harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Kötüye Kötü Demeyi Öğrenmek

Merhabalar;
Fotoğrafçılıkta belli teknik standartlar olduğu su götürmez bir gerçek olsa gerek.Bu anlamda bir fotoğrafın belli standartları yakalamış olması kaliteye ve iyiye doğru giden yolun anahtarıdır demek pek de yanlış olmayacaktır.
Buna paralel olarak kötüye kötü demeyi bilmek,pek tabii ki sebepleriyle,karşınızdaki fotoğrafçıyı iyiye götürecek bir başka anahtardır da diyebiliriz.
Selamlarımla...

#harmanci' tarafından 06.02.2009 22:52:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Temmuz 2006, 17:23 - İp: 88.***.**6.98
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

KÖTÜYE KÖTÜ DERSEN KÖTÜ OLURSUN...

Tarih: 13 Ağustos 2008, 10:42 - İp: 212.***.**8.38
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Kötüye kötü diyelimde varsın kötü olalım..

En azından safımız belli olsun...

Tarih: 13 Ağustos 2008, 12:19 - İp: 88.***.**9.90
rocktrak
rocktrak (Objektif)
Tekirdağ / Meraklı

eleştirelim, eleştirmekten çekinmeyelim.

aldığımız "yapıcı" eleştiriler bizlere bir adım ilerisini öğretir, gösterir

keza aldığımız "övgü sözcükleri"nden ibaret yorumlar ise bizleri yerimizde saydırır!

bunları siz eleştiri yapacağınız zamanda göz önünde bulundurmalısınız ki sonuçta
ortaya "her zaman daha iyisi" için uğraşan fotoğrafçılar çıksın

kötüye kötü diyelim ama iyiye iyi demek zorunda değiliz!

Tarih: 25 Ekim 2008, 10:13 - İp: 88.***.**6.224
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

harmancı yeni avatarın çok çirkin. aynen çıkmışsın .
değiştir. eskisiini isteriz. kim yaptı ise iyi rütüşlamışlar onu.

Tarih: 26 Ekim 2008, 22:44 - İp: 62.***.**4.31
harmanci
harmanci (üye)
İzmir / Amatör

Rütuş değil kösebey,orjinali bu.
Senin için saç ektirmiş diyorlar,kaça yaptırdın?
Benim de biraz yanlardan açılmaya başladı

Tarih: 26 Ekim 2008, 23:46 - İp: 78.***.**9.27
samkes28
samkes28 (üye)
İstanbul / Amatör

sasyısız fotoğrafım arasından (kendi beğendiklerimi yayınlıyorum ) tabiki benim beğendiklerim ,eksik bilgilerimle benim beğendiklerim . gene eksik bilgilerile yorum yazmaktan kendimi imtina ediyorum bu halden dolayı kendi fotoğraflarımada yorum alamamaktayım. sanki üyelerimiz fan club kurmuş gibi iyide olsa kötüde olsa biri birlerini şişiriyorlar.oysa bizim eksik bilgilerimizi tamamlamaya ihtiyacımız var.
saygılar : samkes28

Tarih: 28 Ekim 2008, 21:33 - İp: 78.***.**3.2
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

benim kisi gibi bir saça sahip olmak servet gerektirir harmancı. evet köse olabilirim ama kel değilim. Ati dede olacak gibi değilim.

Tarih: 29 Ekim 2008, 18:39 - İp: 88.***.**2.220
tatli
tatli (üye)
İzmir / Amatör

Niçin insan kendini "kötüye kötü demek" zorunda hisseder ki! Yorum yapmamak çoğu keresinde yeterli olabilir.Herkes çok farklı amaçlarla çektiği fotoğrafları çok farklı nedenlerle yayınlıyor.Bizim özgürlüğümüz,çekmekte,yayınlamakta olduğu kadar,izlemek ve değerlendirmek için seçim yapmakta da vardır.Etrafımızda çekilip gösterilecek o kadar çok şey var ki,değil sitedekiler,dünyadaki gelmiş geçmiş tüm fotoğraf çekenler yetmez.Bırakınız,herkes eteğindeki taşları döksün! Su yatağını bulur,sonunda denize kavuşur.Çekmeyi her bakımdan kolaylaştırmalı,paylaşmaya en geniş katılımı teşvik etmeliyiz! Atla deve değil ! Eninde sonunda sallanan şu ipten,pekala herkes atlamayı öğrenir.

Tarih: 30 Ekim 2008, 02:47 - İp: 81.***.**4.136
ruindula
ruindula (üye)
İstanbul / Amatör

insan ( doğu medeniyetleri ) eleştirinin önemini sadece kendi yaparken bilir.Ama biri onu eleştirince hemen savunmaya geçer , kılıç kuşanır ! cenk eder...Laf olsun torba dolsun edebiyat yapalım şöhretimiz artsın adam yerine koysunlar için bilip bilmedende bir konu hakkında yazmamak çizmemek gerekmekte...Bilip te tutup türlü türlü yaygara yada hiçlik için yazılan eleştiriler yorumlarada aynı şeyi düşünüyorum.

bakın uğur mumcu denemiş !
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak "

eleştiri benim açımdan çok önemlidir,insan ölene kadar öğrenir,bu öğrenme aşamasında onu amaca götüren yolda okullar üniversiteler ve özelliklede hayat okulu vardır;bu eğitim alanlarında bazen yaptığımız yanlışları yakalayamayız..bu bakımdan savunmaya geçmeden klıç kuşanmadan önce düşünmeliyiz.

tabi eleştirininde sınırları olmalıdır.

çokmu yazdım ne

Tarih: 3 Kasım 2008, 17:00 - İp: 78.***.**2.24
komedya
komedya (üye)
Antalya / Amatör

nasıl ki iyi denebiliyorsa kötüyü de belirtmek doğal karşılanmalı
her şey güzel olsaydı kötü nerede olacaktı
eleştiriyi nereye gönderecektik

en önemlisi iyiyi nasıl anlayacaktık

rencide edici olmadıktan sonra her türlü eleştiriye açık olmak
daha iyiye giden yoldur