kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon D80 :ilk İzlenimlerim

Makinayı sadece body olarak aldım. Sonrasında ise 50 mm 1.8 objektif aldım. Hali hazırda bulunan 18-70 objektifle bir sure daha devam etmeyi dusunuyorum.

en cok hosuma gidenler.
1-Lcd buyuklugu ve lcd goruntu kalitesi
2-Kolay kullanım
3-Extra menuler
4- Garip gelecek ama ben bu sd kart olayını sevdim. ayrıca bazı durumlar için pratikliği var. Kucuk card reader larda alıp direk usb ye takarak zahmetsiz aktarım yapılabilir bize ait olmayan pc lerde daha cok onem kazanıyor
5-Yine retocuh menusunda fotograf boyutu değiştirme ve kırpma gibi işlevselillikler internetten foto transfr yapacaklar icin extra yazılıma gerek bırakmıyor. Bir cafeden aktarmak durumunda kaldıgınızda oldukca işlevsel
6- Bataryanın ne kadar kaldıgını yuzde hesabı olarak gorebilme.
7- Hızlı şarj. 2 saat 15 dakika sarj olma suresi ve 2700 adete kadar cekim ikmanı. Ben 700 den fazla cekemedim halen
8-Aydınlık ve geniş vizör
9-Yüksek iso başarısı
10- 10.2 mp goruntunun psde rahatca bozulmadan işlenmesi

#kontrast' tarafından 04.10.2006 11:16:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Eylül 2006, 15:09 - İp: 88.***.**5.123
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Abi harikasınız ya.Ömer ben senin kayseride oturduğunu bilmiyordum.Şaka falan yapıyorsunuz sandım.Şimdi senin avatarın altına bakınca gördüm kayseri yzısını.

Bende sizin yanınızda olamadığım için dert yanıyorum.

Abi senin lens neymiş öyle,bazuka gibi.

Lensin ağırlığı kaç gr olaki?

Lenslerin ele oturuşunu bilmem ama 30D'nin body'si beni kendisine hayran bıraktı.

Şimdi asıl rekabeti göreceğiz.Bakalım 30D mi D80'mi?

Bana kalırsa aradaki tek bezerlik ''D'' olacak gibi

Tarih: 15 Eylül 2006, 19:54 - İp: 85.***.**7.181
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

yettim gari kivanc..

kontrast, gule gule kullan d80'ini.. bence en iyisini sectin..
makineyi henuz kullanamiyor olman kotu ama..

peki kontrast neden carptigin agacin dalini gormedin? 100-400'u belki d80 ile kullanamazdin ama, iyisinden birkac objektifle degistirebilirdin..
omer, benle de bulus bir gun.. ama oyle izbe internet cafelerde falan degil.. kalabalik biryer olsun..

....

kontrast, neden d80 body ve pili ayri kutularda gonderiliyor, orasini anlayamadim..

bir de d200 ile karsilastirmasini yapabilir misin? gorunus olarak, eldeki hissi falan..

Tarih: 15 Eylül 2006, 20:10 - İp: 86.***.**0.120
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ayyyy ne çirkin şey o öyle.

Tarih: 15 Eylül 2006, 20:17 - İp: 85.***.**5.125
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

fotografdaki objektif mi pazarbey? 100-400 bayagi iyi gorunur ama..

Tarih: 15 Eylül 2006, 20:27 - İp: 86.***.**0.120
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

bekleriz kıvanc kayseriye adnan abide gelecegim bir ara diyordu ama imkan olmadı galiba atlayın gelin birlikte bu kontrasta makinenizi gostermeyin ama.. ne rekabeti abicim d80 de neymis oyuncak gibi birsey kucucuk..
ilker valla bende cok isterim birgun bulusmayı cok keyifli olur eminim
pazarbey abicim bencede cirkin, insan bi tras olur gelir gelen gecen herkes bize bakıyordu uzaktanuzaktan geciyorlardı.. ama pırlanta gibi bir kalbi var hırsızlık yapmayı bile beceremiyor [>:D

Tarih: 15 Eylül 2006, 20:43 - İp: 88.***.**1.87
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

ha buarada en onemli kısmı yazmayı unutmusum.. durust olmak gerekirse ben d80 in hatırına birseyler ısmarlar diye gittim bulusmaya zannedersem 2. sayfaya yazmıstıda ıslatırız diye.. neyse neticede avcumuzu yaladık abim hic o dallara basmadı..

Tarih: 15 Eylül 2006, 20:45 - İp: 88.***.**1.87
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

insan bir biraz ismarlar en azindan..

omer, valla neden olmasin, gun gelir bulusuruz bakarsin.. pazarbeyi hic bekleme ama, haftasonlari bile nobetci avukat olarak calisiyor, bir saniye bos vakti olmuyor.. (ama nedense oyuncak kamerasiyla yilan yiyen kurbagalari cekmeyi basarabiliyor.. )

Tarih: 15 Eylül 2006, 20:52 - İp: 86.***.**0.120
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

ilker ve kıvanc kontrasta sordugunuz soruyuda ben cevaplayım isterseniz sizin icin daha gercekci olur nede olsa makineleri duz tutan bir insanım.. D200 un body bambaska ama d80 de guzel olmus ben begendim malzeme kalitesini falan ama griple cok daha iyi olur diye dusunuyorum..

Tarih: 15 Eylül 2006, 20:58 - İp: 88.***.**1.87
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

peki omer, buyukluk olarak 5d ile 30d arasindaki fark gibi mi?

Tarih: 15 Eylül 2006, 21:06 - İp: 86.***.**0.120
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

evet aynen oyle ilker.. 350D ile d70 arasında birsey..

Tarih: 15 Eylül 2006, 21:10 - İp: 88.***.**1.87