ossser
ossser (üye)
Malatya / Amatör

Slr Lıke Makine Almak İstiyorum..

SLR-LIKE MAKİNE ALMAK İSTİYORUM.
AMA BİR TÜRLÜ KARAR VEREMEDİM.
PİYASAYI ARAŞTIRDIM.

Fuji Finepix S-5600
FujiFilm Finepix S S7000
Sony DSC-H2
Panasonic DMC-FZ-7
Kodak EasyShare Z 740
Kodak P850
Konica Minolta Dimage Z6
CANON POWERSHOT S2 IS

MAKİNELER ARASINDA BİR TÜRLÜ KARAR VEREMİYORUM.
HER BİRİNİN KENDİNE GÖRE ÜSTÜNLÜKLERİ VAR. VE koysepete.com DA FİYATLAR DİĞERLERİNE GÖRE BAYAĞI CAZİP GELDİ.
YARDIM VE TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM.

Tarih: 5 Haziran 2006, 00:49 - İp: 88.***.**3.222
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Panasonic fz 30 al ...alabileceğin en iyi makine o segmentte

Tarih: 5 Haziran 2006, 00:57 - İp: 85.***.**4.172
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Burkay ın dediğine katılıyorum ben biraz da FZ30 u araştır derim.Listende olmadığına göre onu herhalde araştırmadın.

Tarih: 5 Haziran 2006, 03:04 - İp: 81.***.**8.248
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

FZ 30 diğer modellere nazaran biraz daha tuzludur.Paran varsa al derim.Listede adı geçen makinalardan S7000 teknoloji itibariyle eski bir modeldir.Sony H2 söylenenlere göre FZ 7 den üstünmüş.Kodak için P880 modelini öneriyorum.Optik zoom dışında her konuda P850 modelini geride bırakmaktadır.
S5600 de iyi fotoğraf kalitesi sunmakta gördüğüm kadarıyla.
Canon S2 için kimisi çok iyi kimisi çok kötü yorumda bulunmakta.Kararı vermek için galeride S2 ile çekilmiş fotoğrafları aratırsan(bunların yarısı pazarbey'in fotoğrafları ),kafanda az çok fikir oluşacaktır.S2 fiyat-performans değerlendirmesinde pahalı kalmakta.Bu modelin yenisi S3'e de bakmanda fayda var.
Konica-Minolta hakkında yorum yapamayacağım.Bu model ile ilgili tek bildiğim tasarımının hoş gözükmediğidir(tabi bu benim fikrim).

Tarih: 5 Haziran 2006, 12:14 - İp: 85.***.**4.124
nurrr
nurrr (üye)
Bursa / Reklam Fotoğrafçısı

seçmiş olduğun modeller güzel modeller aralarında üç aşağı beş yukarı aynı özellikler var senin aradığın özellikler ne ona göre eleme yapabilirsin misal makro fotoğraftan hoşlanırmısın zoom objektik senin için olmazsa olmaz mı? bunlardan yola çıkarsan daha iyi olur aradığın özellikleri yazarsan daha iyi yardımcı oluruz kolay gelsin

Tarih: 5 Haziran 2006, 13:49 - İp: 88.***.**9.160
ossser
ossser (üye)
Malatya / Amatör

alacağım makinayla macro çekim yapabilmek istiyorum.
aynı zmanda hareketli çekim, gece fotoğrafları, manzara vb.
yani en ezından beni üç sene edare etsin istiyorum
aslında makina var ama yeni şeyler öğrenip kendimi geliştirdikçe yetmediğini fark ettim. şu an casıo ex z120.
ya tam anlamıyla kullanamıyorum ya da makina gerçekten ihityacıma cevap vermiyo.
teşekkürler hepinize.
yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Tarih: 5 Haziran 2006, 19:11 - İp: 88.***.**3.222
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba ben derim çok fazla modele dağılma bu kadar modelin arasından seçim yapman zaten zor ama illaki değerlendirme yapıcam diyosan sana bu makineleri rahatlıkla tes edebileceğin bi teknoloji markete gitmeni öneririm.Bu modellerin içinden eger s2 yi uygun fiyata bulabilirsen kaçırma derim çünkü s3 çıktı ve o modelin üretimi durdu fiyatıda aşağı çekilldi sanırım hepsinin birbirinden üstün özellikleri var bu modelde hiçbirinde olmayan bi özellik var u.s.m ve optik zoomu yüksek bi makine için en önemli özelliklerden birisi
teşekkürler

Tarih: 5 Haziran 2006, 19:22 - İp: 88.***.**0.8
ossser
ossser (üye)
Malatya / Amatör

mesela s2 ve s3 te makro odak uzaklığı 0-sonsuz iken panasonic'te 5 cm.
bu bir tercih sebebi olabilir mi

Tarih: 5 Haziran 2006, 23:44 - İp: 88.***.**3.196
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Pek değil.Bende önceleri cm olarak macro mesafelerini karşılaştırırdım.Ancak R1 test'in inceleyicisi olan sevgili As bana herşeyin reel mesafe ile alakalı olmadığını gösterdi.Mesela Sony R1'in macro mesafesi yanlış hatırlamıyorsam 25-30cm kadar.Fotoğraflara smart(akıllı) zoom yaparak ve 10MP de çekim yaparak yaklaşıldığında oldukça detaylı makro fotoğraflar elde etmen mümkün.Bu bahsetmiş olduğum 249-250 sayfalık incelemeye bir göz atarsan sana çok faydası olacağını göreceksin.

Tarih: 6 Haziran 2006, 00:34 - İp: 85.***.**7.183
legionella
legionella (üye)
Malatya / Amatör

Hocam fotoğrafçılığa yeni başlamışsınız. Bence fotoğraf makinalarını iyice tanıdıktan sonra karar verin. Öncelikle elinizdeki makinayı tanımakla başlamalısınız.

Casio ex z120 benim araştırdığım kadarıyla 1/1,8 inç sensöre sahip ve manuel kontrolleri olan bir makina. SLR like modellerde ise sensör boyutu genellikle 1/2,5 (FZ30'da 1/1,8). Yani elinizdeki makina ile daha iyi çekim yapma imkanınız var. Sonra hayal kırıklığına uğramamak için bunları hesaba katmalısınız.

SLR like modellerin fazlası mega optik zoom yapabilmesi. Bir de görünüşleri profesyonel duruyor. Eğer ki mega optik zoom sizin için çok önemliyse lafım yok, Panasonic FZ7'yi, Sony H1'i önerebilirim.

Yok eğer doğa-manzara veya gece çekimi yapmaya meraklıysanız bence pozisyonunuzu hiç bozmayın, dünyanın parasını bu cihazlara yatırmayın, elinizdeki makinayla alasını çekersiniz.

Düşündüğüm gibi, fotoğraf kalitesine önem veriyorsanız, Casio ile bu işi kaparsınız, daha sonra tatmin etmezse artık SLR alırsınız. Bir Panasonic FZ20 sahibi olarak bunları açıklamak istedim...

Tarih: 6 Haziran 2006, 01:03 - İp: 81.***.**7.53
martinik
martinik (üye)
Ankara / Meraklı

0 cm de ışıksız kalan neyin macrosunu alacaksın...
Bilmem espriyi anlatabildim mi ...
Neden sence kimse SONY h serisinden bahsetmiyor

Tarih: 6 Haziran 2006, 01:10 - İp: 85.***.**5.230