met.in
met.in (üye)
İstanbul / Amatör

Hdr Çılgınlığı

göz var nizam var, ayarlar abartılmış, renkler patlamış, fotoğraf fotoğraflıktan çıkmış, karikatüre dönmüş.galeride bu tanımlamaya uyan bir sürü örnek var. bu sabah galeride turlarken 2 tane daha gördüm. ben görünce sinirleniyorum. acaba bendemi bir gariplik var. siz ne düşünüyorsunuz. neden sadece güzel karelere yorum yapıyorsunuz. neden olumsuz veya yapıcı yorumlar bu kadar az. bu yüzden siteden soğudum açıkçası

Tarih: 27 Kasım 2007, 07:51 - İp: 88.***.**3.55
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Tarih: 29 Kasım 2007, 11:11 - İp: 81.***.**0.84
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Hicbir konuya zorunlu hissetmedikce cevap yazmam ama sana katilmamak mumkun degil okadar abartilmis hdr sifatinda fotograf varki artik gorunce "yaa budami" diyesi geliyor insanin ama biryandanda harbiden Hdryi guzel isleyip sunan arkadaslarimiz var gercekten cok iyiler onlari keyifle izliyorum ama digerlerini gorunce onlardanda soguyorum.. Fotograf guzelsede o hale getirerek mahfediyorlar..Saygilarimla..

Tarih: 29 Kasım 2007, 13:29 - İp: 198.***.**2.234
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

gölgelerin ve aydınlık yerlerin çok karşıt olduğu bir manzarayı -1 , 0, +1 3lü pozlamayle elde manuel çekmiştim bu haftasonu, aklımda hdr yoktu , sadece hangi pozlama daha doğru olacak diyedenemiştim...

senin forumunu görünce araştırdım hdr nasıl yapılıyor diye, kendi kendime denedim, hoşuma gitti açıkçası,aşırı ışık gölge kontrastı kalktı, renk doygunluğu arttı (ben azalttım hatta) evimin köşesine asacağım güzel bir tablo gibi oldu..

ama fotoğrafik açıdan ne kadar değerl bilemem, eğlenceli bir uygulamaymış, biraz h(e)d(e)r etsekte fotoğrafı

Tarih: 29 Kasım 2007, 14:07 - İp: 88.***.**7.192
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Bu da benden olsun. Tek kareden 8 bit hdr, bu yüzden renkler çok iyi değil ama doğala yakın sonuçlara bir örnek olabilir sanıyorum.

Tarih: 29 Kasım 2007, 17:53 - İp: 88.***.**6.244
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Sevgili Ulyses ,eklediğin fotoda HDR fonksiyonu çok anlaşılmıyor.
Bir tane de ben ekleyeyim.
Kapı içerisindeki bölgeler normalde gözükmüyordu.-1,0,+2 gibi pozlama ile bu hale geldi.

[/IMG]

#kad-ir' tarafından 29.11.2007 18:23:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Kasım 2007, 18:22 - İp: 85.***.**9.67
emreaydin69
emreaydin69 (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

doğru diyosun dostum kötü eleştride yapılmalıki bir sonraki fotoğraf daha güzel olsun

Tarih: 21 Şubat 2011, 15:34 - İp: 178.***.**6.8
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

"O niye patlak fotograf ekliyor, ona "aferin" diyorlar."
" Ben bu işi biliyorum, bana sorsunlar. "
" Bu işi benden başkası yapamaz."
" Kötü işe niye alkış tutuluyor bu beni siteden soğuttu." .........

Öyle kısır, öyle havada kalıyor ki bu tartışmalar, soğuduğunuzla kalıyorsunuz. kimsenin umrunda değil inanın. Umrunda olan da zaten bir şekilde, doğruyu öğreniyor zamanla.

İşin daha gerçeği de, bu sitenin suçu değil. Siteden değil, kişilerden soğumanız daha yerinde bir başkaldırı olur.

Tarih: 21 Şubat 2011, 17:19 - İp: 78.***.**3.68