netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Canon Eos 30d Test:

Değerli üyelerimiz.

Netfotoğraf sitesi olarak sizlere daha önce sitemizce yapılacağını duyurduğumuz makina testlerinin ilkini Canon Foto-Video Türkiye Mümessili Erkayalar dan sitemize gönderilen Canon nun EOS 30D modeli başlatmış bulunuyoruz.

Bu testin sitemizde ve Türkiyede bir ilk olmasından dolayı eksikliklerimiz olabilir.Amacımız burada açtığımız bu forum ile bizlere bundan sonraki testlerimizde yön vermeniz ,test ettiğimiz Canon EOS 30D fotoğraf makinası hakkında görüş ve düşüncelerinizi buradan paylaşabilmeniz.

Testi gerçekleştiren arkadaşımız AS (Adnan) ın yaklaşık bir buçuk aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan bu inceleme sizlere sunulmadan önce sitemizde fotoğrafçılık ve ekipmanları konusunda bilgisine güvenebileceğimiz arkadaşlarımızın önerileri doğrultusunda hazırlanmıştır.

Buradan sitemiz adına bu arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Canon EOS 30D hakkındaki görüşlerinizi bu topicten ,DSLR / DSLR Like Satın alma rehberinden yapabileceğiniz gibi Test sayfamızda ki "Forumda Canon Eos 30D" başlığı altından da bu topiğe ulaşabilirsiniz.

Canon EOS 30D Test sayfasına giriş için tıklayınız.

Saygılarımızla Netfotoğraf.

Testi hazırlayan: As ( Adnan )

Teste yorum ve görüşleri ile katkıda bulunan arkadaşlarımız:

Dadanagast ( İlker )
Burkay ( Murat )
Ömergin ( Ömer ).

#netfotograf' tarafından 12.10.2006 12:00:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ekim 2006, 01:47 - İp: 81.***.**0.119
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Kıvanç sen pek fotoğraf beğenmezdin ama bunu beğenmişsin. Cem hakikaten güzel çekmiş.

Sende bir zamanlar araba fotoğraflarına meraklıydın ama üstüne pek düşmedin bu işin.

Tarih: 11 Kasım 2006, 14:46 - İp: 85.***.**8.220
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Adnan abi ne desen haklısın.Ben bir anda birçok şeyin peşine düştüm sanırım.Manzara,portre,macro,kuş vb. pek çok kategoriye balıklama daldım.

Bu aralar vakit bulamıyorum ama şu sınavları çıkartayım aradan,bol bol fotoğraf çekeceğim.Güzelleri burada paylaşırım

Abi yeni makina 400D mi olacak öncelikle,5D mi??

Tarih verebiliyormusun?

Tarih: 11 Kasım 2006, 18:09 - İp: 85.***.**4.232
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Osmanli begendigine cok sevindim As sanada cok tesekkurederim Omerde cok yardimci oldu bana makinyi tanimam konusunda onada cok tesekkur.. Polarize filtreyi bile haftalarca arastirdim H1 yaptigim kenko hatasini bunda yapamam yapmamaliyim bu lensin onune adam gibi bisey almaliyim dusuncesiyle hoya 77mm ismarladim yakinda gelir umarim hatta bir ara canon polarize dusundum ama dudagim ucukladi fiyatini duyunca Aslinda amacim cok farkli seyler yapmak kismetse insallah desteginizle Guney Afrikadaki siyah irkin yasamlarini konu olarak sectim kendime daha ortada ne fol nede yumurta var ama kararliyim emek vermedikce risk almadikca degerli olmuyor..

#cemone' tarafından 11.11.2006 19:37:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Kasım 2006, 19:34 - İp: 196.***.**9.64
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

makro baska bir dunya
yakından bakınca cok estetik degilmi bir iki milimetrilik canlılar..

30D 100mm macro

Tarih: 12 Kasım 2006, 00:00 - İp: 88.***.**0.58
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Ömer aşmışsın sen bu macro olayını

Bilemiyorum daha önce sordummu ama birşeyi merak ediyorum.

Senin elindeki 100mm f/2.8 usm macro lens,Canon'un tek 100mm prime lensi mi yoksa Canon'da 2 adet 100mm prime lens mi var biri macro diğeri normal?

İlker bana Portre çekimlerinde 100mm'nin iyi sonuçlar verdiğini söylemişti.Sendeki bu çekimlre uygun olanı mı??

Bize bu tip çekimler yaparsan çok iyi olur.Ben senin macro,kuş ve manzara ile ilgili başarılı çekimlerini görüyorum ama farklı konular ile ilgili fotoğraflarını bizimle paylaşmanı rica ediyorum.

Örneğin;Şehirdeki insan yada yapı fotoğrafları,portre çekimler,belki bir ürünün çekimi(still life diye tabir ediliyor sanırım) yada aklıma gelmeyen başka dallar

Tarih: 12 Kasım 2006, 08:40 - İp: 85.***.**5.239
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

kıvanc merhaba,
canon un ikitane 100mm si var biri bendeki biriside 100mm f/2 olan lensi.. ikisiylede birinci sınıf portreler cekebilirsin..
sehirdeki insanlar benim pek ilgimi cekmiyor abi ama elimde bol miktarda portre fotografı var fakat aileme ait oldugu icin pek yayınlamak istemiyorum malum internet ortamı..
bir kac yapı fotografı yuklerim onumuzdeki gunlerde..
still life icin cok guzel seyler gelecek insallah hele bi sınavlar bitsin su ısık isiini halledeyim

Tarih: 12 Kasım 2006, 11:50 - İp: 88.***.**0.58
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Evet Ömer haklısın bende bu yüzden ailemde yaptığım portre çekimlerini yayınlamayı uygun bulmuyorum.En güzeli fotoğraf gezisi sırasında sokakta karşılaşılan insanların portrelerini çekmek.

Benimde sınavlarım var.Şu sınavlar bitse,kışın nimetlerinden faydalanacağız.Bir an önce flaşının gelmesi dileğiyle

Tarih: 12 Kasım 2006, 13:46 - İp: 85.***.**1.210
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

abi flası almadım makine aldım onun yerine

Tarih: 12 Kasım 2006, 16:09 - İp: 88.***.**4.55
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Nasıl yani,ne makinası ne oluyor kafam karıştı

Yani bu iyi birşey mi kötü birşey mi Ömer?
Body mi yoksa ışık kaynağı ile ilgili bir makina mı?

Eve stüdyo kurmuyorsun ya

Tarih: 12 Kasım 2006, 16:38 - İp: 85.***.**6.60
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Kıvanç selam.
5D ve 400d testleri için önümüzdeki hafta (Çarşamba veya Perşembe) sana bir şeyler söyliyebilirim.

Ömer macrolar gerçekten güzel eline sağlık.Sen sanırım 300D idi onu arkadaşına almadınmı ,ben öyle biliyorum.

Tarih: 12 Kasım 2006, 19:06 - İp: 81.***.**5.230