ayse ay
ayse ay (üye)
İzmir / Meraklı

İzmir de Fotoğrafçılık Kursu?

merhabalar izmirde fotoğrafçılık kursu arıyorum bilgisi olan arkadaş lar varmı

Tarih: 12 Haziran 2007, 16:31 - İp: 81.***.**2.17
zax
zax (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

evet bencede ifod en iyisidir.

Tarih: 12 Haziran 2007, 19:59 - İp: 81.***.**0.135
okavas
okavas (üye)
İzmir / Amatör

Sen bizim Ayşe değilsin demi çandarlıdaki ben övgü

Tarih: 19 Eylül 2007, 04:00 - İp: 88.***.**7.217
ayse ay
ayse ay (üye)
İzmir / Meraklı

evet ben sizin ayşe değilim çandarlı ve övgü hiç bir şey anımsatmadı

Tarih: 19 Eylül 2007, 08:18 - İp: 81.***.**2.17
dogadeniz
dogadeniz (üye)
Aydın / Amatör

Evet izmirde en iyisi İFOD geçen kış bende gitmiştim yararını gördüm.

Tarih: 19 Eylül 2007, 21:54 - İp: 88.***.**6.30
fatih1453
fatih1453 (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

eğitim veren firma sayısı epey az

#fatih1453' tarafından 22.08.2009 21:23:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Temmuz 2008, 19:23 - İp: 88.***.**9.178
evrensel
evrensel (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 15 Şubat 2011, 05:44 - İp: 188.***.**4.219
z.aydin
z.aydin (üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

TEMEL FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİM seminerleri DERS PROGRAMI

Temel fotoğrafçılık Eğitim seminerlerimize ilgi duyarak katılma kararı alan kişiler, fotoğrafın görsel iletişim dili yapısını öğrenerek, gördükleri her fotoğrafı teknik açıdan çözümleme becerisi kazanacak, fotoğraf aracılığıyla kendi anlatmak istedikleri konuları da etkili bir şekilde işleyebilme yeterliliği edineceklerdir...

Eğitim Semineri sonunda katılımcıların hayal ettikleri fotoğrafları yaratabilmeleri adına, eserlerini duvara asıncaya kadar geçecek öğrenme sürecinde onlara desteğimiz devam edecektir

10 OCAK 2012 SALI

1 - FOTOGRAFÇILIĞA GİRİŞ

a- Fotograf Nedir ?
b- Neden fotograf çekeriz,iyi fotoğraf nasıl olur,
c- iyi fotoğraf çekmenin püf noktaları
d- Fotoğrafı görsel iletişim dili olarak kullanmak

2 - EKİPMAN BİLGİSİ

a- Fotoğraf makinesi,yapısı ve işleyiş prensibi
b- Dijital-Analog Fotograf makineleri karşılaştırmalı
c- Lensler ( Objektifler ),lenslerin yapısı,
d- Lens seçimi,
e- İşleyiş ve kullanım amaçlarına göre lens çeşitleri.
f- Diğer Yardımcı teknik malzemeler

3 - ENSTANTENE - DIYAFRAM - ISO /ASA

4 - NET ALAN DERİNLİĞİ

a- Net alan derinliği ve fotografa etkisi
b- Fotografta net alan derinliği yaratmanın püf noktası
c- Örneklerle Net alan derinliği

5 - RENK BİLGİSİ

a- Renkler ve fotograf içindeki anlamı,algılama ve yorum
b- Renklerin birbiri ile ilişkisi
c- Kullanıma göre rengin fotografa yüklediği anlam

6 - IŞIK BİLGİSİ

a- Işık Nedir ?
b- Fotoğraf ve Işık ilişkisi
c- Fotografçılıkta Işığın etkili Kullanımı
d- Fotoğrafçılıkta ışık türleri

7 - KOMPOZİSYON ( Fotografı düzenlenme sanatı )

Kompozisyon konumuz tüm detaylarıyla birlikte 4 ders saati sürmektedir

8 - FOTOĞRAF OKUMA

Fotoğraf okuma derslerimiz,temel eğitimlere katılan veya temel eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerimizin katılımı ile her hafta ilan edilen bir gün içinde yapılır.

9 - FOTOGRAF UYGULAMA

Fotograf uygulamalarımıza katılım genele açık olup,kursıyer arkadaşlarımızın çalışmaları,üç kişilik gruplar halinde ve deneyimli olanın gözetim ve kontrolunde yapılır.Her uygulama sonrasında elde edılen fotograflar,OKUMA derslerinin ana konusunu olusturur.Hata,eksik ve yanlışlar uygulamalarda değil, Okuma derslerinde genelin önünde değerlendirilir.

10- KATILIM SERTİFİKALARI DAĞITIM TÖRENİ

Eğitim ve Uygulama Çalışmalarını başarıyla tamamlayan arkadaşlarımıza katılım sertifikaları atölyemiz gösteri salonunda, her bir katılımcının özgeçmiş ve fotoğraflarından örnekler ile oluşturulan ortak bir sunum sonucunda törenle verilir.

Atölyemizde Temel eğitimlerini tamamlayan arkadaşlarımız, çalışma grupları üyeleri ve ATÖLYE ÜYELERİ'miz sergi ve degerlendirme gibi fotoğraf çalışmalarında uygulama kamplarına katılımlarda öncelik hakkına sahiptirler.

Atölyemizin 2011-2012 yılı calısmaları içinde, kurslarını tamamlayan arkadaslarımıza yonelik olarak branşlaşma ve branş secme çalışmaları da mevcut olup,Belgesel fotograf,makro fotograf,Doğa fotografcılığı,Portre fotoğrafcılığı dallarında uygulamalı çalışma atölyelerimize de kayıt yaptırabilirsiniz.

Ayrıca FOTO - PROJE atölyemiz de ilgilenen arkadaşlarımız için her zaman hizmete hazırdır.

Zeynel Aydın

E-Posta : [email protected]

Tarih: 4 Ocak 2012, 20:34 - İp: 81.***.**2.156
  • 1