n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

Fotoğrafcılık Kursu

Kimse kurs açtığımı düşünmesin lütfen.Bir önerim var. Sitemizin uzmanları: Otomatik ve ön ayarlı çekimler, hız öncelikli ve diyafram öncelikli çekimler.manuel kullanım, beyeaz ayarı. histogram ,flaş kullnımı.ışık,alan derinliği ve diğer konular tek tek ve yeni başlıyanları anlıyacağışekilde bir yerde topluca ve sırayla anlatılamazmı? Bu konular birçok sitede var bizim sitede varsa ben bilmiyor olabilirim. Çokmu zor bilemiyorum .Kendim içn bir şey istiyorsam ....... dim. sevgiler herkese.
Not: Merak eden arakadaşlara bilgi arabamın sadece plakaları bulundu.

Tarih: 2 Ocak 2006, 14:40 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Araba konusunda geçmiş olsun...
kurs konusu; Bu sitede bir eğitim bölümü var.... derim....

Tarih: 2 Ocak 2006, 15:13 - İp: 85.***.**8.180
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar n.baba..
http://forum.netfotograf.com/fotograf_terimleri.asp
ve
http://forum.netfotograf.com/cekim_teknikleri.asp
adreslerinde yeterince bilgi var aslinda..
........

makinelerin manuel kullanimlari farkliliklar gosteriyor.. o yuzden, bir markayi ele alarak su ayari soyle yapilir denmesi durumunda, diger kisiler de hakli olarak, "peki su makinede nasil yapilir" diye soracaklardir.. dolayisiyla baslamis olan iyice karman corman bir hale gelir..
onun yerine, zaten forumda, bircok populer makine inceleniyor ve(ya) hakkinda konusuluyor uzun uzun.. ki o yazilar, o makineye ilgi gosteren kisiye yeterince bilgi verecektir..

.....
diger yandan, bahsettiginiz ogelerin anlamlarini ve(ya) kullanimlarini arastiranlar, arama bolumunden rahatlikla, o ogelerin bahsedildigi yazilara ulasabilirler..

........................

"yeni baslayanlarin anlayabilecegi dilde" aciklama icin, mesela juggler'in hazirladigi yaziyi okumalari yeterli olacaktir..
http://www.melihozbek.com/fotograf/icerik.asp?f=megapixel.htm&m=fotomenu.htm&b=F+O+T+O+%26%23286%3B+R+A+F

..........

Tarih: 2 Ocak 2006, 15:14 - İp: 62.***.**2.10
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

Teşekkürler Mete bey.Teşekkürler İlker bey. Sayın Melih Özbek'in sitesini defalarca okudum çok faydalandım(jugler Melih beymi? yani Melih bey bizim sitedemi). Ben aslında eniyidijital.com daki Diji Kurs bölümü(Fotorafcılık Hakkında Kısa Bir Kurs)ve Melih beyin sitesindeki gibi bir kurs düşünmüştüm toplu olarak.Hoşca kalın.Dostca kalalım.

Tarih: 2 Ocak 2006, 16:28 - İp: 139.***.**1.106
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

evet n.baba, juggler, aslinda melih ozbek..

Tarih: 2 Ocak 2006, 17:10 - İp: 62.***.**2.10
evrensel
evrensel (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 15 Şubat 2011, 05:27 - İp: 188.***.**4.219
evrensel
evrensel (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 15 Şubat 2011, 05:43 - İp: 188.***.**4.219
  • 1