arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

Son Karar, Sony R1 - Fuji S9500

merhaba..artık eleye eleye son aşamaya geldim , bu iki makinadan birini alıcam artık kesin, benim için en önemli olan şey geniş açı ve görüntü kalitesi ama illaki tele ile bişiler çekmek istiyipte çekemicem gibime geliyo 24-120mm ile , digital zoom nekadar işe yarar acaba r1 ile s9500 fotoğraf kaliteleri arasında dağlar kadar fark varmı? yoksa bi amatör için kabul edilebilicek bi fark mı var? bide r1 de macro mesafesi 35cm s9500de bu 1 yada 2cm di yanlış hatırlamıyosam, gece çekimlerinde hangisi daha iyidir acaba onu hiç bilmiyorum.. benim icin gece cekimleride onemli
aralarında 500ytl kadar bi fark var aydınlardan peşin fiyatına 12ay taksitle alıcağım için pek sorun diil benim için aradaki fiyat farkı
siz benim yerimde olsanız hangi makinayı alırdınız? ve iki makineden birini kullanan varsa yada daha once test etmiş olan biriki bişi yazarsa çok sevinirim şimdiden herkese teşekkürler

Tarih: 3 Mart 2006, 18:07 - İp: yok
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Taksit denildimi vade farkından dolayı fiyat artıyor.Ben peşin olarak 1gb. memory ile toplam 1650 ytl ye aldım.Daha doğrusu kapora verdim pazartesi alıyorum.Deri çantası hediye olarak.
Not.msx1gs 1gb. memory stick in bayide satış fiyatı 130 ytl idi.

Tarih: 3 Mart 2006, 23:29 - İp: 85.***.**2.29
as
as (Üye)

Bu arada fuji ile arasında memory i düşersen fiyat farkı 250-300 ytl arasında.Örnek yalçınlarda s9500 1300.ytl.fark 250 ytl.Bilgin olsun diye söylüyorum.

Tarih: 3 Mart 2006, 23:33 - İp: 85.***.**2.29
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

as çok güzel açıklamışsın konuyu.Söylemlerini tamamiyle katılıyorum.Param olsa bende R1 alırdım.Süper bir alet.Güle güle iyi günlerde kullanmanı diliyorum.Arda.ates arkadaşım da beklesin sitede senin yayınlayacağın fotoğrafları.Bilmeyenin elinde güzel sonuçlar vereceğini tahmin ettiğim makine,bilenin elinde doğru ayarlarla neler yapmaz...

Tarih: 4 Mart 2006, 00:51 - İp: 85.***.**4.102
as
as (Üye)

Osmanlı iyi dileklerin için teşekkür ederim.R1 benim Canon EOS630,KonicaMinolta Z3 ten sonra aldığım 3.fotoğraf makinası.Bir arkadaşımdan da bir süreliğine aldığım Nikon D70S i test için kullandım.Kullanım ve çekilen fotoğraf kalitelerini inceleme fırsatım olduğu için bilgim kadarı ile görüşlerimi aktarmaya çalışıyorum.Umarım yardımcı oluyorumdur.

Tarih: 4 Mart 2006, 01:09 - İp: 85.***.**2.29
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Kesinlikle.Bu sitede gördüğüm kadarıyla yazılarındaki üslup,herkese örnek nitelikte.İnşallah bende dahil tüm üyeler,senin gibi seviyeli ve diğerlerine yardıma koşan tavırlar içinde oluruz.Haddim olmayarak bu tavrını hep sürdürmeni diliyorum.

Tarih: 4 Mart 2006, 01:31 - İp: 85.***.**4.102
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

arda lütfen r1 e hakaret sayıyorum bunları s9500 ıle r1 karsılastırma...hiç düşünme farklarını as gayet güzel saymış az da sölemiş bence r1

Tarih: 4 Mart 2006, 11:37 - İp: 81.***.**3.1
ahmeterhan
ahmeterhan (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Merhaba Arda
2.5 aydır bende R1 kullanıyorum harika bir makine amatör olmama rağmen çok iyi neticeler alıyorum, galeride çektiğim bir gece çekimi fotoğraf var bir bak istersen. R1 de hayırlısın olsun güle güle kullan

Tarih: 5 Mart 2006, 09:57 - İp: 212.***.**0.79
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Bazı sitelerde kullanan arkadaşlar şektiği s9500 fotolarını göstermiş.Pek bir şey anlamadım.Yani o canlılık yok.Gece çekimi yapmayı düşünmüyorsan mutlaka fz30 a bir bak derim.Geniş açılı almalıyım diyorsanda,sonradan geniş açı aparatını da alırsın.Mükemmel olur derim.Bu sitedeki galeiden fz 30 diye aratırsan muhteşem yaratığı orada da görüp bağlanabilirsin.R1 i mükemmel diye tanımlarım ve SLR aletleri saymadığımız zaman 1 numaraya koyarım(Gerçi bazılarıyla rekabet etmeye bile tenezzül etmez).R1 i saymazsak fz 30 renklerdeki doygunluğu ile göz okşuyor.Bir bak derim galeriye...

Tarih: 5 Mart 2006, 11:59 - İp: 85.***.**8.97
arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

r1 den bukadar memnun kişiyi gormek hoşuma gitti, 24-120mm aslında tam istediğim gibi, artık zamanım olduğunda gidip aydınlardan almayı düşünüyorum, yanında negibi aksesuarlar tavsiye edersiniz? close-up lens alıcam sanırım büyük ihtimalle, tabi 1gb bi hafıza kartı onlar dışında neler tavsiye edersiniz acaba?

Tarih: 5 Mart 2006, 16:08 - İp: 85.***.**1.27
as
as (Üye)

Arda close-up lens ten başka lens şimdilik alma.Belki iyi bir taşıma çantası olabilir,çünkü kendi orijinal kabının kullanımı pek rahat değil.Tele lense ihtiyacın olmaz diye düşünüyorum sebebi ise bu sitede hiç kimsenin bahsetmediği yada olduğunu bilmediği R1 in extra bir özelliği.Daha sonra sana bunu izah ederim.

Tarih: 5 Mart 2006, 18:05 - İp: 85.***.**6.52