kakoy
kakoy (üye)
İstanbul / Meraklı

Sony Alfa Mı Olympus E-500 Mü?

Öncelikle herkese merhabalar diliyorum.Ben Dslr bir makina almak istiyorum ama Olympus E-500 ile Sony alfa 100 arasında kaldım hangisini almamı tavsiye edersiniz şimdiden teşekkürler.

Tarih: 6 Eylül 2006, 14:48 - İp: 85.***.**9.29
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

sony alfa 100 alırsan lens hususunda daha cokalternatifin olur. bu da oonemli bir sey. birde cok onemli bir durum var. olymous e-500 kit 700 euro ya satılıyordu 4-5 ay evvel. 1600 YTL fiyat almıstım eminonunde orjinal kutusu ile set seklinde..o gun basiretimiz baglandi sorduk birilerine dediler "almayın onun yerine eos 350 d alın daha iyi" almadık. gecen ay sordum yalcinlar ayni seti 2200 YTL civarında bir fiyata satıyor. fiyatı sony ile aynı olmus. eminonunde de goremedim. sony alfa 100 bu fiyatlara satilmasaydi, olypus cok cazipti.ne olduysa bir anda fiyatı nikon ve canon a esit hale geldi. bende olympus un cok iyi bir makine oldugunu dusunuyorum...ama Turkiye kosullarında fiyatının diger makinelere esit olması, 4/3 sistemi ile objektif kullandigi icin 2. el lens seceneginin pek zengin olmaması ve 1. el sıfır lenslerin de pahalı olması dezavantaj. sony alfa 100 o yuzden cazip. bu işi profesyonel anlamda yapıp bu işden para kazanacaksan d 200 alırsın. ama burda sorun alfa 100- olympus sa, yukarıdaki nedenlerden dolayı SONY ALFA 100 alsan daha iyi olur. saygılar...

Tarih: 8 Eylül 2006, 09:06 - İp: 85.***.**9.128