iborotti
iborotti (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sony H1 Kullanici Yorumlari

3 gunluk bir h1 sahibi olarak ilk izlenimlerimi sizlerle paylasmak istedim. sizde yazarsaniz sevinirim. makro cekimlerde 2 cm olmasi durumu biraz zorlastiriyor. galeri de bir arkadas parmaginda sivrisinek resmi cekmis mukemmeldi. bu cekimleri bu makinada gerceklestirmek biraz zor. cekim hizi flashli ve flassiz oldukca iyi. pil omru yeterli iki kalem pile gore. ekran buyukluyu oldukca onemliymis nikondan sonra bunu acikca hissettim. kullanim menusu oldukca basite indirgenmis ingilizce olmasina ragmen cozmekte zorlanmiyorsunuz. bugun karsilastigim bir sorun sarj adaptoru bozuldu isigi yanmiyor ve sarj etmiyor. ama garantisi var bakalim ise yarayacak mi simdilik bu kadar

Tarih: 28 Ağustos 2005, 01:40 - İp: yok
mizak17
mizak17 (üye)
Çanakkale / Firma

bu arada önemli değil arkadaşlar biraz geç oldu ama napalım işler malum msn adresim [email protected] oradanda konuşabiliriz selamlar

Tarih: 15 Eylül 2005, 13:07 - İp: yok
iborotti
iborotti (üye)
Yurtdışı / Amatör

kuyubasinda annemler oturuyor. orayada kargoyla ucret alici gonderebilirsin zyilmaz arkadas. puma kalbimize indiricen oyle sakalar yapma. hem bak ben avrupadayim orda herseyi uygun fiyata bulamazsin isin duser ona gore

Tarih: 15 Eylül 2005, 13:22 - İp: yok
zyilmaz
zyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar çok Şükür Kılavuzu tarama işini bitirdim. Yanlız tararken bilgisayar bağlantısını es geçtim. Bu konuda problem olmaz diye düşündüm. (Biraz da zor geldi. Akşam işyerinde taradım K. Bakmayın).
Taradıklarımı web'e atarken "Fotoğraf makinesinin kullanımı" ve "Menünün kullanımını" atabildim. Diğerlerini almadı. Sanırım Boyuttan dolayı. Diğerlerinide en kısa zamanda ekleyeceğim. "mizak17" Arkadaşımıza Çok teşşekkür ederiz. Bizi Kılavuza kavuşturdu.
Klavuzları indirebileceğiniz linkler aşağıdadır.

(Dosyalar pdf formatındadır. Linkin üzerine sağ tıklayıp hedefi farklı kaydet diyerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Açmya kalkışmayın web uzerinden. Dosya boyutu büyük. uzun zamn alabilir.)

Fotoğraf makinesinin kullanımıMenünün kullanımını

Tarih: 16 Eylül 2005, 19:41 - İp: yok
iborotti
iborotti (üye)
Yurtdışı / Amatör

en buyuk zyilmaz bizim zyilmaz
en buyuk mizak17 bizim mizak17
yasasin h1 dayanismasi falan filan [>:D

Tarih: 17 Eylül 2005, 04:09 - İp: yok
puma
puma (üye)
İçel / Amatör

sayın zafer yılmaz tek kelimeyle elinize saglık, ısıgınız, bilgisayarınız elleriniz dert görmesin.

bu arada mizak17 arkladasımızıada bir kez daha tesekkür ediyorum.

ellerinize saglık.

Tarih: 17 Eylül 2005, 09:47 - İp: yok
cuneyt34b
cuneyt34b (üye)
İstanbul / Amatör

Selamlar...

Öncelikle forumda daha çok yeniyim ve eğer gözümden kaçtıysa kusuruma bakmayın

Sony DSC-H1 kullanma kılavuzu pdf dökümanı olarak ve maalesef
ingilizce
İlgilenecek arkadaşlar buyrun aşağıda linkini veriyorum

http://www.docs.sony.com/release/DSCH1.pdf

Saygılar...

Tarih: 20 Eylül 2005, 15:24 - İp: yok
puma
puma (üye)
İçel / Amatör

sevgili cüneyt arkadasım ilgin icin tesekkür ederizz. ingilizce kullanma kılavuzuna ihtiyacı olanlarda olabilir tabi. lakin bizde var biz türkcesi için cırmalıyoz, onuda arkadasların vasıtası ile hallettik. ( bi kısmını devamını bekliyoruz zyılmaz arkadasım ) tesekkürler

Tarih: 21 Eylül 2005, 00:07 - İp: yok
alobar
alobar (üye)
Antalya / Amatör

Nihayet ben de H1 e kavuştum. Son ana kadar S2 mi H1 mi tereddütünden sonra H1 e karar verdim ve hiç üzgün değilim. Alet gayet güzel. Tüm istediklerimim bana sağlıyor. Yanlız tam bir pil canavarı. 6 saatte pil bitti. Tabi 6 saat boyunca tüm özelliklerini öğrendim. Sanırım sebebi budur (inşallah). Yoksa pil konusunda sıkıntı çekecem. Sıra geldi diğer aksesuarlara gerçi ihtiyaç olmayabilir. Kullanan arkadaşlar bilir belki alete filtre alacam hiçbiryerde çapı yazmıyor. Şimdi ölçmekle uğraşmayayım. Nedir filtre çapı bu aletin?

Tarih: 21 Eylül 2005, 10:37 - İp: yok
puma
puma (üye)
İçel / Amatör

yaw önce hayırlı olsun yazacaktım ama birden 58 mm yazdım sonrada enter

sevgili alobar makinan hayırlı olsun ben hala benim H1 i tanıma safhasındayım. ( 2 hafta oldu nerdeyse hala vakit bulamıyorum uzun uzun inceleyecek) bende cok gittim geldim H1 ve S2 arasında. ama sunu söylemeliyim ben cok begendim makinayı. daha dogrusu her ikiside güzel aletler, ikiside alanların beklentilerini karsılar.

pil konusuna gelince ben 4 lü takım duracell 2300 mh pil kullanıyorum, 2 pil 1 gün haydi haydi yetiyor, tabi 2 tanede yedege alıp öyle gezmekte fayda var.

bu arada makinanda türkce kullanım kılavuzu cıktımı?

bu konuyla ilgili bir baslık acmıstım, eger sendede cıkmadıysa zyılmaz arkadasımız bir link verdi türkce kullanım kılavuzunun bir kısmını pdf olarak bizlerle paylastı mizak 17 ve zyılmaza tekrar tesekkürler ama devamını bekliyoruz sayın zyılmaz, hala 35 nci sayfadayız

cektigin resimleri bizimle paylasırsan seviniriz ben hala yollayamadım ama

makinan tekrar hayırlı olsun, güle güle kullan..

Tarih: 21 Eylül 2005, 16:48 - İp: yok
alobar
alobar (üye)
Antalya / Amatör

Teşekkürler Puma. Türkçe kullanma kılavuzu çıktı makineden.Ben zaten bayiden aldım. Sony Türkiye tarafından ithal edilmeyen makinelerde türkçe kılavuz çıkmıyor. Bunlar garanti kapsamına da girmiyor burada. Garanti süreci nasıl işliyor o tartışılır tabi. Makine gayet kullanışlı. Aslında kılavuza da pek ihtiyaç duymadım. Menüler falan kolay. Soruyu sorduktan sonra 58 mm olduğunu öğrendim bende. Fakat hiçbir sitede (Türkiyede) H1 için üretilen geniş açı ve tele konverterleri bulamadım. siz böyle bir araştırma yaptınız mı? Filtre olayını zaten başka türlü çözacez. Gidip te sony'nin kazık filtrelerini alacak değilim. Ben makineyle gelen piler dışında 2 adet daha Ni-metal Hi pil aldım. Herhalde beni idare eder. Resimleri de artık post edebilirim. Nasılsa tarama derdim yok . Aslında makineyi aldıktan sonra elimdeki analog Pentax'ı satmaya bile karar verdim.. Bakalım kıyabilecekmiyim.

Tarih: 21 Eylül 2005, 16:58 - İp: yok