wermeds
wermeds (üye)
Isparta / Amatör

Nikon D5100 Dslr Bilinmeyen Özellikler

arkadaşlar bilmiyorum ama bu konu gerçekten tartışma konusu bende fotoğrafçılığa yeni adım atan bitiyim d5100 ile d90 arasında gidip geliyorum sormak istediğim siz daha iyi bilirsiniz ama gövdede af motoru olması çokta önemli değil bu bir lens ile halledilebilir örtücü hızı pixel boyutu d90 da biraz daha üstün ama bu ne kadar fark eder bilmiyorum açıkcası sormak istedigim d5100 18-105 vr afs lens ile d90 18-105 vr af lens fotoğraf kaliteleri nasıl olur dağlar kadar fark olur mu? yoksa fark olmaz mı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim. bu arada konu başlığı saçma olabilir yeni bir konu açmak için böyle yaptım

Tarih: 31 Mart 2012, 09:42 - İp: 78.***.**5.140
wermeds
wermeds (üye)
Isparta / Amatör

hakkı abi şimdi yani dslr fotoğraf makinelerinde megapixelin pek de önemli olmadığını biliyoruz bu pek fark etmiyor kanımca ben bu işe yeni başlayan biriyim bi kaç kişi giriş seviyesi için d5100 almamı önerdi ama ben sürekli fotoğraf makinesi değiştirmek istemiyorum tamam hemende en iyisini almak da saçma olur ama bari başlayacaksam beni bu işi sevirecek bir makine olmalı

Tarih: 1 Nisan 2012, 23:53 - İp: 78.***.**5.140
hakkicevizci
hakkicevizci (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili kardeşim, yorumlarımda yönlendirmeden ziyade 2 model arasındaki teknik özelliklerin farklarını görmeniz için 2 modelin özelliklerini yazdım. Benim makinem D90 ben makinemden memnunum zira yeni üretilen birçok makine gayet başarılı giriş seviyesinde olmasına rağmen. Yatırımı makineye değil, objektife yaparsan daha kazançlı çıkacağın kanaatindeyim. Çünkü bunun sonu yok! Makine üreticilerinin amacı bizim cebimizdeki parayı almak bu nedenle sürekli yeniliklerle dolu yeni modeller üretiyorlar. Sana tavsiyem içine sinen makineyi al ancak bütçende farklı objektif seçenekleri için yer bırak ...
Saygılar

Tarih: 2 Nisan 2012, 14:05 - İp: 195.***.**7.150
wermeds
wermeds (üye)
Isparta / Amatör

evet d90 da karar kıldım bu işte ilerlemek istiyorum.

Tarih: 3 Nisan 2012, 00:16 - İp: 78.***.**5.140