mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

R1 Dışında En İyisi...

Arkadaşlar DSlr makinelerin fiyatları ortada... R1'inde onlardan aşağı kalır yanı yok... Şimdi soruyorum size R1 dışında en iyi DSlr like makine hangisi... Sizce... Ben karar veremedim... Daha doğrusu R1den sonrasını bulamadım, yok... Belki gözden kaçırmışımdır... Önceden S9500 hoşuma giderdi ama R1 onu karanlığa gömdü... Ben napcam yaaa

Tarih: 14 Nisan 2006, 21:13 - İp: yok
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

cevabı olmayan bir soru bu...

Tarih: 14 Nisan 2006, 21:25 - İp: 88.***.**8.67
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

kafan hiic çorba olmasın arkadasım. digital teknoloji ciktigindan beri temel fotograf ilkeleri unutuldu. mercegin onemi, makineyi uretn makinenin geçmişi, makinelerin teknik özellikleri ve de en önemlisi fotograf çekme maksadı. turistik gezilerde kompak kucuk makşneler , trekking gibi gezilerde uzun pil ömürlü ve zoomu olan makineler, iç mekanda digital slr makineler , ve 35 mm makineler( su 30-40 bin euro olanlar) amacını belirledikten sonra amacına uyan istedigin makineyi seçebilirsin. neyle çektiginden cok nasıl çektigin de öenmli. markalar belli basli nedir mesela.... kodak , canon , sony , nikon , olympus , practica , fuji , samsung , sanyo. Bu en son yazdigim makne daha digitaller ilk ciktiginda 1,15 piksel cozunurluklu bir alet cikartmisti piyasaya o zaman hic bir yerde yok tam 1000 $ vermisti eski firmam. sanyo sagda solda gorur herkes ama nasıl ceker kimse bilmez...mesela muhtesem bi objektifi vardır. cok naturel kareler cekersin. amacınbuysa. lensi iyi bir digital makine , lensi cam olan bir mamkine birde hazir cekimmodları zengise birde manuel mudahaleye izin veriyosa bence alınabilir. buna zoom buna aksesuar coklugu ve ödeme kolaylıgıda ekleyebilirisn bu tip modeller var. kuzuk makinede favorim sony. adamları bu isi gercekten cok iyi yapıyolar. zoomlu makinede sony h1 cok ovuyolar.. vardır bi bildikleri ama kodak 7 740 ,z650 , maikeneleri olabilir. 1200 ytl lik fiyatı ile fuji 9500 de olabilecek bir makine. parasal olarak dusundugunde digital slr ler pahalı gibi gozuksede ileriye donuk profesyonel dusunuyosan kompaklrın hic birisi r1 de dahil seni kesmez.. dedigim gibi amacını iyi belirlemen lazım..... iyi bir fotograf digitsalde olsa yürekle çekiliyo tabe bide şans için hangi makineiy çekerse yukarıdaki onu al bence ha bu arada d 50 yi 1200-1300 ytl ye satıyolar baslangıc seviyesi slr yarı profestyonel amator tavsiye ederim. somnucda slr makine yani....

Tarih: 14 Nisan 2006, 21:45 - İp: 85.***.**2.252
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

şimdi bidakka k.etkisi.. D50 benim şuan en çok almak istediğim makine... Ama 1550 altında hiçbir sitede yok... Bu bahsettiğin garantisiz olmalı... Zaten bu garanti sorunuda başlı başına bi sorun... istediğin makineyi ya garantisiz alcan yada istemediğini garantili... Buna bi karar versem... Ayrıca şu 1200-1300 liraya D50 olayı nedir???

Tarih: 14 Nisan 2006, 22:14 - İp: 85.***.**6.188
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Mehmet çok dert ettin bu garanti olayını D50'nin DoğuBank fiyatı 700$ civarı değermi garanti için 2 katı para vermeye...

Tarih: 14 Nisan 2006, 22:56 - İp: 85.***.**7.183
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

700 dolar 950 ytl 950 milyon ne diyon sen muratsen... dalgamı geçiyon allasen... Kit fiyat dimi bu... 18-55 lens + body... Yok artık... 1500 liralık makine 950 lira... ciddisin dimi şaka diil... Bide bu doğu bank neden bu kadar ucuz... Tamam garantisiz ama bi garanti bu kadarmı fiyat düşürür...

#mehmetklyr' tarafyndan 14.04.2006 23:09:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Nisan 2006, 23:04 - İp: 85.***.**6.188
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

şaşırma Mehmet Reel fiyatlar bunlar! Devlet-Distüribütör el ele vatandaşı kazığa oturtmak peşinde! sırf buna inat garantili mal almıcam yerin dibine batsın garantileri... bozulursa alırım yenisini (daha hiç bozulanda olmadı)

Tarih: 14 Nisan 2006, 23:25 - İp: 85.***.**7.183
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

tamam vatandaşı kazığa oturtmaya çalıştıklarını bende biliyorumda bu doğubannka nerden geliyo bu aletler... Bunu bi öğrenebilsem rahatlıcam ama bilen yok galiba...

Tarih: 15 Nisan 2006, 00:33 - İp: 85.***.**5.241
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Dostum çoğunlukla Dubai üzerinden geliyor. işin ilginci Erkayalar iyice "made in China" ya sardırmışken buradakiler japan üretimi

Tarih: 15 Nisan 2006, 00:35 - İp: 85.***.**7.183
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

nasıl yani... Makinenin üstünde "made in japan" mı yazıyor ve orjinal bir etiketmi...

Tarih: 15 Nisan 2006, 00:42 - İp: 85.***.**5.241
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Vallahi 1000ytl ye kit lens D50 ve hafıza kartı ile alınabiliyor.Mehmet kaçırma bu fırsatı.Sonra yanlış seçim yapıp ağlama.

Tarih: 15 Nisan 2006, 00:52 - İp: 85.***.**9.12