heavily
heavily (üye)
Adana / Meraklı

Yeniyim Anlamıyorum Yardımcı Olabilecek?

Fujifilm Finepix hs20 düşünüyorum ama bazı yerlerde çok iyi diyorlar bazı yerlerde kötü diyorlar 1.5 milyara kadar bütçem var yardımcı olursanız çok sevinirim.

Tarih: 12 Aralık 2011, 23:53 - İp: 95.***.**3.199
bilalmertcilek
bilalmertcilek (üye)
İstanbul / Amatör

Ne olursa olsun ben 1500 TL gibi bir bütçeyle dslr-like makinelere bakmam. Dslr-like makine demek objektifi değişmeyen makine demek. Hatta kompakt makinelerin büyüğü de diyebiliriz.
Size tavsiyem ilerde pişman olmak istemiyorsanız objektifi değiştirme şansı olan makineleri seçmeniz yönünde olacak. Bütçenize uygun Canon ve Nikon modelleri mevcut. Bir de onları araştırın derim. Kolay gelsin.

Tarih: 13 Aralık 2011, 13:28 - İp: 213.***.**4.123
cagcav
cagcav (üye)
Zonguldak / Amatör

hs20 almayı düşünürken burda forumlarda okuduklarım sayesinde nikon d3100 aldım gayet memnunum. iyi ki hs20 almamışım. ama derseniz ki benim hiç lens derdim ek masrafım olmasın görüntü kaliteside o kadar önemli değil ortalama ideal bir görüntü elde etsem yeter ve her gittiğim yerde beni idare etsin- o zaman hs20 alın. ilerde fotoğrafçılık olayını profesyonel anlamda yapabilmek istiyorsanız d-slr bakın.

Tarih: 13 Aralık 2011, 15:39 - İp: 88.***.**2.16
nekroz
nekroz (üye)
İstanbul / Amatör

bende ilk fujifilm finepix 1900 almıştım. Aslında bana fotoğrafçılığı sevdiren makinedir. Ama fotoğrafın tadına varmam ve hemen gidip dslr bir makina almam 20 gün sürdü. Fujifilm hala duruyor ama şimdi bana oyuncak gibi geliyor. Hs20 tabi dslr-like makinaların ağababası sayılır ancak yinede gerçek bir dslr makinanın yerini tutmaz kanımca. O fiyata mesela canon 1100d veya nikon d3100 bulabilirsin piyasada. Bence tercihini bu yönde yaparsan pişman olmazsın. Ama yinde tercih ve ihtiyaç meselesi tabi

#nekroz' tarafından 13.12.2011 17:40:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Aralık 2011, 17:39 - İp: 88.***.**0.120
heavily
heavily (üye)
Adana / Meraklı

Bir kişide baya övdü makineyi PERDE sorunu yok normal makine alırsan 2-3 yıl sonra perde değiştirirsin perdede 500 Tl üstü dedi http://www.youtube.com/watch?v=rfnv9pRUJrU bu video'da Tam Prof. bir kameranın yaptıklarını gösterince etkiledi beni anlamıyorumda Makro'su filan daha iyi dedi üstündeki Objektifini çok övdü filan.

Tarih: 13 Aralık 2011, 22:17 - İp: 88.***.**6.230
  • 1