k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

Olumpus Double Kit D-500 -sony R1

arkadaslar,

birisi slr like ama cok iyi, diger direkt slr hemde 2 lesn ile birlikte veriliyo lenslerden bir tanesi 2,8 diaframlı... simdi olympus set halinde orjinal kutuus içeirsinde dogu bank civarında veya hayyam da 1600 ytl pesin paraya satulıyo r1 ise en son dusmediyse 1700 ytl yani hemen hemen aynı fiyata satılıyo... ilgilenen arkadalsaırn yorumlarını bekliyorum hep birlikte bir masaya yatıralım..simdiden tesekkurler deger li yorumlarınız ve bilgiler icin....

Tarih: 20 Nisan 2006, 00:13 - İp: yok
mea
mea (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

dogubank da 1000$ a r-1 var garantili
daha fazla bence para verilmez. bu türlü yarı prof. makinelerin fiyatları gün geçtikçe düşüyor. satın alacaksanız e-500 derim veya e-330

#mea' tarafyndan 05.05.2006 20:41:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Mayıs 2006, 20:41 - İp: 212.***.**4.147
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Sevgili mea burada tavsiye ettiğin bu olympus ları sanırım kullandın ve biliyorsun ki bilmeyenlere tavsiye ediyorsun.
Bu makinelerle çekmiş olduğun bir kaç fotoğrafı buraya bu makinaları tanıtım amaçlı yüklersen bizde sitedeki arkadaşları yanlış yönlerdirmeyiz.
Ben R1 i kullanıp test ettiğim için rahatlıkla önerebiliyorum.Umarım seninde tavsiye ettiğin bu makinaları kullanmışlığın vardır.
Aşağıdaki fotoğrafı amatör kullanıcı olarak Sony DSC-R1 ile ben çektim ve buraya yükledim,senden de ricam yukarıda tavsiye ettiğin Olympus larla çemiş olduğun bir kaç fotoğrafı buraya yüklemen.Böylece sayende daha sağlıklı bir karşılaştırma yapma imkanına kavuşuruz.

SONY DSC-R1
sRGB
Odak uz.14mm
F/8
1/500sn.
ISO-160

Tarih: 5 Mayıs 2006, 21:39 - İp: 85.***.**9.131
as
as (Üye)

Evet arkadaşlar maalesef Mea arkadaşımız burada tavsiye ettiği Olympus larla çektiği örnek fotoğrafları buraya yüklemedi.Ya bilerek yüklemedi yada tavsiye ettiği bu makinaları eline hiç almadı.Lütfen kullanıp tecrübe etmediğimiz makinaları ,internet sitelerindeki dış görünümlerine bakarak burada tavsiye edip insanları yanlış yönlerdirmiyelim.Hele girdiğimiz her topikte insanlara her seferinde başka bir makinayı bu makinaları kullanmadı isek hiç önermiyelim.

Mea arkadaşımızın yerine ben Sony DSC-R1 ile çektiğim başka bir fotoğrafı yükleyeyim bari.
Çekim değerleri.

Sony DSC-R1
sRGB
37mm.
F/6.3
1/800sn.
ISO-160

Tarih: 5 Mayıs 2006, 22:32 - İp: 85.***.**9.131
pino_ccio
pino_ccio (üye)
İzmir / Meraklı

HAklılık payın oldukça yüksek olabilir As.
Sanayi casusluğu veya başka bir deyişle Sanayi provokatörlüğü oldukça yaygınlaştı bu aralar bu tip zeminlerde...
Not: Diğer adını söylemiim. Anlayanlar zaten anlamış..

Tarih: 5 Mayıs 2006, 22:58 - İp: 88.***.**5.127
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Bunu bende hiç anlamıyorum. bide işin şöyle bir şekli var. üyenin biri bir tavsiye istiyor. "benim şöyle güzel bir makineye ihtiyacıma var nedir?" şeklinde birileri hemen SLR tavsiyesine başlıyor. SLR düşmanı olduğum falan yok hatta AS ile aynı şeyleri bekliyorum. ve bu beklentim gerçekleşince mutlaka bir de SLR sahibi olacağım. ama SLR den gerisi yalandır. sünnet düğünü bile SLR ile çekilmeli mantığını da pek anlayamıyorum.

Tarih: 5 Mayıs 2006, 23:04 - İp: 85.***.**0.123
as
as (Üye)

Pino farketti isen arkadaş girdiği her topik te başka bir makina öneriyor.
Arkadaş bunların hepsini ya kullandı da öneriyor,yada sını yazmıyacağım.
Bu arkadaşın çektiği fotoğrafları yüklediği galeriden izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Tarih: 5 Mayıs 2006, 23:08 - İp: 85.***.**9.131
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

katılıyorum aynen arkadaşlar.SLR iyi güzel hoş ançak lens için para ayırmayı da düşünmek gerek.olimpusta noiz de varmış.hem slr hem noiz sizce akıllıca bir seçimmi bu.üstüne üstlük daha sonra şu lenside alayım yok bunu alayım demeyen slr kullanıcısı yoktur.ya iyi bir slr+pahalı lensler alacaksınız yada R1. R1 alternatifleri onunla yarışamaz ancak kullanım amacınız da olmassa olmazlarınız varsa ozaman farklı modellere bakarsınız.

Tarih: 5 Mayıs 2006, 23:13 - İp: 85.***.**7.220
mea
mea (üye)

Tarih: 5 Mayıs 2006, 23:14 - İp: 212.***.**4.147
mea
mea (üye)

nikon 5700-8700 kullandım
şuan nikon s1 ve olympos e-300 kullanıyorum. burada boş yere laf ebeligi değil bilgi paylaşımı için yazıyorum. ikinciside yakın bir arkadaşımın fotograf dükkanı var 2. el bu türlü makineleri günü birlikte alıp kullanma şansım oluyor. bir dolu makineyide tavsiye etmiyorum

Tarih: 5 Mayıs 2006, 23:19 - İp: 212.***.**4.147
as
as (Üye)

Paylaşımın için teşekkürler Mea.

Tarih: 5 Mayıs 2006, 23:28 - İp: 85.***.**9.131