bence fazla kurcalama götür servisinde incelesinler.

Tarih: 19 Ağustos 2012, 23:28 - İp: 78.***.**4.16
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

Pompayla genelde hallolur. Internette nasil yapildiginin videolari var. Makineyi basasagi tutmayi unutma ve pompayi cok yakindan tutma. Temizlenmezse cok buyuk dert olmaz sanki, cunku f29'da sadece bir tane gorunuyor dedigine gore.

Tarih: 20 Ağustos 2012, 08:10 - İp: 125.***.**5.244
alisam
alisam (üye)
İstanbul / Amatör

kendim yapmaya da korkuyorum ama sabr edemiyorum da.f10 olunca da noktanın göründüğünü fark ettim.sadece pompayla bir denemek istiyorum.olmassa bir servise veririm

Tarih: 20 Ağustos 2012, 19:49 - İp: 94.***.**2.181
  • 1