kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon D80 :ilk İzlenimlerim

Makinayı sadece body olarak aldım. Sonrasında ise 50 mm 1.8 objektif aldım. Hali hazırda bulunan 18-70 objektifle bir sure daha devam etmeyi dusunuyorum.

en cok hosuma gidenler.
1-Lcd buyuklugu ve lcd goruntu kalitesi
2-Kolay kullanım
3-Extra menuler
4- Garip gelecek ama ben bu sd kart olayını sevdim. ayrıca bazı durumlar için pratikliği var. Kucuk card reader larda alıp direk usb ye takarak zahmetsiz aktarım yapılabilir bize ait olmayan pc lerde daha cok onem kazanıyor
5-Yine retocuh menusunda fotograf boyutu değiştirme ve kırpma gibi işlevselillikler internetten foto transfr yapacaklar icin extra yazılıma gerek bırakmıyor. Bir cafeden aktarmak durumunda kaldıgınızda oldukca işlevsel
6- Bataryanın ne kadar kaldıgını yuzde hesabı olarak gorebilme.
7- Hızlı şarj. 2 saat 15 dakika sarj olma suresi ve 2700 adete kadar cekim ikmanı. Ben 700 den fazla cekemedim halen
8-Aydınlık ve geniş vizör
9-Yüksek iso başarısı
10- 10.2 mp goruntunun psde rahatca bozulmadan işlenmesi

#kontrast' tarafından 04.10.2006 11:16:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Eylül 2006, 15:09 - İp: 88.***.**5.123
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

kontrast yakana karanfil tak geliyorum

#omergin' tarafyndan 15.09.2006 21:23:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Eylül 2006, 17:08 - İp: 88.***.**1.153
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

haklısın fotoman. Dslr satın alma topici aslında zararlı bir topic. İnsanları sadece bekletmeye odaklı Benim burda aktif olarak gordugum cogu kullancı henuz dslr alamadı yeni modellere odaklanmaktan

Temennin icin teşekkür ederim.

#kontrast' tarafyndan 15.09.2006 17:11:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Eylül 2006, 17:10 - İp: 85.***.**9.139
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

tamam ömergin..

arkadaşlar bu arada ilk defa sanaldan biriyle buluşucam. Bu ömergin d80 lafını duyunca hemen buluşalım dedi. Sizce gitsem mi? kafama vurup elimden d80'nimi alır mı?

Tarih: 15 Eylül 2006, 17:13 - İp: 85.***.**9.139
uturuclu
uturuclu (üye)
Kahramanmaraş / Amatör

Hayırlı olsun kontrast makineni iyi günlerde kullanman dileğiyle...Bir öncü olarak yorumlarını bekliyoruz.

Tarih: 15 Eylül 2006, 17:26 - İp: 85.***.**5.242
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Allah belanı vermisın kontras. BÖyle bir topik açtınya. Utanmıyorsunda milleti böyle kandırmaya. NE diye tuturlar böylelerini sitede anlamam. Birde bana laf atmış.

Tarih: 15 Eylül 2006, 17:43 - İp: 85.***.**5.125
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Kontrast sakın gitme Ömer ile buluşmaya.

Zamanında benimde içkime ilaç atıp elimden 30D'mi almıştı

Sen sen ol herkese güvenme.

D80'in boyutları ele oturuşu flan nasıl?

D70s'e göre çok fark var mı?Onun kadar profesyonel bir etki yaratıyormu elinde tuttuğunda?

Kontrast sana mutluluğun resmini çizeceğim,sende onu fotoğraflayacaksın

Bakalım benimkine benzeyecek mi?

İlker neredesin,muhabbeti kaçırıyorsun...

Tarih: 15 Eylül 2006, 18:06 - İp: 85.***.**7.181
fehmicano
fehmicano (üye)
Ankara / Meraklı

Hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullan.
Fotoğraflarını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Tarih: 15 Eylül 2006, 18:38 - İp: 88.***.**0.85
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

sevgili hüseyin..
makinan hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan...

Tarih: 15 Eylül 2006, 18:54 - İp: 85.***.**6.134
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

uturuclu, fehmicano ve merhaz teşekkür ederim. saolun.

-pazarbey sen şimdi inanmıyorsun aldıgıma. Ama ömergin de gordu makinayı. Hatta makinayo gordukten sonra komplekse girdi. Bana canon l serisi objektiflerini filan gosterdi.

-osmanlı-- ömergin dediğimzi gibi cıkmadı. Hatta ben birara kafasınıa vurup ekipmanını filan carpmayı dusundum

Ele oturusunda bir sorun yok osmanlı. sol taraftan biraz kırpmıslar makinayı d70s ye gore. ZAten ebat olarka onlardan kucuk oldugunu biliyoruz. D70s goruntu itibariye daha pro bir duruş segiliyor. D80 ise giriş seviyesi bir görünüşe sahip. Ama batery griple bu işin ustesinden gelmek mumkun tabi.

Bunun dışında nikonun klasik goruntusune uygun dizayn edilmiş herşeyi. Tuş sayısı az ve kullanışlı yerlerde hepsi.

On-of butonununda aynı zamanda üst panel lcd ekranın ışıgını yakabiliyoruz. GErci ben yakamadım pil olmadıgı icin.

Tarih: 15 Eylül 2006, 19:18 - İp: 85.***.**7.33
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

evet arkadaslar bu kontrast kisisinin asıl yuzunu gostermek istiyorum size..
arkadısımzla bir internet kafede bulustuk cok izbe bir mekan secmis bulusma icin bunuda belirteyim.. daha sonra cıkıp sevgili d80 ini gormeye gittik makine hos guzel ama ugruna kan dokmeye degmez arkadısmız hasselblad hayalleri kuruyordu bende hevesimi ona saklıyorum..
neyse efendim sonra bu benim ekipmanı merak etti bizim eve dogru yola koyulduk farkındayım evin yerini ogrenmesi hataydı ama oldu birkere.. ve o an geldi kontrast makineyi eline alınca acı gercekle karsılastım bu studyocu arkadasımız makineyi ters tutuyordu.. yok kamerdan kalma alıskanlık falan dediysede yemedim tabi..
sonra 100-400 u eline aldı aslında bu bakıstan anlamalıydım niyetini ama yakıstıramadım tabi kendisine

neyse efendim bu andan sonra eline aldıgı gibi objektifi kacmaya yeltendi tabi heyecandan arkadaki agacı gormemis kafasını carpıp yardı.. bende onu orada bırakıp eve geldim hangi ara kalkıp internete girip mesaj yazdı onuda nalamıs degilim..

Tarih: 15 Eylül 2006, 19:38 - İp: 88.***.**1.87