umutcanmaral
umutcanmaral (üye)
İzmir / Amatör

2. El Nikon 5100d 18-55 Vr Kit Almayı Düşünüyorum

Merhabalar arkadaşlar 2.el bir nikon 5100d 18-55 vr kit bir makine var 2015 te 1500 liraya alınmış sahibi bana fotoğraflarını yolladı makine 0 gibi 2 yada 3 kere kullandım zaten meraktan almıştım nakte ihtiyacım var o yüzden satıyorum dedi 1000 liraya satıcak bana bende almadan önce shutter değerine bakıp sonra alabileceğimi söyledim onuda kabul etti yarın almayı düşünüyorum sizinde dikkat etmem gerektiğini düşündüğünüz bir konu var mı muhakkak burada bilen birileri vardır diye sormak istedim herkese iyi günler

Tarih: 9 Haziran 2019, 16:15 - İp: 178.***.**4.94
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

İlk olarak, makine ve lensin ikinci el piyasasını araştırın(sahibinden.com kullanabiliriiniz mesela) Aynı temizlikte makine ve lesnler için ne kadar isteniyor size teklif edilen fiyatla karşılaştırn. Makine velensi elden almıyacaksanız, site aracılığı olmadan almayın bence.Sorun çıktığında karşınızda muhatap bulamazsınız soonra. Makine ve lens elinize geçtiğinde. Makine ve lensin kzometik sorunları(çizik kırık vb) var mı kontrol edin. Makine ve lasnte işlevsel sorunlar var mı (farklı odaklarda AF netliyor mu, ekran dzügün çalışıyor mu, çektiğiniz fotoğraflar karta kaydediyor mu vb) Çektiğiniz bir kaç fotoğrafı, mümkünse bilgisyarda, inceleyin sensörde, ölü piksel, toz vb var mı bakın. Makine ve leste back focus problemi olup olmadığını kontrol edin.Perde sayısının öğrenin çok abartılı olabiliyor bazı makinelerde çünkü. Bir de satan kişiyi tanımıyorsanız makinenin çalıntı olup olmadığını kotrol edebiliyorsanız edin. Bir ara bunu kontrol edebileceğimiz bir site mi ne vardı.Hayırlı olsun.

Tarih: 11 Haziran 2019, 20:15 - İp: 95.***.**3.229
  • 1