hades
hades (üye)
Giresun / Amatör

Dslr Seçimi.

Öncelikle hepinize selamlar , konuyu nereye açacağımı bilemedim en uygun gördüğüm yer burası oldu yinede.

Ben DSLR olarak ilk makinamı almayı düşünüyorum ve kesinlikle Canon dışı marka düşünmüyorum. Az çok bilgim var geçen yaz ve bu yaz Canon EOS 7D kullanma imkanım oldu kuzenimin makinası bu. O bu makineyle basladı direk olarak ama benim o kadar bütçem yok . Bütçemi zorlamayacak Makinalar ;

EOS 40D
EOS 450D
EOS 550D

Aslında heryerde 450D başlangıç için en ideal makina deniyor banada gayet ideal geldi fakat 450D ve 40D'de video cekimi yok. Ben video çekme özelliğininde dahil olmasını istediğim için 450D'yi her an eleyebilirim . Estetik acıdanda 40D daha çok hoşuma gitti. Bu işi bilen kardeşlerim şu düğüme bi el atarlarsa sevinicem

Tarih: 22 Temmuz 2011, 21:18 - İp: 95.***.**6.76
xqmareqx
xqmareqx (üye)
İzmir / Amatör

Hepsi aynı işi görüyor emin olabilirsin..
hepsini tek tek eline al vizörden bak... hangisi hoşuna gidiyosa onu al... video senin için önemliyse eger.. o özelliği olanı al muhakkak sonra pişman olursun madem bu kadar videoda ısrarlısın ,)

Tarih: 22 Temmuz 2011, 21:39 - İp: 88.***.**3.156
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

video bir tek 550d de var

Tarih: 22 Temmuz 2011, 21:49 - İp: 88.***.**8.140
hades
hades (üye)
Giresun / Amatör

Elime tek tek alma şansım yok siparişle yurt dışından gelecek çünkü ve Giresunda oturduğum içinde öyle çok büyük mağazalar yok bulabileceğimi sanmıyorum. Video özelliği hakkında illa olacak demiyorum ama olmazsa ilerde olmamasından pişmanlık duyulacak bir özellikmi sizce ? @gaijin evet malesef sadece 550D de var aralarında

Tarih: 22 Temmuz 2011, 21:54 - İp: 95.***.**6.76
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bütçeniz kısıtlı ise ikinci el makina almanızı önerebilirim. yada illaki canon istemezseniz sonyi önerebilirim. sıfır ürünler genelde pahalı oluyor.

Tarih: 23 Temmuz 2011, 07:47 - İp: 88.***.**5.112
fotoshop70
fotoshop70 (üye)
Karaman / Stüdyo Fotoğrafçısı

Nikon D300s Al. HD Video da var. Süper

Tarih: 23 Temmuz 2011, 11:30 - İp: 85.***.**1.121
hades
hades (üye)
Giresun / Amatör

@remi5861 : ikinci el almayı düşündüm dediğin gibi. Fakat hayyamdaki bi dükkanın kaç yıllık aile dostumuz olması ve para konusunun pek sıkıntı yaratmicak olması sıfır bi makina almak istememi destekledi diyebilirim. Ama canon dışı marka düşünmüyorum. yazdığım modeller dışında önerin varsa bilmek isterim

@fotoshop70 canonda bu kadar ısrarcı olmasam dediğin gibi o olabilirdi inceledim ve hoş. ama illede canon

Tarih: 23 Temmuz 2011, 13:49 - İp: 95.***.**6.76
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

Kit lens ile ya da 18-135 ile 550d yi al geç. Fazla düşünmeye gerek yok

Tarih: 23 Temmuz 2011, 15:45 - İp: 78.***.**9.106
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

hocam seçenekler zaten belli. 550d alıp geçeceksiniz. sadece body alırsanız 17-70 öneririm. bu zaten ilk başlayanlar için klasik bir önermedir. bir önceki yorumcunun da dediği gibi al geç abi kafanı yormaya değmez şu aşamada.

-----------
yalnız şöyle de bir konu var. dslr gelişmiş bir makinadır. yani lensi değiştirilebilir olması ve gelişmiş özelliklere sahip olması nedeniyle, bunu kullaacak kişinin de ondan ne istediğine bağlıdır biraz seçim..

o nedenle kararı siz vereceksiniz.

-----------
bir konu daha var. belli bir büteye kadar olan makinalar genelde aşağı yukarı aynı pergormansı verir. uç noktalarda birbirlerinden ayrılırlar. mesela hızlı fokusta sony iyidir ama lens alacakken pahalı olabiliyor. öte yandan canon da noise ve lens gibi aparatlarda iyi. o yüzden çok gitgel yapmana gerek yok. 550d bodyi al ve geç. üzerine ihtiyacına göre lens al.

-----------
ileride bunu satması da kolay olur. belki bir üst sınıf gövdeye geçiş yapabilirsin. şu aşamada önemli olan marka ve bütçedir. istekler zamanla bütçeye göre karşılanır.

Tarih: 23 Temmuz 2011, 17:15 - İp: 88.***.**2.109
hades
hades (üye)
Giresun / Amatör

@najdorf : Evet bugün 550d üzerine çok olumlu yorumlar aldım . Dediğini yapmayı düşünüyorum

@remi5861 : Yoğun ilgine çok teşekkür ediyorum 550D'de karar kıldım gibi gözüküyor. Şuanlık zaten uzun yıllar işimi görecek bi body. Şu aşamada zaten18-55 kit lensle baya idare edebilirim gibi geliyor. ama senin şu 17-70 önerine takıldım

Tarih: 23 Temmuz 2011, 22:33 - İp: 85.***.**7.112
  • 1