enginmetin
enginmetin (üye)
Çankırı / Firma

Nihayet Nikon 8800

merhaba arkadaşlar evet sonunda kararımı verdim ve nikon 8800 aldım yanına danecle 1 gb cf kart ve çantası tripotunu aldım makine gerçekten güzel ama çekmesini bilirsen ve ben daha manuel özelliklerini tam manasıyla kullanamıyorum ancak işte otomatik ayarlardan idare ediyorum şimdilik, gerçekten çektiği fotolar çok çok detaylı yani dehşet bir makine bu makineyi almak için belki 1 ay boyunca internetten girip çıkmadığım site kalmadı valla gözlerim kan çanağına döndü adeta ama sonunda işte bu dedim ve aldım çok memnunum tavsiye ederim bu makineyi kullanan arkaaşlar varsa bana püf noktalarını detaylatını söylerlerse (gerçi kitapçığı var ama nede olsa pratik gibi olmuyor) çok memnun olurum msn den görüşebiliriz veya buraya yazarsanız. [email protected]

Tarih: 15 Eylül 2005, 14:02 - İp: yok
dpalut
dpalut (üye)
İstanbul / Amatör

BEN SADECE HAYIRLI OLSUN DİYECEĞİM. ÇOK GÜZEL BİR SEÇİM YAPMIŞSIN...

Tarih: 15 Eylül 2005, 14:47 - İp: yok
enginmetin
enginmetin (üye)
Çankırı / Firma

sağol dpalut Allah sana daha iyisini nasip etsin

Tarih: 15 Eylül 2005, 14:55 - İp: yok
ruhiodev
ruhiodev (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili Enginmetin,
Yeni makinanı güle güle kullan. Seçimin harika. Her yeni makina gibi bunu da kullandıkça öğreneceksin.Çeşitli sitelerden incelediğim kadarıyla harika bir alet.Çektiğin fotoğrafları galeriden görürüz inşallah.

Tarih: 15 Eylül 2005, 17:49 - İp: yok
enginmetin
enginmetin (üye)
Çankırı / Firma

eruhi kardeş sağol işte yeni bir tane fotoğraf gönderdim ama onaydan falan bahsediyor ne zaman onaylanır bilmem ama avrupa birliği kadar uzun sürmez herhalde vatana millete hayırlı olsun bekleyelim bakalım

Tarih: 15 Eylül 2005, 17:53 - İp: yok
ruhiodev
ruhiodev (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili Enginmetin,
Kaça aldığını öğrendik de, nereden aldığını da bir söylesen.
Sakıncası yoksa.Biz mrerakta bırakmasan.

Tarih: 15 Eylül 2005, 18:06 - İp: yok
enginmetin
enginmetin (üye)
Çankırı / Firma

makineyi ankarada bir tanıdık vasıtasıyla karacasuludan yani ithalatçısından aldık e oda tabi payını aldı ama helalı hoş olsun çünkü tek çekim kredi kartla aldım makine 873 dolar + kdv 1 gb kart 86 dolar
+kdv

#enginmetin' tarafyndan 15.09.2005 18:13:16 tarihinde düzenlendi.

#enginmetin' tarafyndan 15.09.2005 18:13:57 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Eylül 2005, 18:10 - İp: yok
mimarh
mimarh (üye)
İzmir / Amatör

gülegüle kullan, iyi makinadır, çok güzel manuel çekimlerde yaparsın ,ayrıca yanında bir sürüde objektif taşımassın, konuya göre objektif değiştirirken pozu kaçırmassın,2-3 kg'lık çanta taşımassın .ben kullanıyorum çok memnunum, manuel çekimlerde çok iyi netice alıyorum.Bende bir canon ae1 ve 3-4 objektif ve birde olympus digital camera var, şimdilik bu en iyisi.manuel çekim zor gibi gözüksede kısa sürede hepsini çözersin...

#mimarh' tarafyndan 15.09.2005 23:30:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Eylül 2005, 23:30 - İp: yok
huzun_seli
huzun_seli (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşım en ıyısını yapmışsın çok iyi makındır ve belkıde slr-like segmentinin lideridir 8800 ama ben 1000 dolar ona vereceğime bir slr alırdım belkide hani dezavantajlarından lens değişimi ve fiyatlarından bahsediliyor haklılardır da ama bu işi dahada ileri goturmek istiyorsan belkide bir slr almalıydın. Ama müsterih ol 8800 çok iyi bir makına.Benımde gozum yok değil hanı...

sağlıcakla kalınız

Tarih: 15 Eylül 2005, 23:35 - İp: yok
enginmetin
enginmetin (üye)
Çankırı / Firma

arkadaşlar çok teşekkür ederim ama benim bu makineyi almama birazda bu forumdaki arkadaşlar vesile oldular iyide yaptılar hani ben hiç pişman değilim makine gerçekten süper çektiğim fotoları galeride görebilirsiniz herkese saygılar

Tarih: 16 Eylül 2005, 10:46 - İp: yok
maslan41
maslan41 (üye)
Kocaeli / Meraklı

selam enginmetin çok güzel secim. bende ağustosun başında aldım.bende makineyi almak için belki 3 ay boyunca internete aradım almanyadan getirtmeyi düşündüm sonra bu siteyi keşfettim .bilen ustalara danıştım ve sonuç 8800 oldu bende sirkecide hayyam çarşısından 1600YTL(1GB sandisk ultraII) 12 ay vadeli aldım.

makinenin gündüz çekimleri çok güzel ama gece nedendir bilmiyorum resimlerin netliği tam olmuyor karanlık kalıyor .çekim mesafemde yaklaşık 3 metre civarı.ekstar aydınlatmak için proğram kullanmam gerekiyor.

manuel ayarlarınıda çok kurcaladım(kitabı okudukça)sonra manuel resimleri kimini mor çekmeye başladım kimini de flu çekmeye başladı makine .bende resetledim şimdi genelde otomatik kullanıyom.ama GECE ÇEKİMLERİ OTO'DA BİRAZ KARANLIK ÇIKIYOR AMA MANUELDE DAHA İYİ ÇIKIYOR.

Tarih: 18 Eylül 2005, 02:49 - İp: yok