dogubar
dogubar (üye)
Çanakkale / Amatör

S2 H1 H2 Hangisi

selamlar
s2 h1 ve h2 arasında inceleme yapmaya çalışıyorum
çeşitli yerlerde baktığım örnek fotolarda bazılarında
s2 çok iyi bazılarında h1çok iyi.
birde h2 üst model olmasına rağmen h1 in fiyatı daha yüksek galiba h1 daha mı iyi lütfen yorum
teşekkürler

Tarih: 30 Nisan 2006, 22:55 - İp: 85.***.**8.197
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Bana kalırsa h2 İLE h1 arasında pek fark yok.Ben görünüm itibariyle H1'i biraz daha tutmuştum.S2 yi geçiyorum,onun yerine çok bir fark olmasada siyah gövdenin cazibesi adına Canon S3 tercihimdir diyorum.Ancak piyasaya çıkış fiyatı,S2 den pahalı olur kanaatindeyim.

Tarih: 30 Nisan 2006, 23:19 - İp: 85.***.**1.130
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

S3 Aydınlar fotoda satışa çıktı arkadaşlar... fiyatı 1080 lira... bir arkadaş konu açmıştı...

Tarih: 30 Nisan 2006, 23:27 - İp: 85.***.**4.43
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Ben dedim size.Canon beni yine şaşırtmadı ve pfiyat politikasının türkiyedeki diğer markalara göre pahalı olduğunun altını bir kez daha çizdi.Yoksa S3'ün ederi 1080ytl mi?Bu sitede S9500 ün 1300 ytl ve R1'in 1600 ytl fiyatının çok olduğu tartışılıyorken,bu kompakt ve hala nedendir bilinmez küçücük(1/2.5inch) sensörlü canon'un bu denli pahalıya satılmasını anlayabilmiş değilim.Bu yüzden S3 ün bu yıl böyle giderse pek,yüksek satış rakamlarına ulaşacağını sanmıyorum.Dikkat ederseniz artık insanlar neyin ne olduğunu öğrenmeye başladılar.Eskiden Canon yada Nikon markaları iyidir gerisini at gitsin felsefesi vardı.
Ancak son yıllarda insanlar alacakları ürünü iyice araştırmaya,bilmesi gerekilen özellikleri bilmek için okumaya ve en önemlisi çevresindekilere sormaya başladı.

Tarih: 30 Nisan 2006, 23:40 - İp: 85.***.**1.130
pino_ccio
pino_ccio (üye)
İzmir / Meraklı

Osmanlı kardeş bunun nedeni bizler gibi internetten geçiyor.
Yani dürüst yaklaşımlı bilgi ve denyim paylaşımı. Hangi fot.Mk. satan bir tüccar günlerce haftalarca makinalar hakkında bilgi anlatır hemde gece saatlerindeki duygusal yoğunlaşmalar esnasında...

Tarih: 1 Mayıs 2006, 00:23 - İp: 85.***.**5.99
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

H1-H2-s2-s3..
birbirlerinden öyle aman aman farklılıkları olmayan makinalar... makinaları eline al deneme çekimleri yap içine hangisi ısınırsa onu al...
s3 ün rengi insanı cezbetmiyor değil..
H2-H1 meselesine gelince..
H1 in LCD ekranı daha büyük ve kaliteli..
buna karşılık H2 de zeiss objektif kullanılmış, 6 mp , H2 daha hafif ve flash mesafesi daha yüksek..
bence yeni modeller olan s3 ve h2 arasında dur

Tarih: 1 Mayıs 2006, 09:14 - İp: 84.***.**0.227
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

O makinalara o kadar para vereceğime, ben olsam yurtdışından yarı fiyatına Nikon D50 veya DSLR-like bir makina getirtirdim. dslr-like'tan kastım: S9500,FZ-30 ve Sony R1. Türkiye'den almak zorunda olsam, yine de dslr-like derim.

Tarih: 1 Mayıs 2006, 12:13 - İp: 85.***.**6.227
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Ben bundan sonra makina alırsam ya R1'i yada DSLR tarzında Nikon D50-Canon Eos 20D-Olympus E500 ya da Sony'nin yeni DSLR sınıfında çıkartacağı modeli alırdım.Hemde yurt dışı fiyatı ile...

Tarih: 1 Mayıs 2006, 13:49 - İp: 85.***.**0.45
emre_gugen
emre_gugen (üye)
Balıkesir / Amatör

Şöyle diyebilirim ki Canon Sony'den çok daha iyi, bir defa işi bu, Sony'nin her yerde parmağı var. Eğer ingilizce biliyorsanız www.amazon.com'daki müşteri yorumlarını okuyun derim, S2 ve H1'i karşılaştırmışlar ve hepsinde S2 üstün.. ben de o yorumlara güvenerek bir S2 aldım ve hiç de pişman değilim.

Tarih: 9 Mayıs 2006, 12:02 - İp: 85.***.**6.140
dogubar
dogubar (üye)
Çanakkale / Amatör

herkesin ilgisine çok teşekkürler
gerçekten karar vermek çok zor
şu ana kadar incelediğim fotoğraflar arasından kompozisyon
olarak çok güzel olanlar var ama netlik açısından tam olarak beğendiğim bir makine bulamadım henüz.
daha iyi fotoğraflar için dslr almak gerekiyor herhalde.
ama ilk olarak dslr almak da amatör bir fotoğraf meraklısı için fazla lüks ve emeklemeden yürümeyi istemek gibi oluyor sanırım.Kısa zamanda pek çok şey öğrendim bilgi paylaştıkça güzelleşiyor.

Tarih: 11 Mayıs 2006, 00:19 - İp: 85.***.**8.151
magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

almanyada sony h1 sony h2 den daha pahalı
eski bir model olmasına rağmen daha pahalı anlayabilmiş değilim,

Tarih: 11 Mayıs 2006, 10:41 - İp: 85.***.**6.36
  • 1