_speed_
_speed_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

Nıkon D50 Kullanicilari

forumda bu makineyi kullanan bayagi bir arkadas var bende yeni aldim sayilir burada tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim

Tarih: 6 Eylül 2006, 22:16 - İp: 83.***.**9.189
_speed_
_speed_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

bugun cektigim bir kac fotograf sadece ikinci resim 70-300 ile cekildi digerleri 18-55 kit lensi ile

Tarih: 6 Eylül 2006, 22:21 - İp: 83.***.**9.189
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

speed merhaba..)
ben d50 hakkinda tecrubelerimi paylasamayacagim ama fotograflarinin cok iyi olduklarini soylemek istiyorum.. tebrikler..

Tarih: 6 Eylül 2006, 23:12 - İp: 62.***.**2.10
_speed_
_speed_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

tesekurler ilker R1 kadar olmasada idare ederler simdi resimleri RAW olarak cekiyorum bazi resimlere biraz keskinlik birazda renk verince sonuc super oluyor ama kucultup jpg olarak kaydedince tekrar netlik kayboluyor gibi bakalim deneyerek ogrenecegiz fotograf cekmeyi

Tarih: 6 Eylül 2006, 23:26 - İp: 83.***.**9.189
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Gerçekten güzel fotolar tebrikler. Bir şey demeden geçemeyeceğim üçüncü resim gerçekten çok hoşuma gitti ve senin de dediğin gibi kit lensi ile çekilmiş ve bana göre devamlı kötülenen kit lens için çok başarılı bir fotoğraf olmuş. İkinci fotoya zaten laf yok. Daimlikler diyelim...

Tarih: 7 Eylül 2006, 04:20 - İp: 85.***.**4.60
fehmicano
fehmicano (üye)
Ankara / Meraklı

Tebrikler, çok güzeller. Bu lensi çok kötülüyorlardı. Bir de D50 böyle ise D70s nasıldır kimbilir. D70s kararımı pekiştirdiniz, onun için de ayrıca teşekkürler.

Tarih: 7 Eylül 2006, 10:00 - İp: 212.***.**2.159
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

D50 nin kit lensdi kötü değildir. Malzeme kalitesi iyi değil, dış platik kaplaması basit duruyor, ama optik kalitesi kit lens için iyi bir seviyede.

Tarih: 7 Eylül 2006, 10:50 - İp: 212.***.**0.50
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Anlaşıldı xtolga sağ ol lakin forumda böyle bir açıklama ile söylenmedi biliyor musun. Hep kötü bir lens, çok kötü gibi tabirler kullanıldı. Hiç kimse malzemesinden dışından filan bahsedip yorum yapmadı ondan olacak bizim bu anlayışımız. Güzelce kullanıp sağ sola vurmadıktan sonra güzel çeksin bir kit lens için gayet iyiye benziyor. sağ ol

Tarih: 7 Eylül 2006, 12:03 - İp: 85.***.**6.189
_speed_
_speed_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

yorumlariniz icin tesekurler bu resmi R1 bolumunde vardi buda kit lensle cekilmisti ama her zaman iyi olmuyor ayni kareyi degisik ayarlarda cekmeyi deniyorum

Tarih: 7 Eylül 2006, 12:30 - İp: 83.***.**9.189
dervisasa
dervisasa (üye)
İstanbul / Amatör

Ya hu neresi burası değirmenlere hayranmdır...

Tarih: 7 Eylül 2006, 12:35 - İp: 85.***.**6.189
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Dervisasa,

Neresi olduguna dair benim bir tahminim var, eger dogruysa, fotograflarin guzelligine kanma (eline saglik speed) aslin pek de guzel bir yer degil, bilakis cok cansikici ve yapay bir memleket:

1. son karede maket de olsa yel degirmeni ve tahta terlik gozukuyor.

2. bitkiler ve bahceler guzel ama cok yapaylar, bahcelere serpistirilen heykelcikler, biblolar durumu daha da kotulestiriyor, mezarlik havasi veriyor.

3. Bisiklet yolu gozukuyor bir sahnede.

4. Hicbir dag yada tepe gozukmuyor, heryer dumduz sanki.

5. En onemli ipucu: Cevre duzenlemesi cok tanidik, ulan bastan sona butun memlekette ayni standart mi kullanir be, cansikintisindan gebertirlar adami, bir kasabasini gordun mu zahmet edip bir baskasini gormene luzum yok, hepsi birbirinin ayni.

Benim tahminim burasi HOLLANDA.

Tarih: 7 Eylül 2006, 13:37 - İp: 85.***.**6.98