jasmn_e
jasmn_e (üye)
Yurtdışı / Amatör

Fotograf Ve Motorsiklet

Hem fotograf cekmeyi seven hemde motorsiklet kullanmayi ...
Amacimiz kolonilesmek degil daha fazla paylasim=)
Motorcunun ruhundan motorcu anlar =) Motor ustundeyken ruzgari hissetmek ve seslerin birbirine karismasi .. Ama bence hem fotograf hemde motor cok daha ozel=)

Tarih: 27 Ağustos 2009, 19:35 - İp: 173.***.**2.237
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Geçende büyük bir uyducu firmasının çocuğuna alacaktık o motordan,suzukiye gittik 4 milyar dedi adam karaköydeki tükkanda,, çin mi japon mu malı olanı da bir milyar idi..
Hadisenin omuzunu oynata oynata bu şene [sene demiyor şene diyor] şarkılı klibindeki de öyle idi zati..

Tarih: 9 Eylül 2009, 02:13 - İp: 195.***.**2.212
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

o fiyatlara anca çin malı alrsın cbr nin 2.el fiyatı bile düzgün olanının 2500 tl.den başlıyor.bu motor cc.si düşük fiyatı en makul motordur.1000 tl ye sıfır çin malı alamazsın. anca 2. el bulursun..yalnız scooter ların çin malıolanların 2.eli dşük 500 tl.ye bulabilirsin almaya değmez.180tl noter masrafı tutuyor .200 tl noter parası vereceksen adam gibi bir motor almak en iyisi sonra satamazsın kimse 500 liralık çin malı için 180 tl noter parası ödemez. alan son sahibi olur.bu şekilde alıpta sonra üzerime alırım deyyip kullanan piyasada çok kişi var.vergi borçları ve trafik cezaları araç sahibinin üstüne kalıyor. çin malı mondialların motoru 20 bin km. de ölüyor.çoğu 15bin km.yi bulmadan. çin mallarının en iyileri ramzey,zongsen,bide zealsun.onlarında motorları 35 bin km. kadar motor yaptırmadan çıkıyor. bu kadar paraya bile almaya değmez çin malından uzak duracaksın.motor bir senede dökülüyor.genç arkadaşlardan biri honda activa scoter ile çanakkale gitti geldi hiç motoru dinlendirmemiş,motoru öldürdü,yeni piston segman aldı.scoter lar şehir içi kullanım içindir,şehir dışına çıklacaksa dinlenip,motoru dinlendirip gitmek lazımdır.şehir içinde actıva oldukça iyidir.şehir içi alıcaksa activa tavsiye ederim.yda atakanın dediği burgmanları tavsiye ederim.fakat benim tercihim vitesli motorlar şimdi elimdeki motoru satıp tvs apaçi almayı düşünüyorum.150 cc. lik bir motor 120 km hız sınırını aşınca vibrasyon yapıyor diyorlar 140 km.rahat çıkıyormuş. bir arkadaşın apaçisini kullanmıştım oldukça seri bir motoru var güçlü ve benzini adeta kokluyor.çin mallarına para veripte almayın sakın.

Tarih: 9 Eylül 2009, 05:29 - İp: 88.***.**9.233
alman
alman (üye)
İstanbul / Meraklı

Şu sıralar benimd düşündüğüm birşeydi aslında hem foto hem moto alırsam eğer honda cbf150 almayı düşünüyorum. Her ne kadar annem onayamasda !!

Tarih: 9 Eylül 2009, 20:03 - İp: 85.***.**1.135
jasmn_e
jasmn_e (üye)
Yurtdışı / Amatör

Onaylamakmı=) Bir anne veya babadan zaten böyle bir onay beklemek seni epey geçiktirir hatta sonu olmayan bi bekleyiş olur bence =) Tabikide onaylamadan yapıcaksın benm babam bi hafta benmle konuşmadı 2 ay sonra kızım annenin bi pazara atsana benm işiim var demeye başladı sora bütün mahalle ile arkası gedi herkes ilk başka dolduruşa getiriodu bizimkileri sora bi baktım bi gün alt komşu aramış diyoki yasemin eczaneye gitmem lazım hiç yürüyemem beni bi atsana oraya=)

Tarih: 10 Eylül 2009, 20:02 - İp: 85.***.**1.155
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

motoru dikkatli kullandığın sürece hiç bir tehlikesi yok.mondialların motoru 10bin.diğer çin mallarıda 20km bulmuyormuş.sürüş yaparken yalnız hafif yağışlı ve özellikle çamurlu olursa çok kayar dikkatli olun özellikle virajlarda.yoksa biz yağmurlu havalardada kullanıyoruz.kar yağmadığı sürece kullanırız.

Tarih: 11 Eylül 2009, 01:31 - İp: 88.***.**2.10
serqess
serqess (üye)
İstanbul / Amatör

kawasaqi Ninja 2009

Miniq TutquMm

Tarih: 11 Eylül 2009, 04:40 - İp: 78.***.**5.121