netfotograf
netfotograf (Yönetim)
İzmir / Firma

Netfotoğraf Canon Eos 30d Test:

Değerli üyelerimiz.

Netfotoğraf sitesi olarak sizlere daha önce sitemizce yapılacağını duyurduğumuz makina testlerinin ilkini Canon Foto-Video Türkiye Mümessili Erkayalar dan sitemize gönderilen Canon nun EOS 30D modeli başlatmış bulunuyoruz.

Bu testin sitemizde ve Türkiyede bir ilk olmasından dolayı eksikliklerimiz olabilir.Amacımız burada açtığımız bu forum ile bizlere bundan sonraki testlerimizde yön vermeniz ,test ettiğimiz Canon EOS 30D fotoğraf makinası hakkında görüş ve düşüncelerinizi buradan paylaşabilmeniz.

Testi gerçekleştiren arkadaşımız AS (Adnan) ın yaklaşık bir buçuk aylık çalışması sonucunda ortaya çıkan bu inceleme sizlere sunulmadan önce sitemizde fotoğrafçılık ve ekipmanları konusunda bilgisine güvenebileceğimiz arkadaşlarımızın önerileri doğrultusunda hazırlanmıştır.

Buradan sitemiz adına bu arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Canon EOS 30D hakkındaki görüşlerinizi bu topicten ,DSLR / DSLR Like Satın alma rehberinden yapabileceğiniz gibi Test sayfamızda ki "Forumda Canon Eos 30D" başlığı altından da bu topiğe ulaşabilirsiniz.

Canon EOS 30D Test sayfasına giriş için tıklayınız.

Saygılarımızla Netfotoğraf.

Testi hazırlayan: As ( Adnan )

Teste yorum ve görüşleri ile katkıda bulunan arkadaşlarımız:

Dadanagast ( İlker )
Burkay ( Murat )
Ömergin ( Ömer ).

#netfotograf' tarafından 12.10.2006 12:00:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ekim 2006, 01:47 - İp: 81.***.**0.119
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Valla bende cok merak ettim rawin click modunu, denerim..

Tarih: 10 Kasım 2006, 08:36 - İp: 196.***.**5.194
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Cem evet raw da beyaz ayarı ile biraz oyna bakalım nasıl bir sonuç verecek.

Kıvanç gökkuşağı P/S de yapılmış gibimi duruyor.

Furkan sana özelden bir mesaj attım bilgin olsun.

Rokomet sana mesaj atmadım seninde bilgin olsun.

Tarih: 10 Kasım 2006, 12:47 - İp: 85.***.**8.237
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Okadar guzel yerlestirilmiski bu gokkusagi ben ikilemde kaldim.

Tarih: 10 Kasım 2006, 15:15 - İp: 198.***.**2.194
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Omer dusunuyorumda benim beyaz ayarim sari spot isiklari ile dahami fazla belirginlesti diye.. Polarize filtremi bekliyorum kismetse dis mekan cekimleride yapacagim.. Bu arada hicbirinizde gaza getirmiyorsunuzki beni motivasyon lagzim hepimize.. Zira su aralar sadece siyahlarin yasadigi kamplara gitmeyi dusunuyorum.. Birkac siyah polisin esliginde sanirim iyi seyler yakalayabilirim zira beyaz polislerin girmesi bile tehlikeli.. Saolsun fabrikada calisan siyah arkadaslarimdan cok destek goruyorum..

Tarih: 10 Kasım 2006, 15:47 - İp: 196.***.**5.194
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Omer Polarize filtre ile cektigin gercekten goz dolduruyor..

Tarih: 10 Kasım 2006, 15:49 - İp: 198.***.**2.195
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

1/125sec.
21mm
F2.8
ISO 320
Olcum Modu: Average

#cemone' tarafından 10.11.2006 16:10:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Kasım 2006, 16:01 - İp: 196.***.**5.195
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Cem bak bu fotoğraf güzel olmuş.Beyaz ayarı ve netlik gayet güzel.Arabaya zaten söylenecek bir şey yok.
Cem sen hangi ülkede yaşıyorsun.

Tarih: 10 Kasım 2006, 20:57 - İp: 81.***.**6.237
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

abi ben kolay begenmem son fotograf super olmus..

Tarih: 10 Kasım 2006, 21:00 - İp: 88.***.**4.55
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Guney Afrikada yasiyorum As baska bir kitadanda olsa size katilmak guzel.. Bende zaten sadece test sayfasi oldugu icin degil siz bakin eksiklerimi soyleyin diye ekliyorum begendiginize sevindim dogrusu..

Tarih: 10 Kasım 2006, 21:41 - İp: 196.***.**3.68
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Cem fotoğrafın enfes.Renkler,çekim açın yerli yerinde.Söyleyebileceğim tek şey GT40'ın camlarındaki yansımalar.Hani onlarda olmasa(sanırım polarize filtre ile bu sorunun önüne geçilebiliyor),aracın tanıtım çekimleri sanacaktım.Düşün yani ne derece başarılı bir fotoğraf olduğunu.

Tarih: 11 Kasım 2006, 12:02 - İp: 85.***.**6.201