holydiver7
holydiver7 (üye)
Bursa / Amatör

Pentaxcı Olmak İstiyorum Yardım

merhabalar... uzun zamnadır araştırıyorum k10d ile k100d super veya nikon d40-x arasında kaldım...

sizce k10d ile k100d super arasında 300-400 ytl farka değermi?k10d için forumlarda çok iyi bir makina deniyor.başlangıç seviyesinde biri olan benim için k10d uygunmudur yoksa k100d supermi daha uygun?

aynı şekilde niokn d40 ile d40x arasındaki fiyat farkınada değermi?

ayrıca son zamnalarda k10d almış arkadaşlar var ise fiyat olarak en uygun ne kadar? alışveriş sitelerinde 0 olarak 1100 ile 1700 ytl arasında değişiyor...bu kadar fark olurmu?

Tarih: 9 Nisan 2008, 21:18 - İp: 85.***.**9.52
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ben bir celişki goremiyorum.
d300 almak istemesi k10d onermesine engel degildki..yada d40 almak istemesi...
---------------
eger canbasri d300 degilde d200,yada 40d degilde 30d almak istiyorum dese bu bir celişki olurdu ama
d300 d200 den cok ote bir makine..
(k10d de d200 den.)
ayrıca pentaxcı olmak istiyorum 1100-1700 lira arası uygunmu dıye soran birine 3000 lira govde fiyatıı olan bir makine onermek sadece salaksak mantıklı gelir diye dusunuyorum..

pentaxın lens cesitliligi sorunu yasadıgına bende katılıyorum..
sonynın yaptıgı atagı yapamadı malesef ve bu l serisi lenslerde oyle heryerde bulunamıyor bildigim kadarıyla..
ama amator bir kullanıcıyı cokda tatmin edecek lensleri var..
70-300 apo lensde fiyat performans acısından basarılı bir lenstir..
hala daha FİYAT/PERFORMANS denen seyı cozememiş olmana sasırıyorum acıkcası..

Tarih: 10 Nisan 2008, 01:45 - İp: 78.***.**9.212
holydiver7
holydiver7 (üye)
Bursa / Amatör

yorum yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum..
sonuçta ben amatörüm.hatta şu an amatör adayıyım bile diyebiliriz.benim için k10d gibi bir makinayı elimde tutmak bile çok önemli bişeydir diye düşünüyorum.
aslında ben k100d super düşünüyordum ama biraz daha verip neden k10d almayayım.arkadaşında dediği gibi ilerde alacğım işimi görecek bir lens bana yeterde artar.
k20d önermiş arkadaş ama fiyatının ne olduğunu acaba biliyormu?
canon s5 gibi bir makinanın normal piyasada 500 eroya satıldığı bir ülkede k10dye 1200-1300 YTLye sahip olmak daha akılcılık olur. bayadır araştırıyordum sanırım k10d de karar kıldım sizinde yazdıklarınızdan sonra.olmadı en kötü itimalle k100d super.

Tarih: 10 Nisan 2008, 09:52 - İp: 78.***.**8.59
el-cezeri
el-cezeri (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 10 Nisan 2008, 10:42 - İp: 78.***.**2.252
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

k100d super kullanmış biri olarak
kesinlikle K10D almanızı tavsiye ederim.

Tarih: 10 Nisan 2008, 11:15 - İp: 88.***.**2.23
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

canbasri her markanın çok ama çok iyi lensleri var...

Pentax örneği vermişsin ama...bende tam tersi sırf Zeiss kullanmak için acaba sony'e mi gerçsem diyorum arada

Tarih: 10 Nisan 2008, 11:32 - İp: 88.***.**9.44
darkrain
darkrain (üye)
İstanbul / Amatör

bende yaklasık 3 aydr-ır forumları okuyorum.k10 alcam galiba.bgn hayyamdaydım.k10 ile k100ü elinize alınca k100 cok küçük aıyor.ayrıca k10 nun vizörü k100 den cok farklı daha büyük.ardaa baya fark var bir kac foto cekince anlarsınız

Tarih: 10 Nisan 2008, 19:03 - İp: 85.***.**1.232
holydiver7
holydiver7 (üye)
Bursa / Amatör

darkrain bende alıcam ancak bugün bir arkadaş hayyama gitti sadece biryerde pentax vardı diyor ben anlayamadım.arkadaşmı yalan mı sölüyor gezmek zormu geldi acaba..
ne kadar fiyat aldınız iki makina için?

Tarih: 10 Nisan 2008, 20:16 - İp: 85.***.**4.164
canbasri
canbasri (üye)
Çanakkale / Meraklı

Dunesea dediğin gibi olağanüstü lensler var ama bu makaledede belirtildiği gibi paranın satın alabileceği en iyi af lenslerde pentax,zenit ve voightlander demiş....Gerçi zeisin modellerini bi satırda verip bunlar babalar vs diye anlatmış..Gerçi her inceleme her yorum kişiye göre değişir ama yurdum yaygaracı insanı için bi kelime yazı yeter yüceltmeye yada yerin dibine sokmaya...Ben limitedlere özellikle 31 ve 77 mm olana hasta oldum mutlaka edineceğim 1-2 aya kadar...Ayrıca pentax kullananlar en az bir adet limitied kullanmadan başka makineye atlamayın derim...(Acaba takıntımı yaptım ben bu 31mm yi?)

Tarih: 11 Nisan 2008, 00:24 - İp: 88.***.**0.161
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

zenitin af lensimi var

Tarih: 11 Nisan 2008, 00:26 - İp: 78.***.**4.43
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

pentax topiğinde son fotolara bakmanızı tavsiye ederim..(benimkiler hariç ) zeiss,voightlander ve 31 mm pentax ile çekilmiş nefis fotoları mutlaka görmelisiniz..
özellikle Vl 125 [>:D ]

Tarih: 11 Nisan 2008, 00:27 - İp: 85.***.**2.35