akhisarli
akhisarli (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bu Acemiye Hoşgeldin Deyiniz Lütfen

Arkadailar merhaba.Aranıza az önce katıldım.Amatörce fotoğrafçılık ile uğraşma arzumu artık fiiliyata dökmeye karar verdim-bu Dünya'nın meşgalesinin biteceği yok-.Buna paralel olarak elbet bir makinaya sahip olmam gerekiyor.Bir haftadır sitelerden bu konuda bilgiler toplamaya çalışıyorum.Kompact düşünmüyorum elbet.Boş zamanlarımda Doğa'da fotoğraf çekeceğim.Ben bu konuda son derece tecrübesiz bir arkadaşınızım.Sizlerin tecrübelerine ihtiyacım var.İşin bütçe boyutunu bir tarafa bırakarak soruyorum.Sanırım SLR-Like sınıf benim için yeterlidir.Okuduklarımdan böyle bir anlam çıkardım.Ne tür bir makina önerirsiniz?Nikon(d40,d40x,d50,d80) ,Canon(eos 350d,450d)ya da fujifilm(s8100) düşündüm kendimce ama bilemiyorum tabii.Makina alırken dikkat etmem gereken noktalar nelerdir?Açık pazar diye tabir edebileceğimiz yerlerden makina-aksesuar-alınır mı?,sakıncaları var mıdır?vs.vs.vs.
Öneri ve düşüncelerinizi bekliyorum.Herkese selam ve sevgiler.

Tarih: 28 Şubat 2009, 13:28 - İp: 92.***.**4.67
_zaknafein_
_zaknafein_ (üye)
İstanbul / Amatör

Bu işi bu kadar büyütmeyin ya yok compact tan başlamak lazımmış sonra slr like mış flan.:D komik oluyo bayağı.SLR like alan adam masraf etmek istemiyodur tek sebebi bu yoksa ayarmış kullanımmış hepsi aynı.Paran neye yetiyosa onu alacaksın ne yapmak istiyosan yada.Gerisi yalan yok compact tan başka slr like geç flan ne bu ya kural mı sanki:D

Tarih: 1 Mart 2009, 18:22 - İp: 88.***.**3.112
ozge71
ozge71 (üye)
Ankara / Amatör

eh farklı cümleler kursak da aslında aynı şeyi söylüyoruz, slr, like ya da kompakt tercih meselesi aslolan ne istediğini bilmek size katılıyorum... ben sadece insanlara belli bir tip makinenin dayatılmasına karşıyım o kadar..

#ozge71' tarafından 01.03.2009 20:03:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Mart 2009, 19:58 - İp: 88.***.**3.117
akhisarli
akhisarli (üye)
Yurtdışı / Amatör

Tarih: 4 Mart 2009, 21:27 - İp: 92.***.**4.67
akhisarli
akhisarli (üye)
Yurtdışı / Amatör

Zaknafein merhaba,
Canon 450d de karar kıldım.Like bir makina mı alsam diye de düşündüm ama sanırım 450d alacağım.Fakat lens konusunda biraz tereddütte kaldım.Şöyle ki:az önce site üyelerinden Oğuz43'ün fotoğraflarını inceledim.Bana önerdiğin 55-250 kullanıyor bu arkadaşımız,bir de 18-55.Makro ve yakın plan çekimlerinde 55-250 kullanmış.Geniş açıda sanırım 18-55 kullanmış.Anladım ki makro ve yakın plan çekimlerinde 55-250 yeterli,en azından benim için.Ama ben ağırlıklı olarak doğa manzaraları,yani geniş açılı fotoğraflar çekmeyi düşünüyorum.Bu durumda sence 55-250 benim tüm işimi görür mü dersin?
Slm

Tarih: 9 Mart 2009, 23:44 - İp: 92.***.**4.67
dgs905
dgs905 (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba bende ayni durumdayım, sürekli manzara,çiçek,hayattan anlar vb fotoğraf çeken biriyim gerek dijital kamera ile gerek cep telefonu ile artık daha profesyonel bir şekilde uğraşmak istiyorum ama işin kötü tarafı hiç bir bilgimin olmaması,hatta sitede konusulan bazı terimleri,kelimeleri bile anlamıyorum, sadece 1 gün arkadaşımın canon eos'unu kullanmıstım (tam modelini bilmiyorum) cok hosuma gitti makro çiçek resimleri falanda cektim üzerinde 2,3 saat kurcalandım sizin tavsiyeleriniz neler olabilir öncelikle fotoğrafçılıkla ne gibi bilgileri öğrenip araştırmaya başlamamı önerirsiniz ayrıca yeni başlayanlar için hangi kameralar önerirsiniz niyetim uzun süreli kullanmak yani acemilik dönemi için bir kamera istemiyorum gelecek cevaplar için şimdiden teşekkürler

Tarih: 23 Mart 2009, 16:28 - İp: 92.***.**1.12
akhisarli
akhisarli (üye)
Yurtdışı / Amatör

dgs905,
bol bol okuyup araştırmak lazım önce,ben onu anladım.
İnternet denen dipsiz kuyuda hepsi mevcut.Bu topiği ilk açtığımda bir arkadaş"acele etme,araştır,anca sindirirsin"demişti.Haklıymış.Ehh benim gibi yaşını başını almış bir adam olduğumu da düşünürsen-bardak dolmuş artık,yeni birşey girmiyor kolay kolay-birde üstelik.Basçek yapacaksan herşey kolay.Ama işin hakkını vereyim diyorsan yol uzun anlıyacağın.Acele yok,sindire sindire.zaten maksak keyif çıkarmak değil mi,kovalayanımız yok nasılsa.
Kolay gelsin.

Tarih: 23 Mart 2009, 16:41 - İp: 86.***.**1.139